Προς το περιεχόμενο

Ομαδική ικανοποίηση


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαστε μικρά παιδιά νομίζω. Γιατί αυτή η απαξίωση στην υπόλοιπη ομάδα; Όντως, ανέβηκαν αρκετά tracks χωρίς μία λογική συνέχεια. Όταν ξεκινήσαμε θέσαμε κάποια διαδικασία:

 

1. Να περιμένει ο καθένας τη σειρά του ώστε να υπάρχει μία λογική συνέχεια στο στήσιμο του κομματιού.

2. Ένα (1) track μόνο για τον καθένα. Και εγώ μπορώ να γράψω όλα τα όργανα μόνος μου. Και;

 

Αυτοί που ακολουθούνε τη διαδικασία αυτή είναι μέσα (για εμένα) στο κομμάτι, οι υπόλοιποι είναι έξω μέχρι να έρθει η σειρά τους.

 

Θα σας παρακαλέσω φίλοι cos_dr και tskrg να βγάλετε προσωρινά τα tracks σας, είναι πολύ αξιόλογα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει τώρα, και να περιμένετε αυτούς που είναι πριν από εσάς. Δεν μπορεί να γίνει και κουβέντα έτσι άναρχα που ανεβαίνουν. Τι να σχολιάσω εγώ δηλαδή και σε σχέση με τι; Ή σε παρακαλώ yameth να τα περάσεις όλα στο song 2 ή 3, αν συμφωνούνε οι δύο φίλοι παραπάνω, είναι κρίμα να πάνε χαμένα. Ειλικρινά, στεναχωριέμαι με αυτό, αλλά δεν θα σκάσω κι'όλας. Θα ήθελα να μην χρειαστεί να ξαναναφερθούμε στο θέμα αυτό.

 

Φιλικά,

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ σύντροφε γεράσιμε με την παρατήρησή σου και θα παρακαλέσω κι εγώ τον yameth να λάβει υπόψη του την πρότασή σου μεταφοράς τουλάχιστον των track μας στο song 2 για να μην ξαναμπούμε στην διαδικασία του upload. Προσωπικά ζητώ συγνώμη για την παράκαμψη της σειράς και δεν θα το ξαναεπαναλάβω.

 

Θα παρακαλέσω επίσης όποιον αναλάβει την τελική μίξη να μας δώσει έγκαιρα παρατηρήσεις για τυχόν κάποια διόρθωση σε κάποιο track ώστε να δοθεί το περιθώριο να το ξαναεπεξεργαστούμε και να το επαναφέρουμε.

 

Καλή συνέχεια εύχομαι!!!!!!!!! Και το παράπτωμά μας ας το γράψουμε στο χιόνι :lol: :lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O.K. εγω αποχωρω .Δεν ειχα την απαιτηση να χρησιμοποιηθουν ολα τα tracks ,αλλα οταν γινει η μιξη να υπαρχει επιλογη για το πια tracks θα μπουν αναλογα με το στυλ που παρει το κοματι στην πορεια, μιας και ο καθε'νας εχει τις δικες του επιροες. Θα 'θελα ακομα να παρακαλεσω τον yameth να μη βαλει τα tracks μου στο song2 αλλα να τα κατεβασει εντελως. παντως θα περιμενω να να ακουσω το αποτελεσμα μιας και η ιδεα μου αρεσε και θα'θελα να συμετεχω, αλλα δεν μπορω να λειτουργισω ετσι. [/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα παιδιά. Πήδηξα μια σελίδα. Τώρα είδα τα προηγούμενα σχόλια.

 

Αμάν. Θα "τραβήξω" το track αλλα επειδή είμαι λίγο άσχετος θα παρακαλέσω σε περίπτωση που δεν καταφέρω την εν λόγω μετατροπή, τον φίλο που την έκανε να το βάλει upload για εμένα όταν έρθει η σειρά μου στο rate που έχει συμφωνηθεί. Ελπίζω να μην ζητάω πολλά.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά.... το pc μου έχει *$)@^!*(&% τελείως..... ( έχω ξεκινήσει ήδη έρευνα αγοράς για καινούργιο ).... δεν μπορώ ούτε καν να ηχογραφήσω ένα wav αρχείο χωρίς να γεμίσει clicks/glitches και λοιπά σκουπίδια... αυτό που έχω είναι ένα midi αρχείο... και αν συμφωνείτε και οι υπόλοιποι, θα πρότεινα να το στείλω σε κάποιον από εσάς να το κάνει render σε wav με έναν ήχο rhodes piano (ότι τον φωτίσει ο μεγαλοδύναμος). αν έχετε πρόβλημα με αυτό, μάλλον θα πρέπει να αποχωρήσω από τη διαδικασία.... :(

 

αναμένω απάντησή σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί δεν ανταλλάσσετε e-mails, να το κάνετε μεταξύ σας το project, έτσι ώστε να μη σας ενοχλεί κανένας και να μη λιγουρεύουμε και εμείς οι υπόλοιποι;

Τί πράγματα ειν΄αυτά; "είπαμε να βάλουμε μια σειρά, "αποσύρετε τα κομμάτια σας" κι άλλα τέτοια κομπλεξικά!!!

Τα κομμάτια μπορούν πολύ ωραία να είναι αναρτημένα εκεί κι όποιος θέλει ακούει ότι θέλει, χρησιμοποιεί ότι θέλει, κάνει τη μίξη που θέλει κι απορρίπτει ότι (δε) θέλει!

Απλά και όμορφα και χωρίς να παρεξηγηθεί κανείς...

ΥΓ 1) Είχα και γώ μια ρυθμική κιθάρα έτοιμη αλλά σιγά μην ασχοληθώ άλλο μαζί σας!!!

ΥΓ 2) ¶γγελε, εμένα το CUBASIS τη στιγμή που επέλεγα το track μου το μετέτρεψε αυτόματα σε 44άρι...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που και εδώ θα γίνει η όλη φάση μαλακία.

 

Μα γιατί δεν ανταλλάσσετε e-mails' date=' να το κάνετε μεταξύ σας το project, έτσι ώστε να μη σας ενοχλεί κανένας και να μη λιγουρεύουμε και εμείς οι υπόλοιποι; [/quote']

 

Δεν είναι αυτό το θέμα νομίζω. Όταν ξεκίνησε η ιστορία κάποιοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον. Κανείς δεν απόκλεισε κανέναν, αλλά είπαμε να μην φτιάξουμε μία ασυνάρτητη βιβλιοθήκη με tracks αλλά ένα κομμάτι που όσοι συνεισφέρουν tracks, αυτά να μείνουν μέχρι το τέλος. Με βάση αυτό και μόνο, δεν είναι σωστό να βάζει κάποιος 2-3 tracks με την λογική του "κρατήστε ό,τι θέλετε για τη μίξη" γιατί δεν θέλουμε να πετάξουμε κάτι. Να βάλουν όλοι, λίγο, από κάτι. Δεν υπήρξε καμμία αντίρρηση με αυτό όταν ξεκινήσαμε. Υπάρχει διαφωνία μέχρι εδώ;

 

Τί πράγματα ειν΄αυτά; "είπαμε να βάλουμε μια σειρά' date=' "[i']αποσύρετε τα κομμάτια σας[/i]" κι άλλα τέτοια κομπλεξικά!!!

 

Δεν περίμενα να εμφανιστώ ο κομπλεξικός της όλης κατάστασης. Το "βάλτε μία σειρά" φάνηκε και στην πράξη (skatemporas) ότι έχει σημασία. Το "βγάλτε προσωρινά τα tracks" (και όχι "αποσύρετε τα κομμάτια σας") είχε το νόημα του να μην μπερδεύονται οι υπόλοιποι μιας και τα tracks εφμανίζονται χωρίς καμμία ταξινόμηση. Ισχύει αυτό που είπα: αν ο skatemporas που εγώ περίμενα να γράψει τα λάμβανε υπόψη του και στηριζότανε πάνω σε αυτά, τότε να θα λάμβανα και εγώ.

 

Τα κομμάτια μπορούν πολύ ωραία να είναι αναρτημένα εκεί κι όποιος θέλει ακούει ότι θέλει' date=' χρησιμοποιεί ότι θέλει, κάνει τη μίξη που θέλει κι απορρίπτει ότι (δε) θέλει!

[/quote']

 

Έχουμε πει να μην απορριφθεί τίποτα. Σε καλύπτει αυτό σαν απάντηση;

 

ΥΓ 1) Είχα και γώ μια ρυθμική κιθάρα έτοιμη αλλά σιγά μην ασχοληθώ άλλο μαζί σας!!!

 

Το γεγονός ότι μερικοί άνθρωποι κοιτάνε να συμμετάσχουν σε κάτι μόνο όταν έχουν χειροπιαστές αποδείξεις ότι αυτό θα δουλέψει είναι αρκετά εγωιστικό. Γιατί δεν εκδήλωσες το ενδιαφέρον σου νωρίτερα; Συμφωνείς ότι αν κάποιος άλλος είχε γράψει ρυθμική πριν από εσένα, τότε αυτό που θα έγραφες δεν θα κόλλαγε;

 

Παιδιά, λυπάμαι για αυτό που γίνεται. Αν θέλετε το συνεχίζουμε, αν δεν θέλετε το παρατάμε και ο καθένας φυσικά μπορεί να κάνει ότι θέλει. Τέλος.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παρακαλώ ησυχία!!!

Να επανέλθετε στην ταξη!

:lol: :lol: :lol:

Τι έγινε βρε παιδια... Η ιστορία είναι πολύ καλή. :!: Μη τη χαλάσουμε τώρα.

1.Ο gerasimos όμως πρέπει να συντονίζει αφού το ξεκίνησε. (Αν δέχεσαι φυσικά, θα σου δώσω και τα προνόμια του moderator στο topic.)

2.Δυστυχώς τα αρχεία δεν μπορούν να κατέβουν, μόνο να σβηστουν.(και είναι κρίμα...)

3.Είναι αλήθεια ότι η διαδικασία κάνει κοιλιές. Γι αυτό και η ανυπομονησία μερικών.

4.skatemporas στείλε μου το midifile και θα το ανεβάσω εγώ σε ότι ήχο επιλέξεις.

5.το song no.2 είναι στη διαθεση όλων.

Δεν χρειάζεται να τελειώσει το πρώτο για να ξεκινήσει.

Προτείνω να υπάρξει απολυτη ελευθερία κίνησης σε αυτό.

Κάποιος όμως πρέπει να γράψει το βασικό groove.

 

Καλές ηχογραφήσεις!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το Rhodes του skatempora είναι online.

Το έλαβα σε midifile και του δόθηκε φωνή, στο Cubase SX από το VST plugin instrument της Emagic, EVP73.

Μέσα στο ύφος! Μπράβο skatempora.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) next please...

 

ΥΓ1. ένα ευχαριστώ στο Yameth για τη μετατροπή... :) ...

ΥΓ2. το midi το είχα "ηχογραφήσει" realtime ( δεν το προγραμμάτισα ) και δεν είχε υποστεί περαιτέρω επεξεργασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου