Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κύριε' date=' κύριε!!!!!!!! Έγώ ρε παιδιά. !!!!! Περιμένω επιβεβαίωση αν έχω σειρά. [/quote']

 

3. Angelos

4. skatemporas

5. tskrg

6. cos_dr

7. ;;;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Γεράσιμο να τηρηθεί μια σειρά, κυρίως επειδή είναι η πρώτη φορά και θεωρώ ότι είναι ο συντονιστής του project.

 

Αυτό όμως δεν αποκλείει να ξεκινήσει παράλληλα ενα δευτερο project, με διαφορετικά μέλη και με την σειρά που θα ορίσει αυτός που θα ξεκινήσει το project, ο οποίος θα είναι και ο εκει συντονιστής. Και όσοι θέλουν συμμετέχουν. Οσο για το οργανωτικό της υπόθεσης θα μπορούσε να έχει τιτλο "Noiz Project 2" και τα αρχεία αντιστοιχα "Noiz Project 2 - Drums" κλπ

Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που έχουν χρόνο μπορούν να τον αξιοποιήσουν. Δεν νομίζω ο yameth να έχει αντίρηση.

 

Με την ευκαιρία εγω θα είμαι ετοιμος μέχρι Σάββατο απόγευμα το αργότερο. Με συγχωρείτε για το μακρύ διαστημα αλλα τρέχουν πολλές υποχρεώσεις στην ζωή μου και η μουσική δεν είναι η πρώτη προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερασιμε και Αγγελε!!!!!!!!!!! Νομίζω οτι καλύτερα είναι να πηγαίνει το project χαλαρά, και να μην βιαζόμαστε στην καταχώρηση των φράσεών μας, γιατί από οτι κατάλαβα όλοι πνιγόμαστε με τις δουλειές μας λίγο πολύ. Συνεπώς καλύτερα να περιμένουμε και λίγο, ωστε να δίνεται η δυνατότητα στον κάθε συμμετέχοντα να πειραματίζεται χωρίς πίεση χρόνου με την ιδέα του για να αναδειχτεί και το μεράκι στο "εγχείρημα".

 

Εμένα μού ρχεται κατι σε organ που μπαινει "παιχνιδιάρικα" μετά απο μια εισαγωγή με 4 μετρα' πρώτα να αρχίζει το μπάσο και μετά να μπαίνει το drum στο intro του και.........................

 

θα το φτιάξω και βλέπουμε.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Angele,

 

Με έχει φάει η ανυπομονησία :) Προτείνω το εξής: αν δεν έχεις κάνει κάτι μέχρι τώρα, ας προηγηθεί κάποιος άλλος (κάποιος έχει ήδη ετοιμάσει υλικό) και συνεχίζεις, απλά για να μην "κρυώνει" το όλο σκηνικό. Τι λές;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεράσιμε με συγχωρείς για την καθυστέρηση. Το αρχείο το ανέβασα σήμερα. Ηταν ουσιαστικά η πρώτη φορά που έγραφα κάτι στο Cubase και είχα και την "έξυπνη" ιδέα να αλλαξω την κάρτα ήχου το Σάββατο το πρωί και να τα ξαναγράψω με αυτήν .... (δεν θα το ξανακάνω εν όψη deadline)

 

Πάντως θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους συμμετέχοντες γιατί πραγματικά το ευχαριστήθηκα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιο πρόβλημα με το download. Τα υπόλοιπα 3 tracks κατεβαίνουν, του ¶γγελου δεν παίζει.

 

Επιπλέον, μία παρατήρηση προς τον yameth: τα tracks στην περιοχή του download εμφανίζονται με άναρχη σειρά:

 

1. Το δεύτερο του Terumi (2)

2. Το πρώτο του Terumi (1)

3. Του ¶γγελου (4) και

4. Το δικό μου (3)

 

Μπορεί να γίνει κάτι να εμφανίζονται σωστά;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Το download του Angelos είναι ok. Δοκιμάστε πάλι.

2. Η σειρά είναι αλφαβητική δυστυχώς...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει. Το πήρα. Αλλιώς το περίμενα :) Μπήκες αμέσως στο ψητό! Ούτε ένα ακκόρντο :) Ωραίος! Νομίζω ότι το ενδιάμεσο σημείο που παίζεις άλλα πράγματα από το μπάσσο, ακούγεται μεν περίεργα τώρα, αλλά θα αναδειχθεί στη μίξη. Είχες κάτι υπόψη σου εκεί;

 

Νομίζω ότι πάει ωραία η κατάσταση. skatempora ετοιμάσου, ήρθε η σειρά σου.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεράσιμε,

το κομμάτι έχει 4 θέματα:

 

1. Ενα σολο κιθάρα σε ΛΑ

2. Αρπίσματα σε ΡΕ με (Ρε, Ντο, Σι ύφεση, Λα)

3. Ενα πέρασμα νότες απο Ρε, Λα, Ντο, Ρε, Λα ...

4. Αλλο ενα σόλο κιθάρα σε ΛΑ

 

Ξανακουγοντάς το μερος 2 μοιάζει σαν να είναι λίγο έξω απο τον χρόνο, αλλα δεν είμαι και σίγουρος τι ακριβώς εγινε, ίσως να είναι και έξω απο τον τόνο :) Στην μίξη μου φαινόταν καλό πάντως.

Αυτό το σημείο εννοείς ή το 3 ?

 

Η βασική σκέψη ήταν να αφήσω ελεύθερο χώρο και για άλλα όργανα και να μην το μπουκώσω κιθάρες. Μου άρεσε πολύ το περασμα του μπάσσου σε ΡΕ αλλα κάπου τα αρπίσματα δεν μου εβγαιναν στο χρόνο και επειδή υπήρχε περιορισμός χρόνου προτίμησα να παραδώσω το κομμάτι γράφοντας την κεντρική ιδέα.

 

Είμαι ανοικτός σε οτιδήποτε παρατηρήσεις και ελπίζω να μάθω απο αυτό το project.

 

Αγγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου