Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

ευχαριστω?προσωπικα δεν ειδα ποτε κατι τετοιο!!αν ειδες εσυ τοτε οκ αδερφε.ευχαριστω γνωριζω οτι λεμε για μια ευγενικη,ανιδιοτελη χειρονομια.τα ευχαριστω,δεν ειναι στραγαλια

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

 

Υπάρχουν ξένα φόρα που είναι από κάποιες εταιρίες (πχ. soundsonline, VSL-forum, Garritan-forum,κλπ). Υπάρχουν άλλα που είναι ανεξάρτητα (πχ. Vi-control, KVRAudio, Gearslutz). Υπάρχουν και κανά δύο που είναι ανάμεσα, αφού στηρίζονται σχεδόν αποκλειστικά σε διαφημήσεις, που τους κάνει να μην είναι αντικειμενικοί (πχ. NSS).

 

Τώρα στο vi-control είμαι μέλος πολύ καιρό τωρα, και είναι γεμάτο απο επαγγελματίες ανθρώπους που δουλεύουν σε ταινιες, παιχνίδια, κλπ. Καθώς και developers. Εκεί λοιπόν υπάρχουν διαφημίσεις, αλλά το φόρουμ δεν υπάρχει από τις διαφημίσεις αφού ο fred (ο ιδιοκτήτης) επέλεξε να έχει φθηνά το διαφημιστικό του χώρο (σκανδαλοδώς μάλιστα) για να μπορεί να είναι ανεξάρτητος.

 

Το φόρουμ υπάρχει χάρη στις ευγενικές δωρεές των μελών, που με αυτόν τον τρόπο λένε το ευχαριστώ τους στους ιδιοκτήτες και στους μοντ.

 

Εδώ το μόνο που βλέπω είναι η γκρίνια και τίποτε άλλο. Και άντε ο yameth βγάζει κάποια χρήματα από εδώ, οι υπόλοιποι είναι αμισθοί, και οι μοντ και τα άλλα μέλη που βοηθούν και προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

 

Εδώ το μόνο που βλέπω είναι η γκρίνια και τίποτε άλλο. Και άντε ο yameth βγάζει κάποια χρήματα από εδώ, οι υπόλοιποι είναι αμισθοί, και οι μοντ και τα άλλα μέλη που βοηθούν και προσφέρουν.

 

αγαπητε μου ακριβως αυτο πιστευω και εγω.με τη διαφορα οτι οποιος βοηθαει και προσφερει ,δε νομιμοποιειται να προσβαλει ,να βριζει κτλ κτλ.μην τα ξαναλεμε.

 

εξυπνο παιδι εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καρμα δεν αποτελει ενδειξη του οτι καποιος τσακωθηκε με καποιο mod. ΠΑΡΑ πολυ σπανια μπαινει μειον σε τετοια σεναρια, και αυτο γινεται οταν καποιος βριζει ανοιχτα τον αλλο. Το μειον σε τετοιες περιπτωσεις μπαινει ασχετως του αν αυτος που τρωει το βρισιμο ειναι mod, μελος ή εξωγηινος.

 

Το αρνητικο καρμα συνηθως μπαινει οταν καποιος κατα συροη δεν συμορφωνεται με τους κανονες και ως εκ τουτου δεν συμβαλει στην ομαλη λειτουργια του forum. Οταν (παραδειγμα) trollaρεις ασυστολα, παρεκτρεπεις thread, βριζεις, κανεις ρατσιστικα σχολια και γενικα του κεφαλιου σου, τοτε ΝΑΙ, θα εχεις ενα μεγαλο - και θα φαινεται και δημοσια. Το forum ειναι ουσιαστικα μια διαδυκτιακη κοινωνια και καθε μορφη αντικοινωνικης συμπεριφορας κατακρινεται και ο υπαιτιος στιγματιζεται.

Simple as that.

 

 

Επισης, να ξερετε οτι ο Eye ειχε πατησει το κουμπι του - στο καρμα ελαχιστες φορες, ισως λιγοτερο απο ολους. Ετσι για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πλέον βέβαιος οτι αν κάποιος θέλει να παρεξηγηθεί μόνος του, είναι ο καλύτερος DIYer.

 

Επειδή, εδώ δεν είναι reality για να παίρνουμε θεαματικότητες από τσακωμούς, αλλά απλά προσπαθούμε να συμμαζεύουμε την εικόνα του φόρουμ βάσει κάποιων στοιχειωδών κανονισμών, να ξέρετε οτι για αυτές τις κλάψες υπάρχουν σαφείς απαντήσεις :

 

1) thanasis b : μας ταλαιπωρείς. Τα κολληματάκια σου για το πώς πρέπει να συμπεριφερόμαστε είναι μηδενικού περιεχομένου. Είχες υπογραφή "είστε όλοι ένα FAIL" και αυτό προσβάλλει συνολικά το φόρουμ. Αντί να σου μειώσω απευθείας το κάρμα και να εισηγηθώ τη διαγραφή σου, προσπάθησα ευγενικά, μέσω πμ να σε πείσω οτι πρέπει να την αλλαξεις. Σε προκαλώ να δείξεις τα πμ που ανταλλάξαμε. Όχι μόνο αρνήθηκες, αλλά μου προέβαλλες και επιχειρηματολογία 4χρονου και μου πρότεινες ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ υπηρεσιών, δηλαδη να κάνω κάτι για σένα (τελείως ασυνάρτητο και ΓΕΛΟΙΟ). Για αυτό το λόγο σου έβαλα -1, όχι γιατί διαφωνήσαμε σε κάτι προσωπικό, αλλά επειδή δεν έχεις καν την ικανότητα να ξεχωρίσεις το οτι ακόμα και αυτή τη στιγμή, ασχολούμαστε σε ένα φόρουμ με το να σε πείσουμε οτι υπάρχουν κανονισμοί και βρίσκονται σε τόσο θεμελιώδες επίπεδο, που δεν επιδέχονται διαφορετική ανάγνωση. Για την ιστορία, επειδή μετά από λίγο μου έστειλες οτι τελικά θα αλλάξεις την υπογραφή, ζήτησα από τον harilatron να σου δώσει πάλι +1 για να επιστρέψεις στο -1, καθώς το σύστημα δεν επιτρέπει σε εναν μοντ να επέμβει στο κάρμα του ίδιου μέλους σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

 

2) skordalis : όπως έγραψα και στο τελευταίο μου ποστ, φροντίζω τα πλην που έχω βάλει για λόγους συμπεριφοράς να τα διορθώνω μετά από λίγο καιρό, εφόσον η στάση του ίδιου μέλους διαφέρει από τη συμπεριφορά που έδειξε αρχικά. Είδα πρόσφατα το πλην σου και κοίταξα γιατί το είχες : είχες ανοίξει ενα υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μας θρεντ με θρησκευτικές προεκτάσεις και συνωμοσιολογίες. Πέρα για πέρα έξω από τη θεματολογία του φόρουμ, αλλά και ενοχλητικό εξαιτίας της καταβαράθρωσης του επιπέδου των συζητήσεων. Σκέφτηκα οτι από τότε δεν έχεις δώσει άλλα τέτοια δείγματα, ενώ αμέσως μετά βλέπω οτι ποστάρεις ενθαρρυντικά σχόλια για τον πόστερ ενος ΦΑΣΙΣΤΟΤΡΑΓΟΥΔΟΥ.

 

Αφού λοιπόν απορείτε, αυτες ακριβώς είναι οι απαντήσεις στα ερωτήματα που προβάλλετε και αν νομίζετε οτι το να καθόμαστε να τα συζητάμε είναι αναφαίρετο δικαίωμά σας, θα σας πρότεινα να αναρωτηθείτε για το ποιά θα ήταν η εικόνα του φόρουμ αν αφήναμε τέτοιες καΐλες να δηλητηριάζουν την ποιότητα των συζητήσεων.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σας αρεσει , γιατι απλα δεν αφαιρειτε το ποστ μου με το φασιστοτραγουδο? Οπως ηδη κανατε στο golden boy σας οταν αποκαλεσε συμφορουμιτη λαμογιο ? Α ξεχασα, εγω δεν εχω πολλες συναλλαγες κανει εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σας αρεσει , γιατι απλα δεν αφαιρειτε το ποστ μου με το φασιστοτραγουδο? Οπως ηδη κανατε στο golden boy σας οταν αποκαλεσε συμφορουμιτη λαμογιο ? Α ξεχασα, εγω δεν εχω πολλες συναλλαγες κανει εδω μεσα

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176443.70

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175935.0

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις κατι blue? Θα συμφωνησω σε κατι μαζι σου. ποιο ειναι αυτο? Η επαναληψη ειναι η μητερα της μαθησεως, ο πατερας αραγε ποιος ειναι?

 

Κ αυτο ειναι το τελευταιο μυνημα που θα βλεπετε απο μενα. Κλεινω τη καριερα μου εδω .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε brougos7 αφού έτσι και αλλιώς έχεις για 2ο nick το skordalis21... Μας κοροϊδεύεις και από πάνω? Θες και να σε διαγράψουν οι admin...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου