Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig - Το ΤΕΛΟΣ των ενισχυτων στο recording;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπί μέρες τώρα ψάχνω να βρω στο δίκτυο τον εξοπλισμό του Steven Wilson και τελικά βρήκα ότι χρησιμοποιεί σχεδόν αποκλειστικά το POD XT της Line 6!

 

Καλά κοίταξε...μήν ορκίζεσαι ότι ο Wilson γράφει με to POD XT και το χρησιμοποιεί αποκλειστικά.. εκτός από λόγους διαφίμησης, ο wilson είναι ένας επαγγελματίας μουσικός που του αρέσει πολύ απλα να πειραματίζεται με ΠΟΛΛΑ και διαφορετικά πράγματα... Πάντως σε 2 Live που έχω δεί τους Porcupine Tree δεν υπήρχε πουθενά κανένα POD XT - POD XT Live ή POD XT Pro... και εννοείται και καμία Variax :P ....

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδια αφου ειπαμε ΜΑΠΑ ειναι το Guitar Rig, δεν ακουγεται καλα και ΔΕΝ κανει για Live (τωρα βεβαια ασχετο που το αρχικο θεμα του ποστ ηταν η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ :roll: )

 

εγω που το προτιμω τωρα τελευταια ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ πειρα απο ηχογραφηση με πραγματικους λαμπατους ενισχυτες (ουτε ειχα ποτε μου) για αυτο μιλαω με καλα λογια :lol: :lol:

 

αυτα τα λεω οπως πολυ σωστα γραφουν καποιοι επειδη ΔΕΝ ΕΧΩ λαμπατους ενισχυτες και προσπαθω να αποδειξω οτι μπορω να κανω μια χαρα τη δουλεια μου με τον διαβολικο κομπιουτερα :lol: μια και ΖΗΛΕΥΩ οσους τυχερους εχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ενισχυτες για αντρες! :lol: (γιατι οπως ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ με ΑΚΛΟΝΗΤΗ επιχειρηματολογια και παραπανω αδελφιζω και λιγακι μια και εκτιμω τον JOHN 5 :lol: λεγοντας πως ξερει να παιζει κιθαρα ενω ειναι ΓΝΩΣΤΟ ΤΙΣ ΠΑΣΙ οτι οι μακιγιαρισμενες αδελφες ΠΟΤΕ στην ιστορια του ροκ δεν επαιζαν καλη κιθαρα! :roll: ουτε ειχαν ηχο της προκοπης! :lol: )

 

6efe.jpg

 

 

αντε μπορει καποτε να αξιωθω και εγω να αγορασω εναν πραγματικο λαμπατο ενισχυτη (οι εικονιζομενοι βεβαια ειναι ολοι ψευτικοι,δεν εχουν μεσα λυχνιες & μεγαφωνα :roll: )

 

α,ουτε απο πραγματικα αναλογικα πεταλια ξερω...μια και ποτε μου δεν ειχα...

 

 

 

53589641de763b4b0f8a17fa42e5e6d318851fe039f77c2ca09c7074.jpg

 

515222628317946579f0498569a954d080ed8eacf0ada302f353335a.jpg

 

860378103566a0bfd1cc1d4d1d6faef43ea588bcf086ddedfc7a509c.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AAAA....kαλα αγορι μου..εχεις φαει χοντρη ψυχωση με το συγκεκριμενο ζητημα :D :D ..Επι μερες σε παρακολουθω..Ενταξει ολοι ειπαμε μια αποψη..Αλλα εσυ εχεις παθει εμμονη 8O ..λες και ηρθαν με τον τσαμπουκα να σου αλλαξουν οτι πιστευες 8O

Και σταματα συνεχως να χρησιμοποεις λεγομενα αλλων στις προτασεις σου,με δοση ειρωνιας..τα οποια δεν σε βρισκουν συμφωνο....και αν βαζεις και 100 χαμογελακια εμενα δεν μου λεει τιποτα..το υφος παραμενει το ιδιο..

Να σε ρωτησω κατι φιλικα 8O 8O :lol: ;;;Στο σχολειο σηλωνες συνεχεια το χερι στην ταξη;;

 

Βασανισου(εδω το χρειαζοσουν....)!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος φιλε μου καμμια ψυχωση,απλα οταν ακουω αβασιμες & αστηρικτες κατηγοριες, οι οποιες στερουνται λογικης τα ψιλοπερνω... :lol: (ετσι εκανα και στο σχολειο :lol: )

 

αληθεια αυτο το βασανισου τι σημαινει :?:

 

ειναι αυτο που λεει ο ΛΕ-ΠΑ? :lol:

 

α,και θα κανω ΟΣΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΟΥΣΤΑΡΩ δεν θα μου βαλεις μετρητη :evil:

αν δεν σου αρεσει υπαρχει λυση ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ :!:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αρπάζεστε παίδες!

Δεν έχουμε και τίποτα να χωρίσουμε, ασε που δεν βλέπω και τόσο μεγάλο χάσμα στις απόψεις σας!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σ αρεσει το βασανισου εχω κι αλλο για σενα γλυκο μου αγορι..

 

ΤΥΡΑΝΝΙΣΟΥ(οχι οχι αυτο δεν ειναι Λε Πα..φερνει λιγο)

 

 

Μια ειναι η λυση για σενα αγαπητε φιλε....Μια βραδια στο Sirocco μαζι μου,να νταχντιρντισουμε μωρα ανατολικης προελευσεως....θα σου κανει καλο... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σ αρεσει το βασανισου εχω κι αλλο για σενα γλυκο μου αγορι..

 

ΤΥΡΑΝΝΙΣΟΥ(οχι οχι αυτο δεν ειναι Λε Πα..φερνει λιγο)

 

 

Μια ειναι η λυση για σενα αγαπητε φιλε....Μια βραδια στο Sirocco μαζι μου' date='να νταχντιρντισουμε μωρα ανατολικης προελευσεως....θα σου κανει καλο... :D :D[/quote']

 

τι ειναι το Sirocco?? 8O

 

α,καταλαβα....ασε ρε γαμωτο θα με σκοτωσει η γυναικα μου!! :lol:

 

τωρα καταλαβα ομως γιατι ΤΥΡΑΝΝΙΕΣΑΙ τοσο,φταινε οι κακιες συνηθειες!! :lol:

 

ατακτο παιδι,εσυ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι..ετσι...και κανα Baby O δε με χαλαει....

Πιστευω παντως οτι η παραπανω τοποθετηση σου...ηταν η πιο σωστη και σοφη απο ολες..... :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ετσι εκανα και στο σχολειο :lol: )

 

Πράγματι' date=' επιβεβαιώνω και εγώ ότι έτσι ήταν και στο σχολείο. Παρακάτω μπορείτε να δείτε μία σπάνια φωτογραφία του από τότε που ήταν ήρεμος και σαφώς πριν διαφθαρεί με το Guitar Rig.

 

 

 

 

[img']http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/Wow!/guitar.jpg[/img]

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου