Προς το περιεχόμενο

Τι ΔΕΝ μου αρέσει στην πεταλιέρα μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Vox ToneLab SE/LE/ST

Είχα δανειστεί την SE και κοντεψα να τη χρυσοπληρώσω γιατί χάλασε το expression pedal!!

 

τι εννοείς? Είναι ακριβή η επισκευή του?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι εννοείς? Είναι ακριβή η επισκευή του?

 

 

πανακριβη!ξερεις ποσα παιρνει ενας μαστορας για να...σφιξει μια βιδα στο expression pedal?ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ολοκληρη... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανακριβη!ξερεις ποσα παιρνει ενας μαστορας για να...σφιξει μια βιδα στο expression pedal?ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ολοκληρη... ;D

 

συχνα τα επισημα σερβις υπερκοστολογουν το γεγονος οτι "θα κοιταξουν" μια βλαβη και στη συνέχεια ασχολούνται με το πόσο θα κοστίσει η επισκευή. Αυτο σημαινει οτι μια εταιρια δεν εχει σωστο σερβις, αλλά εδώ συζητάμε για τα αρνητικά που έχουν τα μηχανήματα οχι τα σέρβις τους.

 

εμενα μου λειπουν πολυ τα expression της TL. Και σκυλιά ήταν και φοβερά σε αίσθηση και πλήρως λειτουργικά στην ανάθεση εφέ πέραν των γνωστών. Γι αυτό απορώ με το αρνητικό που τους βρήκε ο nkraounakis.

 

ΥΓ. τωρα με τα expressions της Μ13 εχω φαει τετοιο στράβωμα που σκέφτομαι να την αντικαταστήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. τωρα με τα expressions της Μ13 εχω φαει τετοιο στράβωμα που σκέφτομαι να την αντικαταστήσω

 

Ρε γύφτο... είπαμε, Mission Engineering για εσένα και τους υπόλοιπους απαιτητικούς.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου λειπουν πολυ τα expression της TL. Και σκυλιά ήταν και φοβερά σε αίσθηση και πλήρως λειτουργικά στην ανάθεση εφέ πέραν των γνωστών.

 

ακριβως και για αυτο αυτο το..μηχανησμα θα μεινει στην ...ιστορια.... ;D,κριμα που το σταματησε η Vox,μεγαλη βλακεια εκανε....η LE δεν πιανει μια μπροστα της.... >:(

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως και για αυτο αυτο το..μηχανησμα θα μεινει στην ...ιστορια.... ;D,κριμα που το σταματησε η Vox,μεγαλη βλακεια εκανε....η LE δεν πιανει μια μπροστα της.... >:(

 

Κάνε υπομονή... πληθαίνουν οι φήμες για κάτι καινούργιο από τη Vox στη Messe του χρόνου.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειμαι σιγουρος θα βγαλουν μια....τσεπης... ;D ;D ;D ;D

 

Αφου ολο και τις μικραινουνε οι κεραταδες......

 

Παντως μια και καμμια απο τις 2 που εχω δεν εχει παθει το παραμικρο,ειναι πραγματικα σκυλια αντοχης,δεν νομιζω να εχω προβλημα για τα επομενα...20 χρονια ,τις εχω ηδη 7 χρονια......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως μια και καμμια απο τις 2 που εχω δεν εχει παθει το παραμικρο,ειναι πραγματικα σκυλια αντοχης,δεν νομιζω να εχω προβλημα για τα επομενα...20 χρονια ,τις εχω ηδη 7 χρονια......

 

Άσε που κολλάς άσχημα με την αναθεματισμένη Tonelab... και όλα τ'άλλα σου φαίνονται παιχνίδια! :o Anyway,χαίρομαι πάρα πολύ που την έχω και ελπίζω να αντέξει!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4) Zoom G9.2tt

Είχα παίξει μια φορά με μια ΖΟΟΜ G1XN... Μοιάζει με πλαστικό παιχνίδι από τα Jumbo

Αν κατάλαβα καλά έχεις παίξει με μία G1XN που ήταν πλαστικό παιχνιδάκι κ αυτό σου είναι αρκετό για να χαρακτηρίσεις το ίδιο κ την 9,2tt?Παράλογο δεν είναι αυτό?Εγώ που έχω την 9,2 μόνο παιχνιδάκι δεν θα την χαρακτήριζα.

Απ την άλλη αν κατάλαβα λάθος διόρθωσε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη ΖΟΟΜ δεν εκφράστηκα σωστά, εννοούσα οτι η μόνη εμπειρία που έχω είναι από την G1XN (για την 9.tt δεν έχω γνώμη), γενικά πάντως ό,τι άλλο έχω δει να παίζει είναι φτηνοκατασκευή σε σχέση με Boss κλπ. (γενικά σαν ποιότητα κατασκευής η Boss είναι ο,τι καλύτερο έχω δει αλλά πολύπλοκες και εν τέλει ίσως ΤΟΣΕΣ επιλογές να είναι περιττές!!)

 

Όσο για την tonelab, αφού ρωτάτε, σε μια στιγμή πάθους με το wah σταμάτησε να... wah  (βασικά το expression pedal σταματησε να κανει επαφη γενικώς!) και επειδή την είχα δανειστεί από φίλο έτρεχα πανικόβλητος να δω τι φταίει, όπου έφτασα να ακούω τρελές τιμές για δήθεν πλήρη αντικατάσταση του pedal κλπ κλπ. Γενικά και αυτός είχε πρόβλημα με αυτό όλο τον καιρό που την έχει. Στο άσχετο εκεί που δουλευει το pedal κάνει κάτι απότομα σαν να κόβεται η σύνδεση με το υπόλοιπο κύκλωμα και να επανέρχεται μετά από λίγο, παρόλο που έχει περάσει από επίσημο σέρβις. Αυτά. Πάντως καλή η ιδέα για την δια της αφαίρεσης επαγωγή αλλά νομίζω οτι όσες γνώμες κι αν παιξουν από ολους μας τελικά ο καθένας βολευεται και γουστάρει ο,τι του κάθεται καλύτερα στην τσέπη και το αφτί.

Για εμένα πχ η τέλεια πεταλιέρα θα ήταν η Boss GT-10 σαν σχέδιο, ελάχιστα μεγαλύτερη, με τη σειρά των εφφε από την GT-8, την δυνατότητα λαμπάτης προενίσχυσης η οποία θα ήταν επιλεγόμενη, με κάποιους preset ήχους από την Korg ΑΧ3000G και τον Mesa Boogie όπως ακούγεται από τη Line 6. Ζητάω πολλά???  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου