Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος ενισχυτης για διαμερισμα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eσυ που γραφτηκες χωρις να μπεις στον κοπο να διαβασεις του κανονισμους (και που φυσικα ειπες οτι διαβασεις και οτι συμφωνεις με αυτους) τι εισαι?

 

Huh?

Στην περιπτωση των απειρων ενισχυτων που φημιζονται για τα καθαρα τους τι κανουμε?

 

Ωραια... Το ανεκδοτο με τους κιθαριστες και τη λαμπα το ξερεις??? Αντε εισαι και μεγαλο παιδι... αμα θες να το συνεχισουμε στειλε πμ. Δε χρειαζεται να απασχολουμε το τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οκ το αγνοουσα, αλλα εσυ τι εισαι? εισαγγελέας? Και πιστευεις οτι το ποστ σου εδωπερα βοηθησε το φιλο που ψαχνει ενισχυτη??

Επισης αν καταλαβαινεις με δυσκολία έχει υπεροχα βοηθηματα δημοτικου σχολειου στα βιβλιοπωλεια. Ειρωνα.

Φίλε μου δεν νομίζω πως σε ειρωνεύτηκε.Απλά σου έκανε την παρατήρηση μιας κ είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να σεβόμαστε τους κανόνες του οικοδεσπότη μας.Κ στο κάτω κάτω γιατί να μην γράφουμε μ Ελληνικούς χαρακτήρες?Η γλώσσα μας είναι που αν συνεχίσουμε έτσι θα την χάσουμε κ αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν νομίζω πως σε ειρωνεύτηκε.Απλά σου έκανε την παρατήρηση μιας κ είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να σεβόμαστε τους κανόνες του οικοδεσπότη μας.Κ στο κάτω κάτω γιατί να μην γράφουμε μ Ελληνικούς χαρακτήρες?Η γλώσσα μας είναι που αν συνεχίσουμε έτσι θα την χάσουμε κ αυτή.

 

Συμφωνω απολυτως για το θεμα της γλωσσας. Ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα. Ειμαι μελος σε 5 φορα. Οποιος ομως θελει να κανει αστοχες παρατηρησεις μπορει να μπει στο Youtube που γινεται χαμος. Τεσπα για μενα το θεμα ελιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν ο καλος ενυσχητης φαινεται στην μεγαλη ενταση τοτε ολοι στις χαμηλες εντασεις ειναι ιδιοι.

Αυτο δεν μου κολλαει καλα.

εκτος και θεσουμε το τι συμαινει καλος. ποιοτητα ηχου - οχι βουητα στην μεγαλη ενταση - καθαρος -ειδος ηχου (εντελως υποκειμενικο)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαρεθει να το λεω.

 

Ενισχυτης για σπιτι και καλο ηχο μονο με power scaling

 

http://www.ratvalveamps.com/power-scaling

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωωωωω...σκοτωμος εγινε παλι :P :P :P

Σορρυ, αλλα ειχα παει για προβα, τωρα γυρισα...

Εγω ελεγα, να παρω το 5αρακι και την Tonelab, το 5αρακι θα το δουλεβω σαν τελικο, χωρις gain, και σε χαμηλες εντασεις...Ενω αν παρω 22, δε θα παρω πεταλι, και θα δουλευω με το βρωμικο του καναλι, οποτε πιστευω, οτι θα γινεται ψιλοχαμος...

 

Παντως, οπως το κοβω, μαλλον το V5 θα χτυπησω κ την Tonelab...ετσι να ειμαι καλυμενος κ σε περιπτωση live, ε, ενα λαμπατο θα τον εχει το μαγαζι...:P :P :P

Κ μετα μπορω να παρω κ μια καμπινουλα να του βαλω, εχει εξοδο...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείδη είμαι φοιτητής σε διαμέρισμα με τον 15watt που είχα δεν μπορούσα να τον ευχαριστηθώ και τελικά τον έδωσα και πήρα τον Blackstar HT-5 με τον οποίο είμαι ευχαριστημένος. Εγώ θα έλεγα μόνο αν έχεις "ανεχτηκούς" γείτονες και σοβαρή πιθανότητα να παίξεις σε κάποιο live να πάρεις 15-20watt. Η πρόταση για guitar rig 4 ή και line 6 pod studio είναι πολύ καλή γιατί θα παίζεις ότι ώρα θέλεις, δεν θα χρειαστείς πεταλιέρα, θα μπορείς να κάνεις ηχογράφηση αλλά χρειάζεται υπολογιστής με ικανοποιητικά  specs, καλά ακουστικά ή (και) monitor. Τέλος επιλογές μέχρι 250 - 300:

1)VOX AC4TV

2)LANEY CUB10

3)VHT Classic 6 Combo

4)BLACKHEART LITTLE GIANT BH5

 

Εγώ θα επέλεγα τον τελευταίο λόγω 12" και eq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παίρνεις το γκάζι από πεταλιέρα έχοντας τον ενισχυτή να παίζει καθαρά, και τον 120άρη bugera να πάρεις, θα τον κατεβάζεις και θα παίζεις όσο χαμηλά εσύ θες

 

αν θες να παίρνεις το γκάζι από την υπεροδήγηση του λαμπάτου, και 5 βάτ πολλά θα είναι για διαμέρισμα

 

Γι'αυτο και εγω προτεινα τρανζιστορατο, αφου ολοι οι ηχοι θα ειναι απο την πεταλιερα (οχι πεταλακια, Vox tonelab).

Και λιγοτερο ευπαθης ειναι, και σε λαιβ θα σε βγαλει (5 βατ λαμπα σε λαιβ, ειδικα αν θελεις και καθαρα, ειναι ανυπαρκτα), και μια χαρα θα παιζει στο διαμερισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο και εγω προτεινα τρανζιστορατο, αφου ολοι οι ηχοι θα ειναι απο την πεταλιερα (οχι πεταλακια, Vox tonelab).

 

η συμμετοχή μιας πεταλιέρας (οποιασδήποτε) στην αλυσίδα δεν σημαίνει πως το στάδιο τελικής ενίσχυσης παύει να έχει σημασία και όλος ο ήχος βγαίνει από την πεταλιέρα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμμετοχή μιας πεταλιέρας (οποιασδήποτε) στην αλυσίδα δεν σημαίνει πως το στάδιο τελικής ενίσχυσης παύει να έχει σημασία και όλος ο ήχος βγαίνει από την πεταλιέρα...  ;)

 

Δεν ειπα εγω κατι τετοιο!  :D

Ειπα οτι ο τρανζιστορατος θα ειναι λιγοτερο ευπαθης, θα εχει μεγαλυτερο χεντρουμ στα καθαρα αν τον χρειαστει για λαιβ, και θα ειναι και πολυ καλη λυση για το διαμερισμα.

Τωρα ποιος θα ειναι καλυτερος ηχητικα αποκλειστικα για το διαμερισμα, ενας μικρος λαμπατος ή ενας τρανζιστορατος, ειναι μαλλον θεμα γουστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου