Προς το περιεχόμενο

αλλαγη μαγνητων σε gibson les paul standard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολουσ νεος στο νοιζ !! μολις ελαβα την καινουργια μου gibson les paul stantard silverburst απο αμερικη :D ομωσ... καθολου ευχαριστημενος απο τον ηχο ( για τα γουστα μου ) ειδικα απο τον bridge.. η κιθαρα φοραει bb .. ψαχνομαι ηδη να αλλαξω μαγνητες :'( ο ηχος του bridge ειναι αρκετα ΄'τενεκεδενιος΄΄ !! δεν θυμιζει τιποτα απο clasic les paul ηχο . καμια γνωμη? ενας φιλος συνεστησε di marzio 37 aniversary!!  η γνωμη σας? θα ηθελα κατι να μοιαζει πιο πολυ με παλια les paul!! μιας και με την jackson μου εχω τον μεταλ ηχο που θελω... ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα ηθελα κατι να μοιαζει πιο πολυ με παλια les paul!!

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/vintage/sh55_seth_lover/

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως σκεφτεσαι να τους αλλαξεις!Πρωτα απ'ολα θα χασει απο την αξια της.

Η αποψη μου ειναι να πειραματιστεις πρωτα με τους ηχους σου.Παιξε λιγο με tone volume της κιθαρας.Τι ενισχυτη εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω πολυ!! ξερεις αν μοιαζουν καθολου με τους sd alniko2?

Δες το chart καλύτερα:

http://www.seymourduncan.com/comparetones

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναν marshall valvstate αλλα τωρα τελευταια ακουω μεσω μιας καρτας ux2, guitar rig και 2 καλα monitor oπου και ψαχτηκα πολυ με τους ηχους !! και στον crate kai line 6 ενος φιλου που την δοκιμασα ειδικα ο πισω τι να πω... dεν ακουω les paul...  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενισχυτές που αναφέρεις δεν είναι και οι καλύτεροι για να κρίνεις. Δοκίμασε την σε κανα καλό λαμπάτο και το ξαναβλέπεις το ζήτημα.

Σε προειδοποιώ πάντως ότι σε καλό λαμπάτο και σκατά να βάλεις, λιγότερο θα βρωμάνε, οπότε μην παρασυρθείς... ;)

Επίσης ψιλοάσχετο (ΝΟΤ) αλλά με τι χορδές παίζεις;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου