Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ εσυ κολληταρι μου που εχεις κανει πχ 100 πωλησεις μεσω του site , ειναι μαχαιρια στο πρεστιζ σου να εχεις μειωμενο καρμα.

 

Δεν εχω αποψη για το θεμα να πω την αληθεια αλλα νομιζω οτι υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη του καθενος απο ενα αρνητικο ''καρμα'' σ ενα φορουμ...

Ξυστ τα ...........με γκασμα...

Μου κανει εντυπωση χωρις να το ειρωνευομαι,το ποση σημασια μπορει να χει για καποιους η αμεμπτη συμμετοχη τους σ ενα φορουμ...oταν ζουμε σ αυτες εποχες και σ αυτη τη χωρα.

Αν μη τι αλλο,το νοιζ ειναι ενα πολυ πετυχημενο site..και προκαλει νοιζοπληξια...

Απ την αλλη,αν εξαιρεσεις την προσωπικη επιθεση και προσβολη η οποια ειναι και

''ποινικα'' κολασιμη νομιζω οτι το αρνητικο καρμα(παναγια μου,που το βρηκατε το λεκτικο?)ειναι μεγαλη τιμη γιατι ειναι εναντια στο κατεστημενο...οπως και ολοι οι σημαντικοι ποστερς εεε..........επαναστατες ηθελα να πω... ;D ;D ;D

Παρακαλω να μειωκαρμιστω αμεσως... ;D

Κι ας ειμαι μπουχεσας σεβομενος τους κανονες...

Οσο για τις πωλησεις-αγορες,εκει κι αν ειναι ανεξελεγκτο το πραμα..αφου ο καθενας αξιολογει οποιον γουσταρει οπως γουσταρει...εκτος αν κανω λαθος..γιατι ειμαι σχετικα καινουριος στο χωρο... 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tι γινεται ομως οταν ο αλλος φταιει κ δεν του μειωνετε το καρμα ομως? Απλα εξαφανιζουμε τα πειστηρια του εγκληματος...

 

Μην ανησυχείς, θα την πάρει την αρνητική του ψήφο και ας μην φαίνεται στο profile του!

..με κατάλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τις πωλησεις-αγορες,εκει κι αν ειναι ανεξελεγκτο το πραμα..αφου ο καθενας αξιολογει οποιον γουσταρει οπως γουσταρει...εκτος αν κανω λαθος..γιατι ειμαι σχετικα καινουριος στο χωρο... 8)

 

Όχι, εκεί δεν αυξομειώνεται το κάρμα, αλλά η συμπεριφορά στις συναλλαγές... Αν πας στο προφίλ σου θα δεις να λέει "ποσοστό θετικής συμπεριφοράς" και από κάτω πόσες θετικές αρνητικές ή ουδέτερες αξιολογήσεις έχει δεχτεί... Δεν έχει να κάνει με το κάρμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, εκεί δεν αυξομειώνεται το κάρμα, αλλά η συμπεριφορά στις συναλλαγές... Αν πας στο προφίλ σου θα δεις να λέει "ποσοστό θετικής συμπεριφοράς" και από κάτω πόσες θετικές αρνητικές ή ουδέτερες αξιολογήσεις έχει δεχτεί... Δεν έχει να κάνει με το κάρμα...

 

Αλλο εννοουσα..

Εγω τωρα δε μπορω να σε αξιολογησω αρνητικα για υποτιθεμενη συναλλαγη?

Νομιζω οτι μπορω..Αν θες δοκιμαζουμε... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς, αλλά καλό είναι να γράφεις δυο λόγια σαν αιτιολογία όταν βαθμολογείς κάποιον, και να ζητάς να σε βαθμολογήσει και αυτός...

 

Και πάνω απ' όλα ανθρωπιά... Μπορούμε κάλλιστα να βρστούμε και μετά να σου βάλω μείων τρία στις συναλλαγές... Έτσι όμως δεν βοηθάμε να λειτουργήσει το σύστημα...

 

Όταν οι κανόνες είναι χαλαροί και το moderation επιεικές, είναι επόμενο ότι η σωστή λειτουργία θα επέλθει μόνο όταν και εμείς σαν μέλη βοηθάμε σε αυτό προβαίνοντας σε λογικές ενέργειες και συζητώντας πολιτισμένα, έτσι ώστε να μην χρειαστεί να επέμβει ποτέ κάποιος mod...  

 

Από τη στιγμή που η συμπεριφορά ενός μέλους θα επιφέρει την παρέμβαση ενός mod (και αυτό σημαίνει ότι η συμπεριφορά ήταν ακραία), αρχίζουν τα προβλήματα, κάποιος θα μείνει δυσαρεστημένος, δεν μπορεί... Το θέμα είναι να μην φτάσεις καν σε εκείνο το σημείο...

 

Σφωνάτε ωρέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το ειπα 1000 φορες ξεκολλατε ουτε που με νοιαζει το karma..

Ξαναλεω μου την σπαει η καταχρηση εξουσιας απο ολους π.χ ειτε ειναι μπατσοι ειτε ειναι mods σε ενα forum..Ποσο μαλλον εδω που ειναι μουσικο forum και ειμαστε υποθετω και λιγο ποιο ανοιχτομυαλοι..

Για αυτο καλω τους mods που το κανουν να ξεκολλησουν απ'αυτην την απαραδεκτη φαση γιατι βλεπω πως εχουν θεμα πολυ συμφορουμιτες....

 

Οι αλλιως δωστε μας και μας τη δυνατοτητα να βαζουμε karma μονο στους  mods(αυτη ειναι ιδεα)...

 

 

Υ.Γ  Ξυστο καρμα σ μι γκασμα.....

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα έιχα πάρει μείων στο κάρμα μου. Κατάλαβα για ποιο λόγο. Ε, δεν ξαναέκανα ποτέ κάτι αντίστοιχο, για να μου ξανα βάλει κάποιος -1... Είναι απλό πιστεύω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε κατεργάρη που σε μπινελίκωσε... ;D Σιγά την ύβρη...

 

Έπαιξε λίγη μπανανίτσα, έπαιξε και λίγος ελεφαντάκος, και αυτό ήταν...Ήταν η πρώτη ή η τελευταία αμφισβητούμενη κίτρινη κάρτα; Μη χολοσκάς βρε παιδί μου, ούτε ο Βαρούχας δεν θα ήξερε τι να κάνει... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου