Προς το περιεχόμενο

4Bitten...Απιστευτο Group...


tsak6735

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Links? Names?  ;D

 

 

Πάντως από αυτό που είδα στο βιντεάκι, δεν μου άρεσε ούτε η φωνή ούτε η κιθάρα.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν ότι το ταμπούρο του ντράμερ ήταν "καρφωμένο".

 

Ο ντράμερ να βαράει το ταμπούρο; Στο χρόνο;

 

Ε αυτό για την Ελλάδα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντα χαίρομαι για την υποστήριξη που δέχονται οι ελληνικές μπάντες από το ελληνικό κοινό.... πραγματικά αγκαλιάζουμαι κάθε αξιόλογη προσπάθεια!!!! Και μετά μας φταίνε οι εταιρίες που δεν βοηθάνε καθόλου τις rock μπάντες!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Links? Names?  ;D

Intravenus

http://www.myspace.com/intravenus2003

 

Down and out

http://www.myspace.com/downnoutband

 

Sugah Galore

http://www.myspace.com/sugahgalore

 

Your Hand in Mine

http://www.myspace.com/theyourhandinmine

 

Transistor (τώρα τους χαμπάριασα αυτούς)

http://www.myspace.com/transistorgreece

 

Good enough? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα χαίρομαι για την υποστήριξη που δέχονται οι ελληνικές μπάντες από το ελληνικό κοινό.... πραγματικά αγκαλιάζουμαι κάθε αξιόλογη προσπάθεια!!!! Και μετά μας φταίνε οι εταιρίες που δεν βοηθάνε καθόλου τις rock μπάντες!!! 

 

Πιστευεις οτι η κριτικη που καναμε είναι κατι αντιθετο απο το αγκαλιασμα που λες? Το ότι ενδιαφερθηκαμε και σχολιασαμε το γκρουπ αυτο δε δειχνει ενδιαφερον για την ελληνική σκηνη? Τι πρεπει να κανουμε δηλαδη να πηγαινουμε σε καθε λαϊβ ελληνικου σχηματος και να φωναζουμε στο φίλο μας τον πληκτρα "νικο ζουμε για να σ'ακουμε" ?

 

(ασχετο αλλα εχω βαρεθει απο φιλους που λεω οτι θα παιξουμε καπου να μου λενε θα ρθουμε να σου κανουμε κερκιδα με πανό κτλ.....εχει ψοφησει εδω και χρονια το αστειο :P Ευτυχως απο τοτε πουα ρχισα να παιζω 20 φορες το μήνα σταματησαν να ερχονται οι γνωστοι και εχω βρει την ησυχια μου :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να σου φανεί αυτό το γκρουπ απίστευτο θα πρέπει ή να μην έχεις ξανακούσει μέταλ, ή να μην έχεις ξανακούσει μπλουζοφωνή ή να είσαι κάτω των 15  ;D

 

Επίσης υπάρχουν άλλες δύο πιθανότητες.

 

1) Να σου αρέσει απίστευτα  ;D ο συνδυασμός φωνής- μουσικής. Αυτό θα το έβρισκα όμως λίγο απίστευτο  ;D

 

2) Να εννοείς ότι το συγκρότημα είναι απίστευτο ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.

 

 

 

ΛΟΙΠΟΝ!!! πραγματικα δεν ξανα-ασχολουμε με το θεμα και απο μερους μου το ληγω εδω!!! για πολλους λογους..

....ΑΠΛΑ παρεθεσα αυτο το videaki για να δειτε ενα group...και ξαφνικα ολοι οι ''ΜΕΝΤΟΡΕΣ'' αρχισατε την ειρωνια,οτι δεν εχω εμπειρια απο μουσικη,οτι δεν εχω ακουσει πολλα πραγματα,οτι ειμαι 15...,οτι σας φαινεται απιστευτο που μου αρεσει,οτι ειμαι μελος της μπαντας,οτι ειμαι αδερφος του κιθαριστα και απειρα αλλα που δεν μπαινω στην διαδικασια να σχολιασω...και τελειωνω...

1..Μου αρεσουν παρα πολυ....(κρεμαστε με...) 8)

2..Ειμαι 28 χρονων...ακουω χρονια απο jazz μεχρι black metal και απο pop  μεχρι fusion...

3..Δεν ειμαι μελος του group..(και σαφως οχι αδερφος του κιθαριστα)

4..Εχω κριση και αποψη...(το λεω σε περιπτωση που καποιος νομιζει πως ειμαι ανθρωπος των σπηλαιων..)

5..Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας και της απαντησεις σας..(ειτε ηταν καλοπροαίρετες ειτε εριστικες ειτε ειρωνικές ειτε κακοβουλες..οτι και να απαντησατε ηταν καλοπροαιρετο...

 

Να στε καλα ολοι.. ;)

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Evilnye:

 

 

Good enough? Sure...

 

Απίστευτες? No way

 

Αν και μιλάμε για μήλα και πορτοκάλια βέβαια... τζαζ, blues, alternative και όποιον πάρει ο χάρος.  ;D  ;D  ;D

 

Αν ήταν πάντως να πω κάποια μπάντα απίστευτη, αυτή θα ήταν οι Sugah Galore. Αλλά δεν ξέρω πόσο θα το πίστευα αυτό  ;D  ;D  ;D

 

 

 

 

ΥΓ. Έχω την υποψία ότι για μια ακόμη φορά φταίει η γλώσσα. Τα πάντα ξεκινάνε από τη λέξη "απίστευτη-οι". Αυτή είναι η ρίζα του κακού  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν πάντως να πω κάποια μπάντα απίστευτη, αυτή θα ήταν οι Sugah Galore. Αλλά δεν ξέρω πόσο θα το πίστευα αυτό  ;D  ;D  ;D

Νομίζω δε θα χωρίσουμε τις μπάντες αποκλειστικά σε μπάντες που δε μπορούν να συγχρονιστούν και σε απίστευτες. Σου έβαλα 4 - 5 μπάντες οι οποιες είναι ωραιότατες, καταγωγής Ελλάδας προς απάντηση του απίστευτοι για τα Ελληνικά δεδομένα.

 

ΥΓ. Έχω την υποψία ότι για μια ακόμη φορά φταίει η γλώσσα. Τα πάντα ξεκινάνε από τη λέξη "απίστευτη-οι". Αυτή είναι η ρίζα του κακού   ;D  ;D  ;D

Όντως αυτή είναι για όλα. Και για αυτούς που άρχισαν να λένε ε και σιγά τι να πουν κ αυτοί και αυτοί που άρχισαν να λένε ουάου και πανικός.

 

Τώρα συνεχίζω να απορώ πως και παίρνει τόση έκταση το θέμα για μια μπάντα που σε μερικούς αρέσει, σε άλλους όχι. Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη θέλη δουλειά ακόμα για να την πεις και απίστευτη και είμαι σίγουρη πως και οι ίδιοι θα το ξέρουν, αλλά όλη αυτή η γκρίνια από κάθε πλευρά είναι εντελώς ηλίθια.

 

(ασχετο αλλα εχω βαρεθει απο φιλους που λεω οτι θα παιξουμε καπου να μου λενε θα ρθουμε να σου κανουμε κερκιδα με πανό κτλ.....εχει ψοφησει εδω και χρονια το αστειο :P Ευτυχως απο τοτε πουα ρχισα να παιζω 20 φορες το μήνα σταματησαν να ερχονται οι γνωστοι και εχω βρει την ησυχια μου :D)

 

Αν παίξεις κάπου και το μάθω υπόσχομαι να σκάσω με πανό και Ελληνική σημαία lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αλλά άμα είναι έτσι έβαλες λάθος συγκροτήματα.

 

Έπρεπε να βάλεις κάνα Μάκη, κάνα Νταλάρα ή κάνα Πλούταρχο.

 

Μια χαρά μπάντες παίζουν από πίσω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tsak, κατ'αρχήν κανείς δεν το παίζει "μέντορας", όπως ισχυρίστηκες. Κατά δεύτερον, όταν ξεκινάς ένα θρεντ με τον χαρακτηρισμό "Απίστευτο group", θα πρέπει να περιμένεις πως ορισμένοι θα πουν "καλό", ορισμένοι "κακό", ορισμένοι θα έχουν διαβαθμίσεις αυτών των στάνταρ απαντήσεων κλπ κλπ. Πρέπει να παραδεχθείς όμως πως από έστω το "καλό" μέχρι το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά, και πως οι πιο πολλοί είναι πολύ αυστηροί με τη χρήση αυτής της αξιολόγησης (όπως και θα έπρεπε, άλλωστε). Πόσοι πια να συμφωνήσουν ότι αυτό που είδαμε στο αρχικό λάιβ βιντεάκι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ? Χμ?

 

Aπο κει και πέρα, το να στηρίζουμε την ελληνική σκηνή δεν σημαίνει σώνει και καλά πως θα μας αρέσουν τα πάντα. Από τη στιγμή μάλιστα που ορισμένα παιδιά αιτιολόγησαν τι ακριβώς δεν τους άρεσε, πιστεύω πως πια δεν έχεις κανένα λόγο να διαρρηγνύεις με στόμφο τα ιμάτιά σου. Συζήτηση γίνεται, δεν θα γράφουμε διθυράμβους για τους πάντες είτε τους πιστεύουμε είτε όχι... Κι εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ μερικές ελληνικές μπάντες, αλλες όμως... μπα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αλλά άμα είναι έτσι έβαλες λάθος συγκροτήματα.

 

Έπρεπε να βάλεις κάνα Μάκη, κάνα Νταλάρα ή κάνα Πλούταρχο.

 

Μια χαρά μπάντες παίζουν από πίσω.

 

Άμα είναι έτσι πως;

Τι άκυρο είναι αυτό; Τι εννοείς;

Όταν λέμε μπάντες εννοούμε το ολοκληρωμένο σχήμα που παρουσιάζει μια δουλειά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου