Προς το περιεχόμενο

4Bitten...Απιστευτο Group...


tsak6735

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα μπω σε λεπτομέριες γιατί τα παιδιά ειναι προσωπικοί μου φίλοι πολλά χρόνια και σίγουρα δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός!! Καλό θα ήταν όμως,αν θέλεται να κρίνεται την μπάντα να ρίξεται μια ματιά εδώ http://www.myspace.com/4bitten και οπωσδήποτε να τους δείτε λαιβ!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για τον φιλο που ειπε να παμε να παιξουμε στην αρβυλα εγω προσωπικα εχω παει στην αρβυλα οταν αρχισε να πρωτοπροβαλεται.και???τι εγινε???Τωρα αν καποιος απο εδω μεσα ειναι μελος του γκρουπ δεν αναιρει το γεγονος πως λεμε την αποψη μας. Δηλαδη απειδη ο φιλος εδω μεσα ειναι ο κιθαριστας η ο drummer εμεις δε μπορουμε να υποστηριξουμε την αποψη μας???? Μα γι'αυτο δεν υπαρχει αυτο το φορουμ?

Εμενα προσωπικα δε μου αρεσε το βιντεακι,μακαρι τα παιδια να τα σπανε στα live τους και ας πανε να παιξουν και στην Ιαπωνια !

Αυτο το βιντεακι ομως δε μου αρεσε. Το ειδος μουσικης ειναι ενα ευρεως διαδεδομενο που αρκετοι ακουνε και πολλοι απο εμας παιζουν παιζανε θα παιξουν. Αλλα δε μου αρεσε η συγκεκριμενη εκτελεση,τραγουδι,βιντεο πες το οπως θελεις. Αλλα οχι να μας απαγορεψεις να πουμε και την αποψη μας....

νομιζω πως μπορεις να το παρεις πισω αυτο....

ε τι λες???  ;)

μηπως υπερβαλλεις λιγο?

 

 

jawohl mein kommandant

 

Edited by Alchemist: Όχι τέτοιες εικονίτσες please, ευχαριστώ!

 

Είπαμε να το "θάψουμε" το ταλαίπωρο το hatchet, τι θες και το ξεθάβεις τώρα...

"ο γέγοναι, γέγοναι"  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια κ χαρα σε ολους.Ειμαι ο Γιωργος Μαρουλης ο κιθαριστας των 4Bitten που σας εχουν απασχολησει σε αυτο το thread!

Βασικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους σας για τις κριτικη σας γαι το video απο το ραδιο αρβιλα.Δεν ειχα  παρει πρεφα οτι το σχολιαζετε εδο κ μολις τωρα διαβασα τα σχολια σας.

Πηρα απλα το θαρρος να γραψω δυο λογια για να πω μερικα πραγματα...

Οι 4Bitten δεν ειναι ουτε απιστευτο ουτε σουπερ ουτε οτιδηποτε αλλο αλλα ειναι μια μπαντα που εδω και 8 χρονια δουλευει παρα πολυ σκληρα για να προωθησει τη μουσικη της προς τα εξω.Παιζουμε τη μουσικη που γουσταρουμε κ προσπαθουμε να κανουμε οτι καλυτερο για να την ακουσουν κ αλλος κοσμος εντος κ εκτος της Ελλαδας οπως κανουν και πολλες αλλες ελληνικες μπαντες...Θα ηθελα να σας διαβεβαιωσω.... και οσοι απο εσας μας εχουν δει live το ξερουν... οτι πιστευουμε παρα πολυ σε αυτο που κανουμε και προσπαθουμε παντα να δινουμε οτι καλυτερο απο αυτο που εχουμε..

Το μονο που ζηταμε σαν μπαντα απο ολους εσας οπως και ολες οι αλλες μπαντες που προωθουν τη μουσικη τους κ εδω και στο εξωτερικο ειναι η υποστηριξη σας...

Απο την πλευρα μας θα συνεχισουμε να τα σπαμε οπου μπουρουμε κ οπου μας δινεται η ευκαιρια...

Να στε καλα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ειδικός στο συγκεκριμένο είδος αλλά νιώθω την ανάγκη να υπερασπιστώ λίγο το συγκρότημα. Μου άρεσε πολύ το γεγονός ότι μπορούσες να ακούσεις τη φωνή, ενώ συνήθως όπου έχει γκαζωμένη κιθάρα, μπάσο και ντραμς η φωνή χάνεται στη μίξη. Κατά τα άλλα, ο ήχος είναι πολύ καλός για μίξη τηλεοπτικού πλατώ την οποία ακούμε από το youtube :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, τον ήχο στην Αρβύλα τον κάνει ο Ζάχος... Οπότε τα ευκόλως εννούμενα παραλείπονται...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτηρισμοι οπως "απιστευτη μπαντα" για κατι τετοιο κλπ με κανουν ωρες ωρες να αναρωτιεμαι για το μουσικο επιπεδο (απο πλευρας ακουσματων) του μεσου νεοελληνα...(no offence φιλε μου, γενικη παρατηρηση).

 

 

φιλε μου δεν νομιζω να εχεις κανενα δικαιωμα να κρινεις τα ακουσματα του καθενος!! ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ!!!..κοιτα..με το να λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας και μετα...(no offence φιλε μου, γενικη παρατηρηση..)ε..ενταξει..τοτε εμενα με κανει να αναρωτιεμαι γιατι υπαρχουν ανθρωποι που ειναι μες την ειρωνια..τελοσπαντων..απλα λες την γνωμη σου..(μου αρεσε ή δεν μου αρεσε..και γιατι...) δεν μπορεις να κρινεις το γουστο μου...στο κατω-κατω δεν ειναι οι ......**** δεν μπορω να πω και ονοματα..καταλαβαινεις πιστευω..αφου τοποθετηθηκες για το αν σου αρεσουν ή οχι...γιατι μετα προσθεσες και την "προσβολη σου"..?πραγματικα δεν το καταλαβαινω..! ???

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξηγησες τα λεγομενα μου. Δε θα κρινω ουτε εγω ουτε κανενας τα ακουσματα σου. Αυτο που λεω ειναι το εξης: Αν καποιος ακουει ροκ και στη ζωη του εχει ακουσει μονο 5-6 σχολικες μπαντες, οταν ακουσει τους 4Bitten θα του φανουν θεοι. Και λογικοτατο μαλιστα. Αν καποιος παλι εχει ακουσει μονο τα τεραστια, ιστορικα ονοματα του χωρου και ακουσει τους 4Bitten μπορει να του φανουν και κουλοι (κακως). Αν βεβαια καποιος εχει ακουσει ολα τα παραπανω μπορει να δει οτι φυσικα δεν ειναι κουλοι οι ανθρωποι, ειναι πολυ καλοι σε αυτο που κανουν αλλα εχουν και περιθωρια βελτιωσης. Οταν ομως εσυ τους χαρακτηριζεις απιστευτο group σουπερ ουαου και δε ξερω τι, εγω τι να υποθεσω για τα ακουσματα που εχεις ως σημειο αναφορας? Ειναι δηλαδη η καλυτερη μπαντα που εχεις ακουσει ποτε? Μεσα στις 5 καλυτερες? Η μηπως ηταν τελικα λιγο υπερβολικος ο χαρακτηρισμος σου?

 

Να με συγχωρεις αλλα θεωρησα πιο σκοπιμο και χρησιμο για τη μπαντα να πω τη γνωμη μου σχετικα με ορισμενα πραγματα που μπορουν να βελτιωσουν τα παιδια παρα να τους πω "ειστε σουπερ ουαου, συνεχιστε ετσι, τους εχετε ολους" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εσενα που τα ακουσματα σου ειναι υπερμετρα και απειρα πρεπει να μειωνεις οτι δεν μοιαζει με τα Μεγαθηρια? Αποψη μ ειναι οτι οταν ακουμε μουσικη δεν μπορουμε να την συγκρινουμε... ειναι γουστο του καθενος τι του αρεσει και τι οχι.... μην προσπαθειτε να επιβαλλεται γνωμες υπο το πρισμα ποιος εχει πιο πολλα και πιο εμπειρα ακουσματα... απλα δεν στεκει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου