Προς το περιεχόμενο

4Bitten...Απιστευτο Group...


tsak6735

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κλεισει και 8ωρο εκει μεσα :o

Γραψιμο, μιξη, ξανα γραψιμο, καφες, μιξη, Θωμας (ξερεις εσυ οχι ο Γερμανος, αλλα ο απεναντι απο το στουντιο) γραψιμο, μιξη...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο μπασίστας τους δουλεύει στο στούντιο που πηγαίνουμε και έτυχε να δούμε το συγκεκριμένο βιντεάκι εκεί. Πάρα πολύ καλό γκρούπ όντως :)

 

Προσωπικά προτιμώ τους Funktion του terra-drummer Σωτηράκη. Περισσότερο στα γούστα μου. Εξισου αξιοπρόσεκτη φωνάρα η Νατασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη μπαντα, αλλα συμφωνω πως η φωνη τους εκοψε "οργη" και το σολο ήταν απο τα πιο ασχημα που εχω ακουσει :P

 

Βεβαια εχωμια προκαταληψη απεναντι στα σολο με αξίες μικροτερες απο μισο και distortion αλλα στο κατω κατω τη γνωμη μου λεω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά προτιμώ τους Funktion του terra-drummer Σωτηράκη. Περισσότερο στα γούστα μου. Εξισου αξιοπρόσεκτη φωνάρα η Νατασα.

Δεν τους έχω ακούσει ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει ή να χάσει gain ο κιθαρίστας ή να αλλάξουν τραγουδίστρια. Δεν κολλάει ούτε μουσικά ούτε οπτικά να έχεις τρεις ψιλοχωμένους και μια μπλουζοτραγουδίστρια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει ή να χάσει gain ο κιθαρίστας ή να αλλάξουν τραγουδίστρια. Δεν κολλάει ούτε μουσικά ούτε οπτικά να έχεις τρεις ψιλοχωμένους και μια μπλουζοτραγουδίστρια.

 

Συμφωνω. Δε λεω οτι τα παιδια ειναι κακοι, προς θεου, καλα το πανε. Αλλα απλα καλα. Οχι πολυ καλα, οχι τιποτα το ιδιαιτερο/πρωτοτυπο. Χαρακτηρισμοι οπως "απιστευτη μπαντα" για κατι τετοιο κλπ με κανουν ωρες ωρες να αναρωτιεμαι για το μουσικο επιπεδο (απο πλευρας ακουσματων) του μεσου νεοελληνα...(no offence φιλε μου, γενικη παρατηρηση).

 

Προσωπικα ειδα και εγω το συγκεκριμενο επισοδειο του Ραδιο Αρβυλα αλλα δε με τραβηξε ιδιαιτερα το κομματι...Ο κιθαριστας ηταν κουραστικος (απο πλευρα ηχου - παιξιματος) και η κοπελα αν και πολυ καλη τραγουδιστρια την βρηκα λιγο "εκτος κλιματος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεύτερο κουπλέ έφυγε και το βύσμα (ή η πέννα) του μπασίστα (ναι, υπάρχει και αυτός). Μπορεί να μην τους έκατσε το τηλεοπτικό σάντουιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη μπαντα, αλλα συμφωνω πως η φωνη τους εκοψε "οργη" και το σολο ήταν απο τα πιο ασχημα που εχω ακουσει :P

 

Βεβαια εχωμια προκαταληψη απεναντι στα σολο με αξίες μικροτερες απο μισο και distortion αλλα στο κατω κατω τη γνωμη μου λεω :D

 

+1000. Καλυφθηκα πληρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000. Καλυφθηκα πληρως.

 

Παίδες, φράσεις όπως "έχω προκατάληψη σε σόλο με αξίες κάτω του μισού", δεν νομίζω ότι συμβάλλουν σε μια "γόνιμη" κριτική. Προτιμότερο είναι να πεις ξεκάθαρα ότι "δεν μου αρέσουν" τα σόλο με αξίες μικρότερες του μισού και να θέσεις σε επίπεδο "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα" τη συζήτηση... Μην με παρεξηγήσετε οι δύο προλαλήσαντες, αλλά διέκρινα μια μικρή δόση "υποτίμησης" της εν λόγω μπάντας στις τοποθετήσεις σας.

 

Κάποιος θα μπορούσε να αντιτάξει "έχεις προκατάληψη με τα σόλο με αξίες κάτω του μισού, γιατί απλά δεν μπορείς να παίξεις σόλο με αξίες κάτω του μισού" και να ξεκινήσει ο 3434674568ος πόλεμος εδώ μέσα για το ύφος και το στυλ παιξίματος των σόλο.

 

Επίσης, κάποιος θα μπορούσε να σας πει "να δω εσάς πως θα βγαίνατε σε ένα live στην τηλεόραση", και ότι "πουλάτε μαγκιές του πληκτρολογίου".

 

Θα ήταν πιο εποικοδομητικό να κρίνουμε κάθε μπάντα που εμφανίζεται δημόσια με βάση το στυλ που επιδιώκουν να παίξουν, με το ύφος που επιδιώκουν να περάσουν προς τα έξω (ανεξάρτητα αν το είδος μας αρέσει ή όχι), και με το κριτήριο αν το έκαναν επιτυχώς ή όχι.

 

Αν δεν σου αρέσει ένα είδος, και δεν κάνεις τον κόπο να δεις τα κριτήρια αυτά πριν πας σε σχολιασμό, τότε καλύτερα είναι να μην σχολιάσεις καθόλου (νομίζω οι γηραιότεροι σε ηλικία θα συμφωνήσουν εδώ).

 

Είναι δυστυχώς ίδιον του Νεοέλληνος να σπεύδει να "υποβιβάσει" (έστω και διακριτικά) κάτι που δεν του αρέσει, κάτι που δεν του κάνει "κλικ", κάτι που ο ίδιος δεν μπορεί να καταφέρει. Και όλα αυτά, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, τα λέω χωρίς καμία παρεξήγηση με τα ποστ των προλαλησάντων.

 

Απλώς τα πήρα ως αφορμή.

 

Στα της κριτικής τώρα, η drop C# τονικότητα του κομματιού, πιστεύω ότι έκανε τα μπάσα της flying V να "λασπώνουν" λιγουλάκι. Και αυτό ήταν κάποιο "μείον". Το σόλο παρά τα λίγα λαθάκια στο ανέβασμα της ταστιέρας κλπ, πιστεύω ότι "έδενε" γενικά με την αισθητική του κομματιού (rotating patterns etc), και αποτέλεσε ένα κάποιο peak του κομματιού, γιατί αυτός είναι και ο σκοπός του σόλο, στο κάτω κάτω βρε αδερφέ...

 

Γενικά, καλή είκόνα παρουσιάζουν τα παιδιά. Μακάρι να συνεχίσουν να εξελίσσουν το στυλ και την μουσική τους, και να ειναι πρωτότυποι στο είδος τους. Οψόμεθα, όπως με όλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου