Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ειναι κριμα γιατι απαρτιζεται απο ανθρωπους που ασχολουνται κατα κυριο λογο με τη μουσικη (με τον πολιτισμο δηλαδη) και μονο πολιτισμενα δεν φεροται...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θες να μας πεις ποια αλλα φορουμ εχεις παρακολουθησει?

εγω ετσι συστηματικα εχω παρακολουθησει μονο ενα φορουμ για ψηφιακη φωτογραφια, ενα για μητροτητα και του κοσμοπολιταν!

και μπορω να σου πω πως το πρωτο ηταν κυριως τεχνοκρατικο, με σχεδον μηδενικη αναφορα σε θεματα εκτος φωτογραφιας, το δευτερο ηταν γεματο μανουλες που αγαπιοντουσαν (ειχαν και εκει κατι σαν καρμα και οι πιο πολλες ειχαν κατι καρμα 40,καρμα 68 και τετοια, ασε που το διναν σε φαση, ''α κουκλακι ειναι το μωρακι σας ελενη μου'' ''α!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,παρε ενα καρμα χρυσο μου'')και το τριτο ειναι για τα πανηγυρια, χωρις καμια σοβαροτητα και χωρις καμια αξια.

 

σε πληροφορω πως στο νοιζ και το επιπεδο ειναι πολυ πιο υψηλο απο τα πιο πολλα φορουμ και οι ανθρωποι που γραφουν εχουν (τις πιο πολλες φορες-οι πιο πολλοι)συναισθηση του οτι δεν μπορει να βγαινει ο καθενας και να γραφει την αβασιμη μπαρουφα του, μιας και εδω ειναι ενα δημοσιο βημα.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νοιζ ειναι μια μουσικη κοινοτητα.οπως σε ολες τις οργανωμενες κοινοτητες υπαρχουν αρμοδιοτητες αλλα και ευθυνες.

και υποχρεώσεις προς τα μελη.

 

σου θυμιζω πως δεν εχεις δικαιωμα να εισαι εδω και δεν πληρωνεις καποια συνδρομη ετσι ωστε να εχεις και απαιτησεις,

οχι...η αληθεια ειναι ομως οτι κάποιοι πληρώνονται με την δική μας συμμετοχή

 

αν δεις πως το συστημα ειναι δομημενο με τροπο που δεν σου αρεσει, μπορεις να μην παρακολουθεις.

όχι απαραίτητα...έχει και το forum ευθύνη και υποχρέωση να κάνει ανακατατάξεις ..και έκανε!(άρα κάπου βρήκε σφάλμα).

 

πιο συγκεκριμενα τωρα, για την περιπτωση σου.

μπηκες σε ενα χαβαλετζιδικο θεμα με 0 χρησιμοτητα δυο μηνες μετα και εγραψες την μπαρουφα σου.κανενα προβλημα ως εδω!

υπερασπίστηκε ένα μέλος μαζί με κάμποσους άλλους...αυτοί που κορόιδεψαν τον φίλο με τα ορθογραφικά γιατί να μην δεχτούν παρατήρηση...παιδιά..δεν γνωρίζεται τι μπορεί να συμβαίνει στον καθένα!...όταν εσύ παράδειγμα σπουδαζες ίσως με τα λεφτά τού μπαμπά αυτός μπορεί να δούλευε για να θρέψει την οικογένεια και να μην είχε χρόνο για το σχολείο  ...παράδειγμα έφερα δεν είναι προσωπικό!

 

εκτος αυτου, ο σπαι δεν σου ειπε και κατι ετσι οπως το βλεπω εγω.

 

Sto diko mu de xorai sto diko su kolibai.

εσύ πως θα το έπαιρνες?

 

 

φιλικά...την άποψη μου λέω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα φορουμ με μεγαλυτερη ''φαγωμαρα'' και κοντρες μεταξυ μελων οπως στο νοιζ, δεν εχω συναντησει πουθενα... :-\

 

και αν πρόσεξες, οι "σοβαρές" κόντρες έχουν να κάνουν με την συμπεριφορά των μελών εδώ μέσα, ένα θέμα πολύ κρίσιμο για την ποιότητα του φόρουμ.

Υποσύνολο αυτόυ του θέματος είναι και το κάρμα.

 

προσωπικά όταν τυχαίνει να διαβάσω άλλο ελληνικό φόρουμ μουσικής, φρίττω απο την ανευθυνότητα των ποστερς και απο την γενικότερη συμπεριφορά του κόσμου που δεν τον ενδιαφέρει να προσφέρει, αλλά μόνο να πάρει. Και όταν του κάνουν παρατήρηση είναι και έτοιμος για καβγά επειδή οι άλλοι "ασκούν εξουσία" πάνω του.

Την ποιότητα που έχει το νόιζ δεν την έχω βρεί σε κανένα άλλο μουσικό φόρουμ και αυτό οφείλεται στα συνειδητοποιημένα και σοβαρά μέλη του που γράφουν με υπευθυνότητα και με πολιτισμένο τρόπο.

 

αυτή η τριβή και οι κόντρες με τους μοντς είναι δυστυχώς αποτέλεσμα της κουλτούρας αρκετών ποστερ στην ελλάδα και είναι δείγμα για το οτι το νόιζ αντιστέκεται στην ανευθυνότητα και την χαζομάρα που κυκλοφορεί στο ιντερνετ, όπως έγραψα και πιο πάνω. Όπως ο πυρετός :)

 

σε ξένα αντίστοιχα φόρουμ ο κόσμος είναι ευγενικός και συνειδητοποιημένος οπότε δεν χρειάζεται και η μεσολάβηση των μοντς και άρα δεν υπάρχουν τόσες τριβές.

 

 

εχει καταντήσει γραφικό κάθε τρεις και λίγο να ανοίγει ένα θέμα γκρίνιας για το κάρμα...

 

Ποτέ δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ αλλά δεν άντεξα άλλο:

οι διαμαρτυρόμενοι επιτέλους, αντί να πληκτρολογείτε γκρίνιες, πληκτρολογήστε τίποτα χρήσιμο και σχετικό με το φόρουμ!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι...η αληθεια ειναι ομως οτι κάποιοι πληρώνονται με την δική μας συμμετοχή

 

θελεις να μου πεις ΕΝΑΝ που να πληρωνεται?

απο την συμμετοχη του στην ''συντακτικη ομαδα'' του νοιζ εννοω!

γιατι και εγω εχω χρησιμοποιησει το νοιζ για να πουλησω πραγματα!

δεν παει να πει πως ''βγαζω λεφτα στις πλατες σας'' ομως!

 

κοινως μου λες πως καποιος κονομαει γιατι τι?

υποστηριζει ενα μαγαζι?

μια εταιρια?

ενα προιον?

εναν καλλιτεχνη?

τι απο ολα?

 

και δεν το λεω ειρωνικα!

αν ξερεις κατι, θα θελα να το μοιραστεις μαζι μου!

και εγω μπορω να σου δωσω καμποσες διαφορετικες περιπρωσεις που καποιοι ειχαν την ευκαιρια να βγαλουν φραγκα και δεν το καναν.

 

και υποχρεώσεις προς τα μελη.

τι υποχρεωση εχει το νοιζ προς εσενα φιλε μου?

ειμαι περιεργος για το πως το βλεπεις!

 

υπερασπίστηκε ένα μέλος μαζί με κάμποσους άλλους...αυτοί που κορόιδεψαν τον φίλο με τα ορθογραφικά γιατί να μην δεχτούν παρατήρηση...παιδιά..δεν γνωρίζεται τι μπορεί να συμβαίνει στον καθένα!...όταν εσύ παράδειγμα σπουδαζες ίσως με τα λεφτά τού μπαμπά αυτός μπορεί να δούλευε για να θρέψει την οικογένεια και να μην είχε χρόνο για το σχολείο  ...παράδειγμα έφερα δεν είναι προσωπικό!

 

 

κοιτα, το θεμα με την ορθογραφια εχει προκυψει δεκαδες φορες στο νοιζ.

και μπορω να σου πω πως και εγω πιστευω πως οταν θες να παρουσιασεις ενα κειμενο σου καπου εχεις δεκαδες δυνατοτητες να το παρουσιασεις ορθογραφημενο!

αν δεν σε νοιαζει η εικονα του κατα ενα μερος κερδιζεις με το σπαθι σου τον χλεβασμο.

σιγουρα υπαρχουν εξαιρεσεις πανω σε αυτο αλλα και παλι.

 

 

οχι...η αληθεια ειναι ομως οτι κάποιοι πληρώνονται με την δική μας συμμετοχή

όχι απαραίτητα...έχει και το forum ευθύνη και υποχρέωση να κάνει ανακατατάξεις ..και έκανε!(άρα κάπου βρήκε σφάλμα).

 

πιθανο.

πιθανο ακομα και καποιοι απο τους παλιους να μην γραφουν αλλα και καποιοι απο τους νεους να αξιζουν προαγωγη!

τι λες?

 

εσύ πως θα το έπαιρνες?

φιλικά...την άποψη μου λέω :)

 

μα σου ειπα!

ετσι οπως το βλεπω (και ζητω συγνωμη για το αδοκιμο της εκφρασης, αλλα οπως εχουμε ξαναπει δεν υπαρχουν κακες λεξουλες μονο κακα μυαλα)ο φιλος ταμπλετ ειπε μεσες ακρες στον spy να παει να πηδηχτει.

δεν βλεπεις τιποτα μεμπτο πανω σε αυτο?

εγω το ''sto diko moy de xwraei sto diko soy kolimpaei'' το βλεπω σαν χιουμοριστικη απαντηση τυπου''καλα, δεν ασχολουμαι''!

τελος παντων, μπορει να κανω και λαθος και δεν ειμαι και δικηγορος κανενος! :)

και εγω φιλικα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ταμπλετ λιγες σκεψεις και απο εμενα!

(οσα θα πω παροτι μπορει να μην μοιαζουν ΕΙΝΑΙ εντελως φιλικα.)

 

το νοιζ ειναι μια μουσικη κοινοτητα.οπως σε ολες τις οργανωμενες κοινοτητες υπαρχουν αρμοδιοτητες αλλα και ευθυνες.

σου θυμιζω πως δεν εχεις δικαιωμα να εισαι εδω και δεν πληρωνεις καποια συνδρομη ετσι ωστε να εχεις και απαιτησεις, αλλα ειναι μια προσωπικη σου επιλογη.

αν δεις πως το συστημα ειναι δομημενο με τροπο που δεν σου αρεσει, μπορεις να μην παρακολουθεις.

 

πιο συγκεκριμενα τωρα, για την περιπτωση σου.

μπηκες σε ενα χαβαλετζιδικο θεμα με 0 χρησιμοτητα δυο μηνες μετα και εγραψες την μπαρουφα σου.κανενα προβλημα ως εδω!

λιγο πολυ το εχουμε κανει ολοι.

αμεσως μετα ομως, σε αλλο θεμα, κανεις αυτην την τοποθετηση.

 

δεν βλεπεις πως ο τροπος σου δεν ηταν καλος?

δεν μπορεις να κατανοησεις πως ειδικα οταν εισαι νεο μελος πρεπει να εισαι λιγο πιο ''μαζεμενος'' μιας και η κοινοτητα δεν σε ξερει και ειναι πιο επιφυλακτικη μαζι σου?

 

εκτος αυτου, ο σπαι δεν σου ειπε και κατι ετσι οπως το βλεπω εγω.

αν το βλεπανε πολλοι αλλοι θα σου λεγανε χειροτερα πραγματα.

 

 

παρολα αυτα, καθεσαι και λες ''πιτσιρικο'' και ''κοψε τις φλεβες σου'' και αλλα τετοια φαιδρα σε εναν ανθρωπο που καλως η κακως ειναι πολλα χρονια εδω και κατι παραπανω απο σενα εχει προσφερει.

 

το κακο ειναι φιλε μου(και σου ξαναλεω πως τα λεω πολυ πολυ φιλικα ολα αυτα) πως στην ελλαδα του σημερα βασιλευει η αμετροεπεια.δεν βλεπεις πουθενα τις λαθος συμπεριφορες σου σε ολο αυτο?

 

τελος, βλεπεις πολυ καλα, πως το -1 στο καρμα δεν το εβαλε καν ο μοντ με τον οποιο διαφωνησες αλλα ο χαριλατρον που ηταν εξωτερικος παρατηρητης!

 

αυτα απο μενα!

 

 

Πρωτα απ'ολα γιατι στην παραθεση του σχολιου μου εκοψες την τελυταια φραση που ηταν

Ντροπη σε ολους μας.Αυτο τα λεει ολα..Μιλησα γενικα και ο συγκεκριμενος mod απευθηνθηκε προσωπικα σε μενα με ειρωνια αν θες..

 

Μηπως λεει πουθενα στους κανονες οι νεοι

εγγραφομενοι να προσεχουν τι και πως το λενε?

 

Παντελως αστοχο ολο αυτο που γραφεις..

 

Το ολο θεμα αυτο και να μην ξεφευγουμε απ'αυτο και κανουμε σαν κατινες σου πα μου πες..ειναι οτι οσο αφορα το karma σε μια προσωπικη αντιπαραθεση με mod εκεινος μπορει να στη μπουμπουνισει ενω εσυ κανεις μοκο , λες και εχεις τον μπαμπακα σου που σε τιμωρει ενα πραγμα..Σ'αυτο λεω να εστιασουμε για να σταματησει να γινεται γιατι οπως προαναφερθηκε

εχει γινει ουκο λιγες φορες..

 

 

Υ.Γ  Τις διαφιμσουλες τις βλεπεις πανω να τρεχουν ολοι την ωρα.....????

Gaping the mind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οχι...η αληθεια ειναι ομως οτι κάποιοι πληρώνονται με την δική μας συμμετοχή

Ένας είναι που παίρνει "κάτι" (τώρα το πόσο μη με ρωτάς).

 

Αν με ρωτήσεις με το τσάμπα που είμαι εδώ, και με αυτά που έχω δώσει/κάνει/λάβει έχω κερδίσει τόσα πράγματα που το θεωρώ σχεδόν προνόμιο να είμαι εδώ μέσα! Και το λέω σοβαρά! Και για αυτό κάθομαι καμμιά φορά και αραδιάζω αυτά που ξέρω (ότι τέλος πάντων): Για να δώσω πίσω στην κοινότητα αυτά που έχω πάρει (γενικά και από εδώ και από αλλού). Το καλό πρέπει να επιστρέφετε και με τόκους! :)

 

Όσο για το κάρμα. Δε μου το κάνετε πάλι 0; Να βγάλω κι εγώ τα κόκκινα γυαλιά. Με κουράσανε βρε αδερφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μηπως λεει πουθενα στους κανονες οι νεοι

εγγραφομενοι να προσεχουν τι και πως το λενε?

 

Παντελως αστοχο ολο αυτο που γραφεις..

 

 

κι ομως!

δεν ειναι!

σκεψου το λιγο.

μπαινεις πρωτη μερα σε μια ταξη για να κανεις μαθημα.

δεν γνωριζεις κανεναν ενω ολοι οι αλλοι ειναι συμμαθητες τα τελευταια 10 χρονια.

αν απο την πρωτη μερα, εστω απο την τριτη μερα αρχισεις να κανεις και να λες χαζομαρες, παροτι το ιδιο μπορει να κανει και ενας απο τους ''παλιους'' δεν ειναι πιο πιθανο σε εσενα να μεινει η ''ρετσινια'' του κοπανου?

ετσι δουλευουν ολες οι κοινωνιες!

ετσι κανουμε ολοι! :)

 

 

Το ολο θεμα αυτο και να μην ξεφευγουμε απ'αυτο και κανουμε σαν κατινες σου πα μου πες..ειναι οτι οσο αφορα το karma σε μια προσωπικη αντιπαραθεση με mod εκεινος μπορει να στη μπουμπουνισει ενω εσυ κανεις μοκο , λες και εχεις τον μπαμπακα σου που σε τιμωρει ενα πραγμα..Σ'αυτο λεω να εστιασουμε για να σταματησει να γινεται γιατι οπως προαναφερθηκε

εχει γινει ουκο λιγες φορες..

 

στο πα και πιο πανω!

αν δεν εγκρινεις μπορεις να μην γραφεις και να μην διαβαζεις!

καλως η κακως καποιος πρεπει να μαζευει τα σκουπιδια εδω μεσα!

φροντισε να μην πετας κατω τα σκουπιδια σου, ωστε να μην χρειαζεται κανενας να σε μαλωσει για αυτα!

ετσι θα ναι ολοι ευχαριστημενοι!

 

Υ.Γ  Τις διαφιμσουλες τις βλεπεις πανω να τρεχουν ολοι την ωρα.....????

 

αυτο παλι τι σχεση εχει καλε μου ανθρωπε?

το φορουμ δεν εχει κοστη συντηρησης?

πρεπει ο αντμινιστρειτορ να πληρωνει απο την τσεπη του για να μπαινεις εσυ να λες σε καποιον πως τον πηδαει ενας ελεφαντας?

θα προτιμουσες να μην εχει διαφημισεις και να πληρωνες συνδρομη για το κοστος?

θα εκανες εγραφη για να εχεις βημα να λες αυτα που λες τωρα και να ασχολειται κοσμος μαζι σου?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν με ρωτήσεις με το τσάμπα που είμαι εδώ, και με αυτά που έχω δώσει/κάνει/λάβει έχω κερδίσει τόσα πράγματα που το θεωρώ σχεδόν προνόμιο να είμαι εδώ μέσα! Και το λέω σοβαρά! Και για αυτό κάθομαι καμμιά φορά και αραδιάζω αυτά που ξέρω (ότι τέλος πάντων): Για να δώσω πίσω στην κοινότητα αυτά που έχω πάρει (γενικά και από εδώ και από αλλού). Το καλό πρέπει να επιστρέφετε και με τόκους! :)

 

Νικολα μαζι σου!...συμφωνώ απολυτά με οσα λες και τα επικροτώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με ρωτήσεις με το τσάμπα που είμαι εδώ, και με αυτά που έχω δώσει/κάνει/λάβει έχω κερδίσει τόσα πράγματα που το θεωρώ σχεδόν προνόμιο να είμαι εδώ μέσα! Και το λέω σοβαρά! Και για αυτό κάθομαι καμμιά φορά και αραδιάζω αυτά που ξέρω (ότι τέλος πάντων): Για να δώσω πίσω στην κοινότητα αυτά που έχω πάρει (γενικά και από εδώ και από αλλού). Το καλό πρέπει να επιστρέφετε και με τόκους! :)

 

 

+10 και απο μενα!

 

εδω μεσα εχω μαθει πραγματα!

εχω ακουσει καινουργιες μουσικες!

εχω γνωρισει μερικους πολυ ενδιαφεροντες ανθρωπους!(αυτο μαλλον ειναι το πιο ουσιαστικο)

εχω αγορασει ευκαιριες!

εχω πουλησει πραγματα που μου μενανε!

εχω ενημερωθει για δεκαδες πραγματα που συμβαινουν εξω!

και στο κατω κατω, αν δεν υπηρχε το νοιζ, ακομα θα αγοραζαμε τα κραιμπειμπι για 400 ευρω! :P

 

και στην τελικη εχει ερθει η ωρα να μαθουν ορισμενοι να μην χεζ@υν εκει που τρωνε!

δοξα τω θεω, υπαρχουν αλλα δυο μουσικα φορουμ, μπορουν να γραφουν εκει.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου