Προς το περιεχόμενο

Bugera


sduncan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατι αλλο που δεν μου αρεσει ειναι οτι στο tapping δεν ακουγεται οπως πρεπει..... ακουγεται πολυ σιγα....

και γιατι να φταιει ο ενισχυτης στο tapping φιλε μου ? :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήταν πολύ χρήσιμο και πολύ ενδιαφέρον να ακούγαμε και κάποια δείγματα των ενισχυτών Bugera εφ' όσον υπάρχουν τόσοι κάτοχοι τελικά.

Πιστεύω ότι θα βοηθούσε καλύτερα στο να σχηματίσει κάποιος γνώμη παρά να κάθεται να διαβάζει και να διασταυρώνει απόψεις και να φαντάζεται μόνο.

 

Εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε να ακούσω όλη τη γκάμα των (διαθέσιμων) ενισχυτών από "clean" έως το "βόρβορο" και επίσης ένα μικρό review από τους κατόχους όσον αφορά την αξιοπιστία τους (βλάβες, hot, not κ.τ.λ.)

 

Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον επίσης να ακούγαμε τους ενισχυτές σε "ολοκληρωμένες" ηχογραφήσεις (με άλα τα όργανα) αν υπάρχουν και θέλουν οι δημιουργοί να τις δημοσιεύσουν.

 

Αν υπάρξουν κάποιοι συνφορουμίτες που ασχοληθούν με το παραπάνω αίτημα εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον επίσης να ακούγαμε τους ενισχυτές σε "ολοκληρωμένες" ηχογραφήσεις (με άλα τα όργανα) αν υπάρχουν και θέλουν οι δημιουργοί να τις δημοσιεύσουν.

 

Αν υπάρξουν κάποιοι συνφορουμίτες που ασχοληθούν με το παραπάνω αίτημα εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Εγώ συτή την περίοδο βγαίνω ''στο πάλκο'' με έναν v22 , 2 φορές τη βδομάδα! Δυστυχώς είμαι άσχετος από θέμα ηχογραφήσεων, αλλά ο ηχολήπτης μας μας ηχογραφεί και έχει μαζέψει υλικό, αλλά θέλει το κάτι παραπάνω για να ακούγεται καλό το αποτέλεσμα..δεσμεύομαι όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή να  ποστάρω clips  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να φταιει ο ενισχυτης στο tapping φιλε μου ? :)

 

το λεω γιατι στον προηγουμενο που ειχα, ακουγοταν οπως επρεπε... επεζαν ρολο τα εφε μαλλον... λες να χρειαστω κανα πεταλακι??

 

Οσον αναφορα τα βιντεο που λετε, δεν εχω καμερα για να το κανω.Εαν αγορασω στο εμμεσο μελλον και ανεβασω  , θα ενημερωσω.

 

 

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λεω γιατι στον προηγουμενο που ειχα, ακουγοταν οπως επρεπε... επεζαν ρολο τα εφε μαλλον... λες να χρειαστω κανα πεταλακι??

κανενας ενισχυτης δεν ειναι ιδιος με καποιον αλλον - δλδ οι ρυθμισεις σου στον προηγουμενο ενισχυτη δεν ειναι οι ιδιες και στον καινουργιο - το πεταλακι εσυ ξερεις αν θα το χρειαστεις ή οχι  ;)

αρα με λιγα λογια καταληγουμε οτι στο tapping δεν φταιει ο ενισχυτης αλλα οι ρυθμισεις που εχουμε κανει και κατα 90% τα χερια μας :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε και επαιξα χθες σε ενα home studio ενος γνωστου μου με τον 333xl(head)me καμπινα harley benton...4X12 πραγματικα απιστευτος ενισχυτης για τα λεφτα του απιστευτη δυναμη τον τσιταραμε αρκετα μιας και δεν ειχαμε προβλημα εντασης θα ελεγα οτι ο ηχος του εμοιαζε αρκετα με mesa triple rec και μονο 444Ε!!! Αγαπημενος μου high gain ενισχυτης ειναι ο LABOGA Mr hector αλλα απ τη στιγμη που δεν προκειται ποτε να μαζεψω 1500+ ο bugera αν καταφερω να μαζεψω λεφτα θα ειναι η 1η μου επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οντως οπως σας ξαναειπα εχω και εγω bugera και ειωαι κα μαμω δηλ αν εχεις μια αξιοπρεπεισ κιθαρα της ταξεως 250Ε και πανω παιζεις μια χαρα(π.χ. παιζω το enter sadman με reverb του ενισχυτη και ακουγεται σαν να εχεις βαλει backing track!)

Ομως επιδη παιζω ποιο south rock θελω να αλλαξω λαμπες:1ο εχετε καποια λαμπα να μου προτεινετε και 2ο αν αλαξεις λαμπα στον προενισχητη τι αλλαζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προενισχύτριες του 333-212 είναι 4 και όχι 10!Και άλλες 4 είναι οι τελικές!

 

Petrara τι ακριβώς δεν σου αρέσει και θέλεις να αλλάξεις λυχνίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου