Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig - Το ΤΕΛΟΣ των ενισχυτων στο recording;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει ρε παιδια!

αφηστε το..... :lol:

 

μη το παρετε!! :D

 

δεν θα σας παρακαλεσουμε κι ολας!! :lol: :lol: :lol:

 

ειναι ψυχρο ,απαισιο και δεν αγγιζει ουτε στο χιλιομετρο εναν πραγματικο λαμπατο ενισχυτη....

:twisted:

 

αφηστε εμας που δεν εχουμε ιδεα απο λαμπατο ηχο,παιζουμε αργα,δεν ξερουμε lead κιθαρα και εχουμε ειδωλα αδελφες που εχουν παιδια με διασημες πορνοσταρ :lol: :roll: να μας αρεσει...

 

τι ξερουμε εμεις,κουφοι ανθρωποι :lol:

 

πω,πω,κολλημα βρε αδερφακι μου.... :lol:

 

συγγνωμη για την ενοχληση κι ολας.... :roll: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶σε MrFunk, οι κολλημένοι πάντοτε θα υπάρχουν...

Το κακό της όλης υπόθεσης είναι οτι καταδικάζουν κάτι χωρίς να το δοκιμάσουν και να το ψάξουν λίγο, λες και η μουσική είναι μόνο λόγια και θεωρίες.

 

Θυμάμαι το πρώτο ADA που είχε έρθει ελλάδα το τι βρισίδι είχε φάει: ψηφιακούρα, ψευτικίλα...κτλ (οι μισοί τότε παίζαν με RockMan!). Σιγά, σιγά όμως μπήκε στη νοοτροπία όλων.

 

Θέλει θάρρος για να παραδεχτείς ότι η συλλογή απο ενισχυτές και εφφέ, έρχεται στα ίσια (στην ηχογράφηση) με ένα πρόγραμμα για υπολογιστή. Ο κομπλεξισμός της μαγκιάς βλέπεις ....

 

Και ρωτάω.... Γιατί ρε μαγκές χρησιμοποιείτε software sequencers και δεν έχετε ένα 24κάναλο tape (λαμπάτο) στο σπίτι σας?

(γιατί σε μερικά studio υπάρχουν ακόμα)

 

Μαζί σου SurerFunk!!!

*μόνο και μόνο για την ατάκα με τα μπατζάκια και τον λαμπάτο ενισχυτή!! (μόνο που για να το καταλάβει κάποιος αυτό θα πρέπει να έχει φορέσει έστω και μία φορά καμπάνες σε live και να μην βγαίνει στη σκηνή μονίμως με κολλάν

:twisted: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο αστειο απο ολα ειναι ακριβως αυτο που ειπες !

Οτι τελικα σε ΨΗΦΙΑΚΗ μορφη (σι-ντι δηλ.) ακουμε τα παντα!

Παντοτε υπαρχει αντιδραση στο καινουργιο (απο τους πολεμιους της ηλεκτρικης κιθαρας (που ηταν μη-μουσικο οργανο),στους πολεμιους του Fender (these are toilet seats not guitars!ελεγαν οι πιουριστες),στους πολεμιους του ψυχρου ντιτζιταλ ηχου (που τωρα γραφουν ολοι σε προ-τουλς :lol: ) μεχρι τους πολεμιους των εφε (που τωρα παιζουν με πεταλιερες αεροπλανοφορα)

 

Παντως το πιο αστειο το ακουσα τωρα τελευταια απο ενα "αναλογικο" κιθαριστα που κοντεψε να παθει καρδιακη προσβολη οταν πηγα να του προσθεσω λιγο delay απο το "κομπιουτερ" & το guitar rig

"θα ακουστει τελειως digital ρε" μου ειπε "ασε να ξαναπαιξω με το δικο μου γιατι αλλο πραγμα το αναλογικο πεταλακι" εκπληκτος αντικρυσα την πεταλιερα του οπου το "αναλογικο" delay του ηταν το BOSS DD5!!! 8O

 

μόνο που για να το καταλάβει κάποιος αυτό θα πρέπει να έχει φορέσει έστω και μία φορά καμπάνες σε live

 

ε,ρε νιοτη μου που πηγες!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και ρωτάω.... Γιατί ρε μαγκές χρησιμοποιείτε software sequencers και δεν έχετε ένα 24κάναλο tape (λαμπάτο) στο σπίτι σας?

(γιατί σε μερικά studio υπάρχουν ακόμα)

 

ξεχνας πως η ηλεκτρικη κιθαρα δεν ειναι μουσικο οργανο...ειναι ηδονη!! :wink: :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καταλαβεται το...αν παιζεις με ψηφιακα ηλεκτρικη κιθαρα ειναι σαν να κανεις σεξ με την aria giovanni μεσω ιντερνετ :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνας πως η ηλεκτρικη κιθαρα δεν ειναι μουσικο οργανο...ειναι ηδονη!! :wink: :D

 

Σαφώς και είναι!!

Όμως το να κουβαλάς δεξιά και αριστερά ένα Echoplex ή ένα Space Echo (για να πω και το δικό μου κόλλημα) δεν είναι... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καταλαβεται το...αν παιζεις με ψηφιακα ηλεκτρικη κιθαρα ειναι σαν να κανεις σεξ με την aria giovanni μεσω ιντερνετ :D :D

 

την τελευταια φορα που κοιταξα η κιθαρα μου ηταν ...ξυλινη και οχι ψηφιακη... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλει θάρρος για να παραδεχτείς ότι η συλλογή απο ενισχυτές και εφφέ' date=' έρχεται στα ίσια (στην ηχογράφηση) με ένα πρόγραμμα για υπολογιστή. Ο κομπλεξισμός της μαγκιάς βλέπεις ....

 

:twisted: )[/quote']

 

 

We are 20th Century Digital Boys....dont know how to play but we have a lot of toys........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καταλαβεται το...αν παιζεις με ψηφιακα ηλεκτρικη κιθαρα ειναι σαν να κανεις σεξ με την aria giovanni μεσω ιντερνετ :D :D

 

την τελευταια φορα που κοιταξα η κιθαρα μου ηταν ...ξυλινη και οχι ψηφιακη... :lol:

για διαβασε το παλι please...(αν παιζεις με ψηφιακα,ηλεκτρικη κιθαρα)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject.

Sir Winston Churchill :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου