Προς το περιεχόμενο

Τι ΔΕΝ μου αρέσει στην πεταλιέρα μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η zoom ειναι η δευτερη πεταλιερα που παιζω,και η πρωτη που κατεχω!την αγαπαω πολυ αλλα 2 πραγματα με ενοχλουν.Δεν εχω καταφερει να βγαλω εναν καλο ακουστικο ηχο,καθως εχει μονο μια προσομοιωση ακουστικης κι8αρας(ολα τα υπολοιπα ειναι απλα clean electric),και το δευτερο ειναι οτι εξακολουθει να με μπερδευει αρκετα το συστημα με τις ρυθμιζομενες λαμπες τις.δεν καταλαβαινω μεγαλη διαφορα οταν αλλαζω τις ρυθμισεις τις...

Α και κατι αλλο,δεν εχει μετρονομο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειμαι κατοχος μιασ boss gt 6 με ενοχλουν το οτι ανεβαζεις πολυ το gain to  distortion δεν παλευεται (βεβαια βρεθηκε λυση γιατι χρησιμοποιω external distortion στη λουπα της )

 

Aλλο που ενοχλησε ηταν οτι για την αλλαγη σε 4 button που κολουσαν λιγο εδωσα 95e wtf!!!

Ειναι και αρκετα βαρια και ογκωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

ναι αλλα αυτο ειναι καλο γτ δεν ειναι σα παιχνιδακι να παθαινει κατι με το παραμικρο.

 

εχει λιγες εβδομαδες που πηρα την gt-8 ειναι πραγματικα πεταλιερα που μπορεις να βγαλεις οτι πειραματικους ηχους γουσταρεις...μπορεις να κανεις ΤΑ Π-Α-Ν-Τ-Α.

 

ολα ρυθμιζονται και ολα διορθωνονται.

 

η πεταλιερα ειναι σα τανκς,ενα γινει πυρηνικη καταστροφη θα επιζησουν οι κατσαριδες και η πεταλιερα μου(οκ τα παραλεω ;D)

 

μπορεις να περασεις ετοιμους ηχους οποιανου κιθαριστα γουσταρεις για το οποιο συγκεκριμενο τραγουδι γουσταρεις απο ετοιμα patches(ηχους) που εχει στο ιντερνετ και τα περνας με καλωδιο midi,επισης εχει στερεο ηχο που θα παθεις την πλακα σου αν το ακουσεις...

 

αυτα και αλλα πολλα οσο περναει ο καιρος και ανακαλυπτω πραματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ξεχασα!

 

 

αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι θελει πολυ ωρα για να δημιουργησεις εναν ηχο αλλα το βλεπω σαν μια προκληση για μενα.

 

νιωθω σαν τον nerd των πεταλιερων ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιζω εδω και κανα χρονο με ΤoneLab ST  και αυτο που δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ ειναι το expression pedal... οταν για παραδειγμα βαζω wah wah παρολο που οταν το χρησιμοποιω ειναι μια χαρα οταν δεν το χρησιμοποιω πρεπει να εχω φτιαξει ενα σχεδον ιδιο προγραμμα χωρις wah wah και να αλλαζω καναλι για να παιζω με τον ιδιο ηχο και χροια αλλα χωρις wah wah.... και ο συνδιασμος καποιων εφε ειναι αδυνατος.... αυταααα.... (το ξερω οτι ειναι θεμα απο περσι αλλα απαντω για υποψηφιους αγοραστες πεταλιερας να ξερουν....  :P )

Punk Rock means Freedom! ~Kurt Cobain~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

BOSS GT-10. Εξαιρετικά εφέ, πολλές δυνατότητες συνδυασμών, ικανοποιητικά distortions, καλό overdrive, δυνατότητα επιλογής τύπου εξόδου (stack/combo/headphones/line).

Κατά: Πολύ (μα πολύ) διάβασμα. Μα πάρα πολύ.

 

εχει ενα intreface και τα γλειτωνεις αυτα ολα

 

 

http://fxfloorboard.sourceforge.net/info.php?model=gt-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι κάτοχος μιας GT-8 και μπορώ να πω ότι αν και ειναι οντως πολύ  δύσκολη πεταλιέρα, αν καποιος αφιερώσει λιγο χρονο στο να την κατανοήσει μπορεί να βγάλει ΕΠΙΚΟΥΣ ήχους.

 

Στιβαρη κατασκευη, αξιόπιστη, και παρα παρα πολλες παράμετροι για να φτάσεις στις λεπτομέρειες του ήχου σου.

 

Ηχητικα, σε μεγάλους stack ενισχυτές κουμπώνεις οχι στο input, αλλα στο return, κανεις bypass τα controls του ενισχυτη, και εχεις τον ηχο σου οπως το εφτιαξες ακριβώς σπίτι σου. Τον πρώτο καιρο κουμπωνα στα input και ο ηχος ηταν χαλια πάντα. Οταν καταλαβα οτι πρεπει να την συνδεεις στο return, καταλαβα οτι δεν υπαρχει γυρισμος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σας παιδια.να ρωτησω κατι ασχετο.η λαμπα προενισχυσης που εχουν οι vox ειναι αληθινες  ως προς την λειτουργεια τους ή μουφα?το λεω γιατι ειδα μια να την φωτiζει ενα led.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λαμπα προενισχυσης ΤΕΛΙΚΗ ειναι,δουλευει σε χαμηλα βολτ (για αυτο και δεν αναβει) αλλα δουλεια κανει (και μαλιστα κανει και το καλυτερο buffering που εχω ακουσει ποτε μου)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου