Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε λοιπον θα το πω γι ακομα μια φορα. Εδω ετυχε συμφοροιμιτης ο οποιος δεν ειναι αντμιν να αποκαλεσει εναν αλλο συμφορουμιτη με βαρυτατους χαρακτηρισμους κ το καρμα του απειραχτο. Κ εμενα για μια παλια διαφωνια μου με τον eyeprotocol πηγε στο -3. Για την ιστορια , οι διαχειριστες οταν πηραν χαμπαρι τι εκανε το αγαπημενο τους παιδι, απλα αφαιρεσαν τα σχολια που "καφριζε" το αγαπημενο τους παιδι, κ μου εγινε συσταση μεσω πμ οτι ειμαι προβοκατορας κ οτι εχω χασει το νοημα. Συμπερασμα, ακρη δε θα βρεις γιατι οι αντμιν ειναι ανθρωποι με προτερηματα κ εμπαθειες σαν κ εμας τα απλα μελη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κ οχι μονο, εχουν  golden boys κ αποπαιδια. Αν πχ εγω ειμαι αντμιν, κ εσυ κολληταρι μου που εχεις κανει πχ 100 πωλησεις μεσω του site , ειναι μαχαιρια στο πρεστιζ σου να εχεις μειωμενο καρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για καταλαβω οι mods εχουν το αλαθητο του παππα?

 

Oχι.

Το οτι δεν αλλαζει το καρμα μας δεν ειναι κατι που λειτουργει απαραιτητα προς οφελος μας.

 

Πχ, εστω οτι βριζομαστε εμεις οι 2, και φταιμε φυσικα και οι 2. Εσυ θα φας -1 στο καρμα, εγω οχι. Θα την ακουσω ομως απο το υπολοιπο team. Kαι πιστεψε με, θα ειναι αρκετα πιο βαρυ απο το -1 καρμα.

Εστω τωρα οτι γραφουμε και οι 2 ενα πολυ ωραιο αρθρο. Εσυ θα παρεις +1 στο καρμα και θα μπορεις να το εχεις ως εμφανη προς ολους επιβραβευση σου για την προσφορα σου στο forum. Εγω θα μεινω στο 0.

 

EDIT:

Δες το ετσι: Ολοι οσοι ανηκουμε σε αυτες τις ομαδες μπηκαμε εκει λογω της καποιας προσφορας μας στο forum. Λογω αυτης ειχαμε και ενα (σχετικα υψηλο) καρμα οσο ειμασταν μελη...+4, +5 κλπ.

Οταν γιναμε mods, δεν σταματησαμε να συμμετεχουμε/βοηθαμε...προσωπικα, προσπαθω ακομα περισσοτερο να βοηθω "το κατα δυναμην" απο τοτε που πηρα την "προαγωγη". Οπως ειχα μαζεψει λοιπον το καρμα που ειχα μεχρι τοτε, ετσι θα μπορουσα να συνεχιζα το μαζεμα.

Καταλαβαινεις οτι θα καταληγαμε οι περισσοτεροι mod να εχουμε καρμα ως το ταβανι (υπολογισε αμα θες και ενα μειον καθε τοσο). Και τοτε θα ειχαμε καθε τρεις και λιγο εναν τυπα να φωναζει οτι αλληλο-καρμοδοτουμαστε ή δε ξερω τι.

 

Αποφασιστηκε λοιπον οι mod να εξαιρουνται απο αυτο το συστημα. Οπως εξαιρουμαστε απο την τιμωρια, εξαιρουμαστε και απο την επιβραβευση.

 

 

 

Υ.Γ. Ψηθητε να μη χολοσκατε για το καρμα και ποιος το παιρνει/δινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα την ακούσεις από το υπόλοιπο team ο παραδειγματισμός από την τιμωρία όμως δεν βγαίνει προς τα έξω όπως με τα υπόλοιπα μέλη. και μάλλον αυτό είναι που ενοχλεί τους περισσότερους. ίσως το κάρμα είναι κάτι που δεν εκφράζει τη συνολική εικόνα ενός μέλους. πιθανότατα 2 συντελεστές, τύπου ΚΑΡΜΑ να εκφράζουν καλύτερα ένα μέλος.

 

Π.χ. ο odis13 είναι +2 ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ αλλά -1 @%#$ας (παράδειγμα έτσι;  ;D)

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Tablet την απάντηση στην έδωσε ο Jazzjoker προηγούμενος....

 

Προσωπικώς να πω ότι δε δίνω καμία σημασία στο κάρμα των άλλων. Έχω εκτιμήσει και ανθρώπους με αρνητικό καθώς και κάποιες φορές μου έχουν φανεί πολύ άσχημα πράγματα που έχουν γράψει μέλη με θετικό. Δεν το θεωρώ σε καμία περίπτωση ενδεικτικό του με ποιον έχω να κάνω.

 

Δεν έχει σημασία το διάολο-κάρμα ..και αν έχει είναι πολύ εύκολο να ξεχωρίσεις  τα αυγά από τα πασχάλια!

Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν mods, η απλά μέλη με +1,2,3,4,5 κάρμα που θα τα χαρίζανε για να είχαν λίγο από το σεβασμό που έχουν κερδίσει με το σπαθί τους μερικοί εδώ μέσα.

 

φιλικά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια ρε παιδιά, ασχολείται κανείς τόσο σοβαρά με το θέμα karma? Εντάξει, είναι ίσως ένας δείκτης του πόσο ψύχραιμος είναι κάποιος και του κατά πόσον παρεκτρέπεται και του κατά πόσον βοηθάει ενίοτε. Αλλά εντάξει, μέχρι εκεί. Αν τώρα κάποιος βρίζεται συνεχώς με όλους και είναι το κάρμα του -οο και τελικά τον διαγράψουν, ok, αλλά τώρα για να κοιτάμε και τόοοοοσο επισταμένως το θέμα.... ε μου φαίνεται λίγο υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου