Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος ενισχυτης για διαμερισμα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε,

εχω ενα διλημμα...Εδω κ καιρο ψηνομαι αγρια να παρω πραματα.Κ επειδη μαλλον βρηκα οικονομικη διεξοδο επιτελους, θα παρω τη Baja...Κ θελω να παρω κ εναν ενισχυτη με λαμπα, γτ εδω που σπουδαζω δν εχω τπτ...Ειδα τους Bugera κ με ψηνανε πολυ, ελεγα γ τον V22, αλλα μηπως ειναι πολυ μεγαλος για διαμερισμα, μηπως πρεπει να παρω τον V5 κ μια Vox Tonelab???Τι προτεινετε?Τι ενισχυτες λαμπατοι αξιζουν σε λιγα watt κ στα ιδια λεφτα περιπου?

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eξαρτατε τι θελεις να κανεις... αν θελεις πολλους ηχους με λιγα χρηματα σε ικανοποιητικη ποιοτητα, παρε την πεταλιερα που λες και εναν μικρο τρανζιστορατο. Η εναν βοξ VT ή κατι προμοιο.

Αν ομως θελεις λαμπατο, δωσε ολα τα χρηματα να παρεις ενα καλο λαμπατο.

Βεβαια για να προτεινουμε θα βοηθουσε αν ελεγες για τι χρηματα μιλαμε και τι μουσικη παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω rockies,bluesies,funkies κ τετοια, το πιο γκαζατο απο αυτα που παιζω ειναι Kotzen stul...Απλα, επειδη πολλα λεφτα δν εχω, ψαχνω την καλυτερη φτηνοτερη λυση, κ βασικα με εχουν ψησει πολυ οι συγκεκριμενοι Bugera οι Vintage, το διλημμα μου ειναι αν θα ειναι πολλα τα 22 watt για το διαμερισμα, κ μηπως να κινη8ω στα 5...Οταν θα ερθει η ωρα θα δωσω λεφτα για κεφαλη λαμπατη(καμια Orange σκεφτομαι), αλλα οχι ακομα, γτ τσαμπα θα την παρω, live δν κανω, να την ανοιξω μεσα στο σπιτι δν παιζει...οποτε...

Α, κ ειπα για την Tonelab, γτ ακριβως αυτο θελω, να εχω ποικιλια κ αρκετα καλο ηχο...κ να μην δωσω πολλα λεφτα, γτ δν τα εχω, οχι τπτ αλλο....

Κ για να μιλαμε με συγκεκριμενα ποσα, ενισχυτη μεχρι 250, κ η tonelab αλλο ενα 250, συνολο ενα 500 με ζορια αρκετα :P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλεις την tonelab θες εναν ενισχυτη με καλο καθαρο καναλι, και οι λαμπατοι σε αυτο το budget εχουν ενα μονο καναλι, το οποιο αν το ανοιξεις ως γνωστον βρωμιζει.. εκτος του vht  http://www.thomann.de/gr/vht_classic_6_combo_av_gt1_6.htm , ο οποιος φαινεται πως δεν χαλαει καθολου.

Ακουγεται καλυτερα η πεταλιερα σε λαμπα, αλλα μια χαρα ειναι και η προταση του Jesus απο πανω.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw ena fantastiko Blackheart Little Giant 5watt me 2 lampes mia gia ta 3 watt kai mia gia ta 5 kai einai apisteyto to poso kala akoygetai mesa sto diamerisma. Epishs einai mini stack kai einai apsogos mesa sto dvmatio. Oloi nomizoyn oti kanei 1000eyrw!! Ton poulaw kiolas stis aggelies 250eurw an se endiaferei, giati den ton paizv allo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epishs h apopsh moy gia ta watt einai oti genika enas enisxythw gia na bgalei ton pragmatiko toy hxo prepei na paizetai dynata! Synepws ta 22 watt pou les einai TROMERA POLLA gia diamerisma... sthn proba se studio tis megales kefales tis rixnoyme sta 50 kai pali tis paizoyme sth mesh...MAX!!! opote katalabaineis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου