Προς το περιεχόμενο

Korg M50


korg_nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά οι τιμές που αναφέρεις... not in a million years!

Λογικά θα είναι τριψήφιο το νούμερο αλλά θα φλερτάρει με το χιλιάρικο... :)

 

Επίτηδες υπερέβαλα στις τιμές για να δώσω έμφαση...

 

Κ εγώ πιστεώ ότι θα κινείται κοντά στο MO6 δλδ 900-100 όπως λες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αν πωλείται τελικά στα 700-800 νομίζω ότι είναι πολύ καλό deal.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ας φάμε όλοι μαζί το πακέτο τώρα... 8)

 

http://www.dv247.com/invt/57436/

 

Και υπόψιν, το παραπάνω κατάστημα είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη (αν όχι ΤΟ φτηνότερο)... :o

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας φάμε όλοι μαζί το πακέτο τώρα... 8)

 

http://www.dv247.com/invt/57436/

 

Και υπόψιν, το παραπάνω κατάστημα είναι από τα φτηνότερα στην Ευρώπη (αν όχι ΤΟ φτηνότερο)... :o

 

Με λιγα λόγια... Καληνύχτα! Νομίζω ότι είναι πολλά γι αυτά που προσφέρει. είναι περίπου 1100  ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λόγια... Καληνύχτα! Νομίζω ότι είναι πολλά γι αυτά που προσφέρει. είναι περίπου 1100  ευρώ.

Πάνω πάνω έχει μετατροπέα νομίσματος. Βγαίνει 1123 ευρώ συν μεταφορικά (κανά 20άρι). No f%#*ing way... :(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και στη αρχή αν η τιμή του (λιανική) στην Ελλάδα ξεπεράσει τα 850 € δεν αξίζει με τίποτα.

 

Μεγάλη κουβέντα θα πω αλλά όσοι το πάρετε άνω της τιμής που προανέφερα..."περαστικά σας" (πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογία Karma είναι πραγματικά εκπληκτική. Παρόλο που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το Μ3, τα GEs της δεύτερης έκδοσης του Karma που φοράει είναι το κάτι άλλο. Για ήχους γεμάτους συνεχή κίνηση είναι ό,τι πρέπει. Δεν είναι ένα απλό arpeggiator... 8)

 

Αλήθεια τι είναι αυτό το ΚΑΡΜΑ?

 

Το ΜΟΤΙΦ έχει τον arpeggiator του ο οποίος μόνο απλός δεν είναι .

 

Τι κάνει το ΚΑΡΜΑ τόσο ξεχωριστό ? Ρωτάω γιατι απο τα βίντεο που έχω δει δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο.

 

Με ενδιαφέρει να μάθω τι παραπάνω προφέρει απο τον Arpeggiator του ΜΟΤΙΦ.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο άρθρο στη Wikipedia το θέτει πολύ ωραία:

 

Unlike traditional synthesizer arpeggiators, KARMA phrases can evolve as parameters such as rhythmic complexity, patterns, and velocity are changed by the performer.

 

Κοινώς, μιλάμε για ένα υπερ-σύνθετο arpeggiator, το οποίο μπορεί να εξελίσσει το βασικό pattern σε οτιδήποτε μπορεί να σου κατέβει στο κεφάλι και στο οποίο μπορείς να πειράξεις ΟΛΕΣ τις παραμέτρους, σε πραγματικό χρόνο.

 

Αν εσένα σου φαίνονται οι arpeggiators του Motif ίδιοι με Karma (εμένα όχι μιας και το είχα το Motif), τι να πω. Απόψεις είναι αυτές...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο άρθρο στη Wikipedia το θέτει πολύ ωραία:

 

Unlike traditional synthesizer arpeggiators, KARMA phrases can evolve as parameters such as rhythmic complexity, patterns, and velocity are changed by the performer.

 

Κοινώς, μιλάμε για ένα υπερ-σύνθετο arpeggiator, το οποίο μπορεί να εξελίσσει το βασικό pattern σε οτιδήποτε μπορεί να σου κατέβει στο κεφάλι και στο οποίο μπορείς να πειράξεις ΟΛΕΣ τις παραμέτρους, σε πραγματικό χρόνο.

 

Αν εσένα σου φαίνονται οι arpeggiators του Motif ίδιοι με Karma (εμένα όχι μιας και το είχα το Motif), τι να πω. Απόψεις είναι αυτές...

 

Αν μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί το κείμενο που μου παραθέτεις δεν μου λέει κάτι το ιδιαίτερο επίσης. Τι εννοεί όταν λέει "can evolve as parameters such as rhythmic complexity, patterns, and velocity are changed by the performer" ? Μπορείς να φέρεις μερικά παραδείγματα ?

 

Mπορείς να αλλάξεις την μελωδία με το να εισάγεις μια νότα αλλά εκείνη την στιγμή που παίζει ο ΚΑΡΜΑ (δηλαδή χωρίς να κάνεις χρήση sequencer)  ?

 

Ακόμα καλύτερα να μπορείς να μου λινκάρεις το download του Manual και την σελίδα που τα λέει αυτά και εξηγεί τι ακριβώς ελέγχεις real time.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλησπερα.Επειδη παραπανω ειδα οτι αναφερατε πιθανες τιμες του Μ50 για Ελλαδα πρεπει να σας πω οτι πηρα χτες τηλεφωνο στο Bοn Studios και εμαθα οτι:1) το περιμενουν γυρω στα μεσα Οκτωβρη και 2) η τιμη δεν θα ξεπερασει τα 1500 ευρω.

Οποτε αν βαζουν τοσο υψηλο πανω οριο...καταλαβαινετε :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου