Προς το περιεχόμενο

τις κρίσεις σας για το πρώτο κομμάτι που ανεβάζω?


uvm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή δουλειά φίλε uvm. Πραγματικά καταπληκτικό το τι έχεις κάνει. Και δεν αναφέρομαι μόνο στο κομμάτι που ανέβασες, αλλά και στα υπόλοιπα που υπάρχουν στο MySpace. Δεν ξέρω αν συλλαμβάνω σωστά αυτό που θέλεις δώσεις, αλλά οι συνθέσεις και οι μίξεις σου έχουν ένα dark, μελαγχολικό 90s vibe, που για μένα προσωπικά είναι ακαταμάχητο. Και η φωνή της αδερφής σου έχει πολύ καλή χροιά, αν και θα σου πρότεινα σε επόμενες δουλειές να τη φέρεις πιο μπροστά, να βγαίνει πιο καθαρή. :)

 

σε ευχαριστώ πολύ!  :) :)

αυτό που ήθελα να κάνω ήταν ακριβώς αυτό που λες.

και έχεις δίκιο και σε αυτό που λες για τη φωνή.

ίσως τώρα το καταφέρω που πήρα και πιο καλό μικρόφωνο, ένα rode nt1a που είναι πυκνωτικό, γιατί αυτά που άκουσες είναι ηχογραφημένα με δυναμικό.

ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

UVMusic_-_Roadtrip.mp3 Πολυ ωραιο track φιλε!!

 

Βρες ενα στυλακι μουσικης που σε εκφραζει, (εγω πιστευω οτι το roadtrip ειναι το στυλακι σου ας πουμε) και βελτιωσε το σε ολους τους τομεις. μην χανεσαι σε πολλα και διαφορετικα στυλακια, γιατι αυτο ειναι και η καταστροφη πολλων μουσικων σημερα.

Σημερα ειμαστε σε μια εποχη εξιδικευσης. οποτε αν δεν γινεις μαστερ σε ενα στυλακι, δεν θα γραφεις ΠαΠαδες ;) ;D

Ακου και αλλα τραγουδια στο στυλακι που σε εκφραζει και προχωρα! οτι και αν κανεις εντομεταξυ στο reason, παντα να κανεις export ξεχωριστα τα tracks σε wav24bit, και μετα mixing στο cubase  :D ;D

 

(PS : Απλα προτεινω ε, δεν επιβαλλω  :D  ::) :P)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Μανος - Κρητικακι ΤΣΕ ΤΣΕεεεε ΤΣΕ τσΕ χαχαχααχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UVMusic_-_Roadtrip.mp3 Πολυ ωραιο track φιλε!!

 

Βρες ενα στυλακι μουσικης που σε εκφραζει, (εγω πιστευω οτι το roadtrip ειναι το στυλακι σου ας πουμε) και βελτιωσε το σε ολους τους τομεις. μην χανεσαι σε πολλα και διαφορετικα στυλακια, γιατι αυτο ειναι και η καταστροφη πολλων μουσικων σημερα.

Σημερα ειμαστε σε μια εποχη εξιδικευσης. οποτε αν δεν γινεις μαστερ σε ενα στυλακι, δεν θα γραφεις ΠαΠαδες ;) ;D

Ακου και αλλα τραγουδια στο στυλακι που σε εκφραζει και προχωρα! οτι και αν κανεις εντομεταξυ στο reason, παντα να κανεις export ξεχωριστα τα tracks σε wav24bit, και μετα mixing στο cubase  :D ;D

 

(PS : Απλα προτεινω ε, δεν επιβαλλω  :D  ::) :P)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Μανος - Κρητικακι ΤΣΕ ΤΣΕεεεε ΤΣΕ τσΕ χαχαχααχαχαχαχαχα

 

 

ευχαριστώ  :)

τα κομμάτια που άκουσες στο myspace είναι μιξαρισμένα στο reason.

είχα κάνει export από το reason ένα track με τη μουσική και στο qbase έβαλα τις φωνές, κάποια synths και κάποιες κιθάρες.

...ανορθόδοξος (και κακός) τρόπος, αλλά το pc δεν σήκωνε να κάνω πολλά κανάλια στο qbase!

 

σε αυτό που λες με τα στυλ του κάθε μουσικού έχεις δίκιο, και εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου χαμένο ανάμεσα σε 100 (στην κυριολεξία) κομμάτια και να μην ξέρω ποιο να δουλέψω...και τώρα δηλαδή δουλεύω 20 κομμάτια παράλληλα και δεν ξέρω με ποια να ασχοληθώ πιο σοβαρά.

thanks και πάλι  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ρε φίλε sorry αλλά έχω πάθει πλάκα με την σύλληψη και την εκτέλεση, φοβερό.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άκουσα χτες στα μικρα pc monitor, το άκουσα και στο hifi.

 

Eύγε!

(Προσωπικά η γυναικεία φωνή δεν με ταξίδεψε παράλληλα με την μουσική).

Εύγε και πάλι.

 

υ.γ. Άνετα γίνεται radio hit. Κάντε και ένα super HD video clip.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άκουσα χτες στα μικρα pc monitor, το άκουσα και στο hifi.

 

Eύγε!

(Προσωπικά η γυναικεία φωνή δεν με ταξίδεψε παράλληλα με την μουσική).

Εύγε και πάλι.

 

υ.γ. Άνετα γίνεται radio hit. Κάντε και ένα super HD video clip.

 

Κώστα εντός ολίγου καιρού θα βγάλουμε μια πιο ολοκληρωμένη δουλειά, οπού κατα τη γνώμη μου υπάρχουν 1-2 άλλα radio hitοειδή τραγούδια.

 

Προς το παρόν σας παραπέμπω στη σελίδα μας στο facebook

http://www.facebook.com/BetaTesters

 

απ'οπου θα εχετε πιο άμεσα τα νέα μας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας σχόλια :-)

Costas, HD super video clip!? Ας όψεται η ...κρίση  :P

 

'Ενα βιντεάκι από αυτό το project είναι εδώ αν θέλετε να δείτε, πολύ απλό, απλά είναι άλλο κομμάτι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό φίλε μου ,προσεγμένη παραγωγή ,ωραία παιξίματα ,κοριτσίστικη φωνή γλυκειά .

Ζούπερ  ;D, πάω να ακούσω και τα υπόλοιπα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου