Προς το περιεχόμενο

Συμφέρει να αγοράσω iMac αντί MacBook.....?


Twistakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Απλά μπορεί να εννοεί οτι θα δουλεύει σε υψηλές αναλύσεις πιο άνετα 24/192, ή με plugins βαρβάτα με αποτέλεσμα καλύτερο ήχο.....

....αλλά αυτά (η ισχής του υπολογιστή,δηλαδή) δεν έχουν τόση σημασία όσο το να επενδύσεις σε καλύτερο εξοπλισμό...

 

Η γνώμη μου είναι ότι τα 24/192 είναι υπερβολικά για κάποιον που ξεκινάει τώρα και παίρνει τον πρώτο του υπολογιστή για να παίζει στο σπίτι (και κάποιοι θα πουν "για τον οποιδήποτε")

 

Το βασικό ερώτημα απαντήθηκε: Αν δεν θέλεις να τον μετακινείς πάρε iMac. Σε σχέση με την ταχύτητα... μην σε προβληματίζουν τα 2.93 GHz (ή τα 3.6). Εγώ στο σπίτι παίζω με 2.4GHz, (core2duo) και 2G RAM.

Welcome to the Machine. ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ειδικά το θέμα 24/192 έχει λιώσει στην ανάλυση με κάποιους να υποστηρίζουν ότι δεν είναι αναγκαία τέτοιου επιπέδου ανάλυση, αλλά και στα plugs δε σημαίνει ότι τα βαρύτερα είναι και καλύτερα  ;)

 

Αν και πάλι, αυτό έγκειται στη μη άμεση σχέση δύναμης και ποιότητας ήχου. Τες πα... κουβέντες να γίνονται.

 

 

Τι θα έκανα εγώ; Θα έπαιρνα τον βασικό imac των 24 ιντσών, που έχει θηρία οθόνη κι έπειτα θα του έβαζα και 8gb ram και θα ήμουν αρκετά καλυμμένος.

 

Βασικά κάτι τέτοιο παράγγειλα τώρα  :o

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε χμ ποιος στα λέει αυτά; Θα πάρεις αργότερα μνήμη ραμ η οποία να είναι

1) Small Outline Dual Inline Memory Module (SO-DIMM) format

2) 1066 MHz, PC3-8500, DDR3 compliant (also referred to as DDR3 1066)

3) Unbuffered and unregistered

και θα δεις ότι δεν κάνουν επ' ουδενί όσο ζητάει η apple, αλλά θα σου πάει στα 200-300€ άντε 400€ max :o  ;D ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες...Έχω να κάνω μια ερώτηση ακόμα όμως...Στα iMac έχω ακούσει πως υπάρχει το πρόβλημα υπερθέρμανσης με αποτέλεσμα να καούν λόγω της συσσώρευσης όλου του hardware στην οθόνη...Δλδ δεν θα μπορώ να τον έχω ανοιχτό για αρκετές ώρες εαν θέλω να ηχογραφήσω κάποιο κομμάτι?Εάν ισχύει μήπως υπάρχει κάποιο είδος ψύκτρας που μπορώ να του βάλω ωστε να μην ανεβαίνει τοσο πολύ η θερμοκρασία?

Ή ταν, ή δεν ήταν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπα, χαζομάρες. Εγώ δεν τον κλείνω ποτέ. (Ποτέ όμως... είναι ανοιχτός πάνω από ένα χρόνο... μόνο σε standby πέφτει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες...Έχω να κάνω μια ερώτηση ακόμα όμως...Στα iMac έχω ακούσει πως υπάρχει το πρόβλημα υπερθέρμανσης με αποτέλεσμα να καούν λόγω της συσσώρευσης όλου του hardware στην οθόνη...Δλδ δεν θα μπορώ να τον έχω ανοιχτό για αρκετές ώρες εαν θέλω να ηχογραφήσω κάποιο κομμάτι?Εάν ισχύει μήπως υπάρχει κάποιο είδος ψύκτρας που μπορώ να του βάλω ωστε να μην ανεβαίνει τοσο πολύ η θερμοκρασία?

Ποιός σου είπε αυτές τις βλακείες? Ίσα-ίσα που εάν τον αφήσεις ανοικτό το βράδυ κάνει defragmantation

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός σου είπε αυτές τις βλακείες?

 

Πρέπει να διαβάζει το blog του Bill Gates δεν υπάρχει άλλη εξήγηση...

 

Ίσα-ίσα που εάν τον αφήσεις ανοικτό το βράδυ κάνει defragmantation

 

Χρειάζονται τα Mac να κάνουν defrag?! :o

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου