Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

skatemporako τα κατάφερες μία χαρά! Και περίμενα να ακούσω «πανικούς» :) ¶ρχισε να απλώνει το κομμάτι.

 

Λοιπόν, πάνω στα downloads έχει άλλα 4 tracks, μερικά χωρίς ονόματα:

1. rhodes.mp3

2. argegio_ang.mp3

3. soft_pad.mp3

4. το organ του cos_dr

 

Δεν ξέρω ποιανού είναι τα 3 πρώτα (κάποια έχει βάλει ο tskrg, ο οποίος – κρίμα – θέλει να αποχωρήσει. Κανένας μας δεν θα το ήθελε και φαντάζομαι να ξεθύμανε και ο ίδιος). Ας πούνε λοιπόν αυτοί που τα γράψανε τι θέλουν να κάνουν και να μπουν στη μίξη ως έχουν (εφόσον δε θέλουν να αλλάξουν κάτι μετά και από το track του skatempora), αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα. Ας μιλήσουν και οι υπόλοιποι που έχουν γράψει μέχρι τώρα. Εγώ τα έβαλα μετά του skatempora, είναι πολύ ωραία, αλλά μερικά «κοντράρουν» το rhodes του skatempora - αν και είναι καθαρά θέμα μίξης-, το οποίο σαν εξέλιξη δεν μου αρέσει (θα πρέπει κάποια να μπούνε πίσω για να μη γίνει μπάχαλο – και είπαμε να μην αφήσουμε κάτι απ’έξω), οπότε ερχόμαστε σε αυτά που έλεγα περί σειράς και 1 track ο καθένας. Τέλος πάντων, ας το ξεχάσουμε αυτό το θέμα και ας παίξουμε με ό,τι υπάρχει. Φίλε tskrg τι θα ήθελες να γίνει; Είναι και τυπικά η σειρά σου. Τα κρατάμε ως έχουν ή αλλάζεις κάτι; (η επιλογή αποχώρησης δεν παρέχεται από το σύστημα :) ). Θα ήταν όμορφο για να μην μπουκώσει το κομμάτι να διαλέξεις ένα από τα track σου.

 

cos_dr είχες πει ότι θέλεις να ξαναδείς το δικό σου. Σίγουρα πρέπει να το ξαναανεβάσει με κωδικοποίηση στα 44Κ για να μην κάνουμε μετατροπές. Τι θα κάνεις;

 

Μεγάλε yameth: μπορείς σε παρακαλώ να μπεις στον κόπο και να ονοματήσεις τα tracks ώστε να ξέρουμε ποιανού είναι; Αν γίνεται, βάλε έναν αριθμό μπροστά στην περιγραφή ώστε να εμφανίζονται σωστά ταξινομημένα; Θα ήταν καλό να φαίνονται ως εξής:

1. Drum – Terumi

2. Bass – gerasimos

3. Guitar – Angelos

4. Rhodes – skatemporas

5. ??? – tskrg

6. ??? –cos_dr

 

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Από εκεί και πέρα, υπάρχει άλλος που θέλει να γράψει;

 

Ειρήνη (peace και όχι Irene),

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:) .... δε νομίζω ότι κόλλαγε "πανικός" εδώ... πάντως αν θέλεις να ακούσεις "πανικό" πρέπει να έρθεις σε κάποιο live με μία απ'τις μπάντες που παίζω... κανονίζεται κάτι για 20 Μάρτη, εδώ στην Πετρούπολη... αλλά θα δείξει. Θα ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται...

 

όσο για τη μίξη του συγκεκριμένου κομματιού... εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα, έτσι όπως είναι το PC μου.... εμπιστεύομαι εσάς.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνω απόλυτα με τον Γεράσιμο, τον οποίο θεωρώ και τον συντονιστή του συγκεκριμένου τραγουδιού (song 1) και συμορφώνομαι με ότι πει. Σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να σταματήσει το project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

OK. will do!

Για να μην κάνει κοιλιά, αν θέτε, ανεβάζω και εγώ ένα μικρό μέρος.

Ζήλεψα! :oops: :lol:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κάνει κοιλιά' date=' αν θέτε, ανεβάζω και εγώ ένα μικρό μέρος.[/quote']

 

Θέμε! ;)

 

ΟΚ και με τα downloads. Ευχαριστούμε.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tskrg, δεν είναι καλοί καιροί για αποχωρήσεις (δες και τους πολιτικούς μας!) , θα ήθελα να επιστρέψεις.....!!!

 

Φίλε γεράσιμε, δεν καταφέρνω να κάνω την μετατροπή που ζητάτε μάλλον γιατί είμαι μ.....ας.!!!

 

Εχώ δέν θέλω να αλλάξω κάτι στο track μου που περολαμβάνει τις δύο φράσεις του organ και του ψευδο lead bass.

 

Εκτός αν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε εσάς όσων αφορά το δέσιμό του και στη μίξη οπότε θα ήθελα να μου δοθεί η ευκαιρία να το αλλάξω (σε time - ή σε ΄κάτι άλλο ).

 

Μια παρέμβαση σχετικά με τα προηγούμενα. Είναι λογικό ότι αν ο καθένας μας έκανε μια επιλογή της τελικής version θα έβγαζε ο καθένας το δικό του.

 

Ένα τέτοιο εγχείρημα χρειάζεται συντονισμό και σίγουρα κάποιος πρέπει να τον κάνει γιατι θα μας βοηθήσει όλους αυτό. αρκει ή συνεργασία του συντονιστή και των συμμετεχόντων να είναι αμφίδρομη.

 

Γεράσιμε, έχεις από κάτω σου μία ομάδα μουσικών με διαφορετικά επίπεδα, ελεύθερο χρόνο, γνώση μουσικών οργάνων, ομάδα, έχεις έναν συντονιστή και εμπνευστη που πρέπει να τον βοηθήσεις να συντονίσει

 

Με λίγα λόγια. αν συμφωνείς με το track μου κάνε μου την μετατροπή και πέρασε του στα 44 please!!!! :lol: :lol: (Χώσιμοοοοοοοοοοο.....................)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα με σκότωσε! Πολύ καλός ο ήχος για line. Το wha wha ήταν το κερασάκι νομίζω στο κομμάτι.

 

cos_dr θα το φάω το χώσιμο, σε λιγάκι θα στείλω το διορθωμένο.

 

Νομίζω ότι υπάρχει αρκετό υλικό για αυτή τη πρώτη προσπάθεια. Η επόμενη δουλειά θα είναι καλύτερη, όποιος αναλάβει είδε τι παίζεται.

 

Τι λέτε; Να περιμένουμε μέχρι την άλλη Δευτέρα μήπως εκδηλωθεί κανένας ακόμα και μετά να αρχίσουμε τις μίξεις;

 

...μήπως θέλει κανείς να τραγουδήσει...;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα έλεγα να αρχίσουμε τις μίξεις. Αλλωστε εύχομαι να υπάρξει και δεύτερο τραγούδι, τον χώρο του οποίου έχει ήδη προετοιμάσει ο Yameth. Να δω ποιός θα αναλάβει τον συντονισμό :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr,

 

Σε παρακαλώ, έχω μπερδευτεί λίγο με το track σου:

 

Η συνολική του διάρκεια είναι 57" ή το διπλάσιο; Ρωτάω επειδή δεν πιάνει όλο το μήκος του κομματιού (κανένα πρόβλημα), είναι ακριβώς το μισό και, περιέργως, δοκίμασα να το κάνω time strech (λόγω της μισής δειγματοληψίας) ώστε να πιάσει το διπλάσιο χρόνο (με μισή ταχύτητα) και μου ακούστηκε καλό, αλλά δεν ξέρω αν είναι το σωστό! Πες μου τι γίνεται για το να ανεβάσω επάνω.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τραγουδούσα εγώ, αλλά αν το κάνω θα κλείσουν τον yameth μεσα για ηθική αυτουργία στην παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Ευχαριστώ πολύ gerasime, εισαι Ο.Κ.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου