Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως θα ήθελε λοιπόν κάποιος (που έχει κάνει τη μίξη αυτού του κοματιού σε pro tools) να μου ανεβάσει κάπου το session και τα αντίστοιχα mp3 για να δω πώς έχει δουλέψει;

 

Αυτό είναι καλή ιδέα, ίσως κάποιος να διορθώσει και λάθη της μίξης. Ωστόσο: το project στα ProTools είναι τώρα τεράστιο, γιατί τα MP3 έγιναν WAV και επειδή έχουν φάει editing φτιάχτηκαν και νέα WAV κλπ κλπ...Θα το κοιτάξω, υποθέτω ότι αν κάνω όλα τα WAV του project σε MP3 και ανεβάσω και το αρχείο του project (που δεν είναι μεγάλο), θα μπορέσει κάποιος να "ανασυνθέσει" το project. Ίσως και σε άλλο DAW.

 

Αν όντως ενδιαφέρεστε και αξίζει το κόπο, να το κάνουμε.

 

Θα το σκεφτώ περισσότερο, αλλά το βλέπω για μετά τις διακοπές :) γιατί θέλει δουλίτσα.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω απλά αν ανεβάσουμε τα original mp3 και το pts/ptf (ή όπως λέγεται) θα είμαστε μια χαρά. Εκτός βέβαια αν έχεις επεξεργαστει και τα soundfiles, δηλαδή όχι μόνο με real time effects........ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα έχω επεξεργαστεί, όχι βέβαια τόσο όσο στο Song2…μπορεί και να δουλέψει η κατάσταση για το Song 1. Κάτσε να το κοιτάξω λίγο και θα σου πω. Τα original MP3 είναι ΕΔΩ. Μπορείς καταρχήν να τα κατεβάσεις και να πειραματιστείς.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Σήμερα την κοπανάω για μια βδομάδα (βασικά πάω να μονάσω να διαβάσω τίποτα για τη διπλή εξεταστική που με περιμένει :evil:) και μόλις γυρίσω (σάββατο) θα τα κατεβάσω να παίξω λιγάκι μαζί τους (και να καταστρέψω το πρόγραμμα του διαβάσματός μου :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου