Προς το περιεχόμενο

fender masterbuilt stratocaster - Απ' την Κική κι απ' την Κοκό ποια να διαλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

από την μεριά του παίκτη...αν ήταν συλλακτικό το ενδιαφέρον δεν θα πούλαγα καμία από τις custom shop  που είχα και ήταν όλες 1+1

θέλω μία στρατ μόνο, ποια είναι η καλύτερη που μπορώ να βρώ εκτός vintage?

όπως έγινε και με τη lespaul όλες καλές είναι αλλά με μια r9 είσαι σίγουρος...τέλος

 

Παρεπιπτώντως  έφυγε και η gilmour (στο καλό)

yuriy...nasdarovia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα βασικά ας πούμε ότι και να σου λένε εδώ ο καθένας λέει το δικό του γιατί δε ρωτάς κανά μάστορα-μαγαζάτορα με εμπειρία?

Φερειπείν να πας σαυτόν που έχει μάθει τη μισή Αθήνα να ακούει?

 

Τωρα εδω νοιζ κι ετσι μην ακους απ'τη κρεβατοκαμαρα τους ολοι παιχαταραδες και ξεορυν αλλα ποσοι εχουν παίξει κάστομσοπ μαστερμπιλτ σταλήθεια?

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ξέρω ότι θα σου φανεί τρομαχτικό αλλά θα το εκστομίσω:

 

Υπάρχουν εκεί έξω american standard strats του χιλιάρικου που είναι πολύ καλύτερες από την masterbuilt που θα παραγγείλεις (όποια κι' αν είναι αυτή). Οπότε, σίγουρος, με την έννοια που το θέτεις, δεν μπορείς να είσαι ΠΟΤΕ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τον spy μην ορκιζεσαι κιολας...

Μην ακούτε τον evris. Εδώ και ώρα προσπαθεί να με πείσει ότι οι τσέχες του είναι masterbuilt από τον Yuri Shishkov και ότι η Bach το κρατάει μυστικό για να μην δημιουργήσει πρόβλημα στις σχέσεις του Yuri με τη Fender. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ξέρω ότι θα σου φανεί τρομαχτικό αλλά θα το εκστομίσω:

 

Υπάρχουν εκεί έξω american standard strats του χιλιάρικου που είναι πολύ καλύτερες από την masterbuilt που θα παραγγείλεις (όποια κι' αν είναι αυτή). Οπότε, σίγουρος, με την έννοια που το θέτεις, δεν μπορείς να είσαι ΠΟΤΕ.

 

 

 

 

Κατι τετοια ελεγα και εγω για κιθαρες των 300 ευρω σε συγκριση με αλλες των χιλιωνπεντακοσιων που μαλιστα δεν τις φτιαχνουν Κοζακοι στις στεπες με κρυοπαγηματα στα δακτυλα, σε παλια πυρηνικα καταφυγια-σιλο λιωνοντας σκουριασμενα καλασνικοφ για να φτιαξουν saddles, μετρωντας τις αποστασεις ακριβειας με παλιους ρωσικους χαρακες και δεχθηκα καταιγισμο απο ελιτιστικα πυρα. Απαιτω να εμφανιστουν υποστηρικτες της αντιθετης αποψης του pascal.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω μία στρατ μόνο, ποια είναι η καλύτερη που μπορώ να βρώ εκτός vintage?

 

δεν υπαρχει κατι τετοιο μια και τα ΓΟΥΣΤΑ ολων μας διαφερουν,οποιος σου πει "αυτη ειναι η..καλυτερη στρατ του κοσμου" απλα σου λεει ΤΡΙΧΕΣ

 

προσωπικα και μετα απο δεκαδες vintage strat,δεκαδες καινουργιες Φεντερ αλλα και 2-3 CS εχω καταληξει στις 2 στρατ που εχω αυτη τη στιγμη (Μια EJ & μια American Dlx  V neck) και τις θεωρω τις "καλυτερες" αλλα για ΕΜΕΝΑ.

 

καποιος αλλος μπορει να εχει αλλα γουστα.

 

;)

 

κανενας μαγαζατορας δεν "θα σε μαθει να ακους"  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφείλω να ευχαριστήσω απαξάσπαντες, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο είστε πάντα όλοι εδώ και για μένα αυτό είναι το noiz και γι αυτό γουστάρω που τα λέμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατι τετοια ελεγα και εγω για κιθαρες των 300 ευρω σε συγκριση με αλλες των χιλιωνπεντακοσιων που μαλιστα δεν τις φτιαχνουν Κοζακοι στις στεπες με κρυοπαγηματα στα δακτυλα, σε παλια πυρηνικα καταφυγια-σιλο λιωνοντας σκουριασμενα καλασνικοφ για να φτιαξουν saddles, μετρωντας τις αποστασεις ακριβειας με παλιους ρωσικους χαρακες και δεχθηκα καταιγισμο απο ελιτιστικα πυρα. Απαιτω να εμφανιστουν υποστηρικτες της αντιθετης αποψης του pascal.

 

Άλλο 300 ευρώ vs 1500 και άλλο 1000 vs 4000.

Επίσης,

 

"υπάρχουν κάποιες american standards εκεί έξω που είναι πολύ καλύτερες από μια masterbuilt"=αληθές

 

"αφού υπάρχουν κάποιες american standards εκεί έξω που είναι πολύ καλύτερες από μια masterbuilt, άρα μια masterbuilt δεν αξίζει"= ψευδές

 

και

 

"καλή τύχη στο ψάξιμο αν θες να βρεις μια american standard που να είναι πολύ καλύτερη από μια masterbuilt, γιατί θα τη χρειαστείς"= αληθές

 

όπου "καλύτερη"= μια αρκετά υποκειμενική κρίση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω παντως αν ηταν να δωσω 6000 ευρω (κοντα 9000$ δηλ.) για μια fender, θα εβγαζα ενα εισιτηριακι για νεα υορκη κατα μαρτιο μερια (που θα ναι τσαμπα τα αεροπορικα), θα εδινα τα 1000 για το ταξιδακι, και μια βδομαδα θα παιζα οτι fender παιζει μπροστα μου, για να διαλεξω μια που σκοτωνει... (ουτως η αλλως το κανα αυτο βεβαια οταν ζουσα στην αμερικη, και κατεληξα τελικα με μια στρατ που ειχε γυρω στα 1300-1400$ το 2000 - την πηρα ομως μεταχειρισμενη απο φιλο με βαρβατα χτυπηματα κατω απο τα μισα λεφτα). και ειχα δοκιμασει και custom shop, ωραιες μεν, αλλα η αλλη ηταν ΠΟΛΥ καλυτερη..

 

γιατι δεν γινεσαι πιο συγκεκριμενος ωστε να παρεις πιο συγκεκριμενες προτασεις. δηλ. vintage η hot η active μαγνητες? τρεμολο? radius? ταστα? ωραιο το vintage truss rod αλλα θελεις να ξεβιδωνεις βιδες για να ρυθμισεις το μπρατσο? maple η rosewood ταστιερα? σχημα και παχος μπρατσου?

 

αν δεν εχεις καταληξει σε ολα αυτα, μηπως το καθυστερησεις για να ψαχτεις λιγο ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου