Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος ενισχυτης για διαμερισμα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πιστεύω πως ένας λαμπάτος παίζει πολύ καλά και σε χαμηλές εντάσεις.

 

Έχω τον blues junior και παίζω και σε χαμηλές εντάσεις, και απο όσους τρανζιστοράτους έχω ακούσει είναι ΠΑΡΑ πολύ καλύτερος σαν πλατφόρμα για πετάλια(πεταλίερα)

 

έχω την αίσθηση οτι το μέγεθος του ηχείου παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο αν θα είναι καλό "έδαφος" για την tonelab.

 

κατά την άποψή μου, 12άρι καλύτερα.

 

έτσι καταλήγεις στις κλασσικες λύσεις combo με 12άρια ηχεία ;)

 

βέβαια αυτά είναι προσωπικό μου γούστο, δες τι σου λένε και οι άλλοι

 

καλό ψάξιμο!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

me 2 lampes mia gia ta 3 watt kai mia gia ta 5

 

::) ::) ::)

πληροφοριακά οι 2 λάμπες είναι για την προενίσχυση και την ενίσχυση

 

 

επίσης όπως λένε κ οι άλλοι, γράφε ελληνικά

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω πως ένας λαμπάτος παίζει πολύ καλά και σε χαμηλές εντάσεις.

 

Έχω τον blues junior και παίζω και σε χαμηλές εντάσεις, και απο όσους τρανζιστοράτους έχω ακούσει είναι ΠΑΡΑ πολύ καλύτερος σαν πλατφόρμα για πετάλια(πεταλίερα)

 

έχω την αίσθηση οτι το μέγεθος του ηχείου παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο αν θα είναι καλό "έδαφος" για την tonelab.

 

κατά την άποψή μου, 12άρι καλύτερα.

 

έτσι καταλήγεις στις κλασσικες λύσεις combo με 12άρια ηχεία ;)

 

 

 

 

 

Δοκιμασμένη λύση, άλλα μην φανταστείς ότι είναι λίγα τα βατ για εντάσεις δωματίου, εγώ μέχρι το 4 αντέχω στο δωμάτιο... Μάλλον γερασα !!!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ θελω να παρω κ εναν ενισχυτη με λαμπα, γτ εδω που σπουδαζω δν εχω τπτ

 

o καθένας προτείνει αυτόν που εχει, οπότε εγώ να πάρεις τον vox ac15  :D πριν ένα χρόνο είχε 550 ευρώ με ηχείο vox/wharfesdale και τώρα 395 με celestion πράσινο :o. Για την ένtαση είσαι εντάξει αφού έχει gain και master

 

επίσης ρ σ ν γραφσ κ κανα φωνηεν γτ μς βγαινουν τ ματια κ δν καταλαβαινουμε τπτ, τζαμπα είναι τα γράμματα στo κομπιουτερ  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και γω με τον  yannis37 εχω τον fender champ 600 5w και είναι μια χαρά για δωμάτιο και επέλεξα αυτόν παρόλο που δεν έχω πρόβλημα με γείτονες και θα μπορούσα να πάρω 100w λάμπα (λέμε τώρα..)

Γίνε ο ήρωας του εαυτού σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυσκολία. Γράφε ελληνικά. Κανόνας του φόρουμ

 

οκ το αγνοουσα, αλλα εσυ τι εισαι? εισαγγελέας? Και πιστευεις οτι το ποστ σου εδωπερα βοηθησε το φιλο που ψαχνει ενισχυτη??

Επισης αν καταλαβαινεις με δυσκολία έχει υπεροχα βοηθηματα δημοτικου σχολειου στα βιβλιοπωλεια. Ειρωνα.

 

Οσο για το φιλο που πιστευει οτι οι λαμπατοι ενισχυτες παιζουν το ιδιο καλα σε ολες τις εντασεις λέω μονο πως μαλλον δεν εχει δοκιμασει πολλα μηχανηματα.

Απο το πιο φτηνο μεχρι το πιο ακριβο η ποιοτητα του ενισχυτη φαινεται στα γκαζια. ΝΟΜΟΣ.

 

Ελπιζω να βοηθησα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το αγνοουσα, αλλα εσυ τι εισαι? εισαγγελέας? Και πιστευεις οτι το ποστ σου εδωπερα βοηθησε το φιλο που ψαχνει ενισχυτη??

Επισης αν καταλαβαινεις με δυσκολία έχει υπεροχα βοηθηματα δημοτικου σχολειου στα βιβλιοπωλεια. Ειρωνα.

 

Eσυ που γραφτηκες χωρις να μπεις στον κοπο να διαβασεις του κανονισμους (και που φυσικα ειπες οτι διαβασεις και οτι συμφωνεις με αυτους) τι εισαι?

 

Απο το πιο φτηνο μεχρι το πιο ακριβο η ποιοτητα του ενισχυτη φαινεται στα γκαζια. ΝΟΜΟΣ.

 

Huh?

Στην περιπτωση των απειρων ενισχυτων που φημιζονται για τα καθαρα τους τι κανουμε?

 

Eπισης, να με συμπαθας αλλα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι εχει ακουσει πολλους ενισχυτες και ειναι μαλιστα σε θεση να την πει σε αλλους επ αυτου ανθρωπος που εγραψε το παρακατω

5watt me 2 lampes mia gia ta 3 watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν καταλαβαινεις με δυσκολία έχει υπεροχα βοηθηματα δημοτικου σχολειου στα βιβλιοπωλεια. Ειρωνα.

 

άσε φιλαράκο, αυτά δεν βοηθάνε με τα greeklish σου, μου είπαν πως ακόμη ελληνικά διδάσκουν στα δημοτικά την τελευταία φορά που ρώτησα

 

στο θέμα μας:

 

αν παίρνεις το γκάζι από πεταλιέρα έχοντας τον ενισχυτή να παίζει καθαρά, και τον 120άρη bugera να πάρεις, θα τον κατεβάζεις και θα παίζεις όσο χαμηλά εσύ θες

 

αν θες να παίρνεις το γκάζι από την υπεροδήγηση του λαμπάτου, και 5 βάτ πολλά θα είναι για διαμέρισμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Huh?

Στην περιπτωση των απειρων ενισχυτων που φημιζονται για τα καθαρα τους τι κανουμε?

 

Μάλλον με τον όρο "γκάζια" εννοεί ένταση... Κάπως λάθος τα γράφουν τα βοηθήματα φαίνεται...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου