Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω ακομα καπνιζω  ;D

 

το κανω σε βαζα, κιροπιγια, αυτοσχεδια τασακια - σφυνακια,

 

Φυσικα με τις ευλογιες του προσωπικου και του καταστηματαρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πεις όμως στον Π.Ο.Υ. Θα στεναχωρεθούν...

 

Αλλού διαβάζω ότι:

 

Η απονομή του βραβείου πιθανότατα θα συνδυαστεί με τα εγκαίνια του πρώτου ειδικού γραφείου του ΠΟΥ για τις μη μεταδιδόμενες ασθένειες στη νοτιοανατολική Ευρώπη, που θα γίνει στην Αθήνα στις 3 Ιουνίου.

 

Ε τότε πιστεύω θα καταλάβουν τι έκαναν.

Εκτός και αν τους πούνε ότι είναι αυτά, τα καινούργια, τα ηλεκτρικά τσιγάρα. Σου λέει, τέτοια βλήμματα, μπορεί να το πιστέψουν...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ακομα καπνιζω  ;D

 

το κανω σε βαζα, κιροπιγια, αυτοσχεδια τασακια - σφυνακια,

 

Φυσικα με τις ευλογιες του προσωπικου και του καταστηματαρχη.

 

Μπράβο και στους δύο.  >:(

 

Στην πρώτη παγκόσμια διάσκεψη υπουργών Υγείας που διεξάγεται στη Μόσχα απονεμήθηκε στον Έλληνα πρωθυπουργό η υψηλότερη διάκριση.

Κατά τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας, "ήταν μια σημαντική πράξη πολιτικού θάρρους η επιχειρηματολογία και η σταθερή υποστήριξη εν δυνάμει μη δημοφιλών μέτρων, παρά την αντίδραση οργανωμένων συμφερόντων και σε περίοδο που η ελληνική κυβέρνηση υιοθετούσε μέτρα αυστηρής λιτότητας με σκοπό τη μείωση του δημόσιο χρέους και την έξοδο της χώρας από την οικονομική κρίση".

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=75400&catid=5

 

Κι εγώ που βρίζω τα λαμόγια που θεωρούν τους "ξένους" κορόϊδα...

 

Εε, καλά, να 'χαμε να λέγαμε. Η αυτοαναγνώριση του πολιτικού jet set.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο και να καπνιζω οταν ειμαι εξω για να διασκεδασω, μαλιστα σε ενα εστιατόριο που μου εφεραν και τασακι και ολα οκ  πηγα απο μονος μου εξω να καπνησω καθως ειχε παιδακια ;)

Ομως οταν πας σε μπυραρια να πιεις ενα ωραιο λιτρο γερμανικη μπυρα και ολοι καπνιζουν λογικο ειναι να καπνησεις και εσυ μεσα.

 

Ναι στην καθολικη απαγορευση, αλλα παντου και απο ολους.

Να γινουμε ευρωπη σιγα σιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ guys αλλά δεν άντεξα...

 

Στην πρώτη παγκόσμια διάσκεψη υπουργών Υγείας που διεξάγεται στη Μόσχα απονεμήθηκε στον Έλληνα πρωθυπουργό η υψηλότερη διάκριση.

Κατά τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας, "ήταν μια σημαντική πράξη πολιτικού θάρρους η επιχειρηματολογία και η σταθερή υποστήριξη εν δυνάμει μη δημοφιλών μέτρων, παρά την αντίδραση οργανωμένων συμφερόντων και σε περίοδο που η ελληνική κυβέρνηση υιοθετούσε μέτρα αυστηρής λιτότητας με σκοπό τη μείωση του δημόσιο χρέους και την έξοδο της χώρας από την οικονομική κρίση".

 

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=75400&catid=5

 

Κι εγώ που βρίζω τα λαμόγια που θεωρούν τους "ξένους" κορόϊδα...

 

ασε και εγω το ειδα και μου εφυγε η ψυχη...που ειναι ο Π.Ο.Υ. να παει σε καμμια ...ταβερνα Κυριακη μεσημερι (φουλ στα παιδια και τα...βρεφη) να δει την κατασταση "τεκες" που επικρατει....ξεφτυλες....ε,ξεφτυλες......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην καθολικη απαγορευση, αλλα παντου και απο ολους.

Να γινουμε ευρωπη σιγα σιγα

 

Καταπληκτικό. Δηλαδή, θα το κάνω εγώ μόνο αν το κάνουν και οι άλλοι. Πόσοι; Όλοι; Πως θα το ξέρεις; Μερικοί; Πόσοι βρε παιδί μου; Πολύ καλό.

 

Θες να γίνουμε και Ευρώπη γιατί ως πασήγνωστον έτσι σκέφτονται και οι Ευρωπαίοι.

 

Ομως οταν πας σε μπυραρια να πιεις ενα ωραιο λιτρο γερμανικη μπυρα και ολοι καπνιζουν λογικο ειναι να καπνησεις και εσυ μεσα.

 

Εγώ δεν καπνίζω. Θεέ μου είμαι παράφρων.

 

Λίγο ακόμα και θα ανατιναχτεί ο εγκέφαλός μου από αυτά που διαβάζω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό. Δηλαδή, θα το κάνω εγώ μόνο αν το κάνουν και οι άλλοι. Πόσοι; Όλοι; Πως θα το ξέρεις; Μερικοί; Πόσοι βρε παιδί μου; Πολύ καλό.

Οχι βρε παιδι μου, αλλα οκ οχι σε παιδια μπροστα.

 

Εχεις ενα δικιο επειδη δεν καπνιζεις, ομως ειναι τοσα μαγαζια που το απαγορευουν οπου μπορεις να πας.

 

Και ολος ο χαμος γινεται για τα κ... μπαρα και τις μπυραριες, για τα καζινο και τα μπουζουκια δεν ακουω τιποτα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα δικιο επειδη δεν καπνιζεις, ομως ειναι τοσα μαγαζια που το απαγορευουν οπου μπορεις να πας.

 

μην είσαι τόσο ενδοτικός, κανένα δίκιο δεν έχει... κακώς δεν καπνίζει, αλλά σε κάθε περίπτωση, ας μη γκρινιάζει τουλάχιστον που οι άλλοι καπνίζουν... έλεος... ήλθαν τ' άγρια να διώξουν τα ήμερα... όσο για  τα παιδιά, πρέπει να μάθουν να γίνουν σωστοί ελλην(άρ)ες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Επαναφέρω το θέμα αφού προέκυψε αυτό

http://www.kathimerini.gr/795863/article/epikairothta/politikh/meiwsh-twn-kapnistwn-kata-30-se-pente-xronia

 

Επιπλέον, μειώθηκε η ετήσια κατανάλωση τσιγάρων στην Ελλάδα από 34,6 δισεκατομμύρια το 2007 σε 19,3 δισ. το 2012 και σε περίπου 18 δισ. το 2013. «Η μείωση στον αριθμό των καπνιστών μπορεί να αποδοθεί στον νόμο απαγόρευσης του καπνίσματος σε κλειστούς δημόσιους χώρους, ο οποίος παρά το ότι δεν εφαρμόζεται, είναι αποδεκτός από τους πολίτες», εξηγεί ο κ. Μπεχράκης. Αλλωστε, όπως έχουν δείξει μελέτες, σε ποσοστό 75% οι Ελληνες δηλώνουν... θυμωμένοι που δεν εφαρμόζεται ο νόμος. Το ίδιο αισθάνονται και οι μισοί καπνιστές (48%). Επιπλέον το 78% θεωρεί ότι η μη εφαρμογή του νόμου προστασίας από το παθητικό κάπνισμα αποτελεί σημείο πολιτιστικής υποβάθμισης της χώρας.

 

Επιτέλους κι ένα ευχαριστο νέο και νομίζω μια απάντηση σ' αυτό το thread.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου