Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig - Το ΤΕΛΟΣ των ενισχυτων στο recording;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κουκλος ο Superfunk...εγω στο σχολειο επαιζα με τις διπλανες μου...σας παραθετω την διπλανη μου..Καιτη...Πως Μεγαλωσε Βρε Το Κοριτσι Μου;;;

 

(....sorry no photo! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Αν ανοίξει κάποιος ανύποπτος... διαβάτης το θέμα αυτό στο Forum > Guitar, Bass & Amps, και δεί τι συζητιέται θα χάσει πάσα ιδέα για το περιεχόμενο του.

Ανακαλώ στην τάξη τους "διαπλεκόμενους" και παρά το ότι γιορτάζει ο άτακτος Antouan_z, (Χρόνια πολλά!!!) θα αφαιρέσω την κουκλάρα που καθότανε δίπλα του στο σχολείο καθώς φαίνεται επαγγελματίας και μπορεί να ζητήσει δικαιώματα!

 

Κορίτσια στα θρανία σας!

Back to school και στο guitar rig.

 

Tahnk u.

ΥΓ (για να μη πω κι εγώ την άποψη μου που έπαψα να δουλεύω μ' ενισχυτές από το... '96... )

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥAMETH ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...οκ...δεν εχεις και αδικο..αλλα ετσι ειμαι..λιγο ζημιαρογατος...αν και η καιτουλα ειναι απιστευτο μωρο...εχει περασει ΑΕΙ Καλαματας εμαθα...

 

Φιλακια κΑιτη...σε θυμαμαι :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκούω πολύ καλούς και αξιόλογους ήχους από soft amplifiers, όπως επίσης και από καλούς λαμπάτους ενισχυτές.... έχω πρόβλημα γιατρέ μου, είμαι κουφός???

Όλα εξαρτώνται από τη χρήση τους. Έχω ακούσει (και έχω γράψει) άθλιους ήχους από ενισχυτές, έχω ακούσει (και έχω γράψει) άθλιους ήχους από software...

ΔEN EINAI ή το ένα ή το άλλο! Όλα μπορούν να ακουστούν καλά ή χάλια ανάλογα τη χρήση!

Tώρα, για το live, εγώ προτιμώ την κλασσική περίπτωση του ενισχυτή (για χιλιάδες λόγους που έχουν ήδη προαναφερθεί), αλλά δεν ξέρω τι θα γίνεται σε 10 χρόνια... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μπορούν να ακουστούν καλά ή χάλια ανάλογα τη χρήση!

 

ΑΥΤΟ νομιζω οτι τα λεει ολα!

 

Ας κλειδωθει λοιπον αυτο τα αναθεματισμενο ποστ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σωστός eye...συν ότι με έναν καλό ήχο clean ηλεκτρικής, λίγο ψάξιμο στο rig , παράλληλα με έντεχνο χειρισμό του pitch και του sustain στο παίξιμο, θα σταματήσουν να παρακαλάνε τους φίλους κιθαρίστες να παίξουν στα demo τους... :wink:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός eye...συν ότι με έναν καλό ήχο clean ηλεκτρικής' date=' λίγο ψάξιμο στο rig , παράλληλα με έντεχνο χειρισμό του pitch και του sustain στο παίξιμο, θα σταματήσουν να παρακαλάνε τους φίλους κιθαρίστες να παίξουν στα demo τους... :wink:[/quote']

 

Ωχ. Αυτό δεν έπρεπε να το γράψεις, τώρα θα μας φάνε ζωντανούς :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ουπς... sorry...3 πουλάκια κάθονται..είμαι κανα δυο σελίδες πριν... :oops:

Έχεις δίκιο πάντως φίλε SF...ας κλείσει το ..τιμημένο...Θαυμασα σε αυτό το post και την υπομονή σου..έλεος ..όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Δεν θα γίνουμε και ..Γαλλιλαίοι το 2005 (σορρυ 2006 ακόμα δεν το συνήθησα..)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

eye.. να σε δω στο φούρνο με πατατάκια και τι στον κόσμο.. :lol: :lol: :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου