Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας δημιουργηθει ενα αρθο καλυτερα που να ξεκαθαριζει ολα τα θεματα περι καρμα, προφιλ κτλ. αν δεν εχει δημιουργηθει ηδη.. δεν γνωριζω..

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160173.0

 

 

Σε ό,τι αφορά σ'αυτό το θέμα, και με πολύ φιλική διάθεση θα ήθελα να ρωτήσω τους παραπονούμενους:

 

1) Πόσο χρονών είναι, και

2) (σχετικό με το πρώτο) Σε πόσα ξένα fora έχουν συμμετάσχει και για πόσο καιρό.

 

Για την δεύτερη περίπτωση θα ήταν θεμιτό να μας αναφέρουν την αντιμετώπιση που είχαν εκεί, όταν (και αν) "βγήκαν παραπονούμενοι" μετά τα πρώτα τους 50 post.

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προς ολους τους admin, θα θελα σας παρακαλω πολυ ρε παιδια να επικοινωνησει ενας με πμ μαζι μου κ να μου πει, σε ποιο ποστ μου προσεβαλα η ειπα κατι που απαγορευετε απο τους κανονισμους κ πηγε το καρμα μου μειον. Γιατι ανεξηγητα μια ωραια μερα το βλεπω -1 κ χωρις να καυγαδισω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν θα εμπαινα καν στην διαδικασια να ποσταρω κατι και αν εχετε παρατηρησει τα ποστς μου εχουν μειωθει κατακορυφα (ευτυχως για μερικους!! ;D) τον τελευταιο καιρο μιας και μου κοπηκε λιγο η διαθεση.

 

ΑΛΛΑ οσοι εχουν λερωμενη την φωλια τους μην προκαλουν με ποστς καλης συμπεριφορας και καλων τροπων σε αυτο το θεμα.. ελεος.

 

Επισης ειναι τελειως παραλογο επειδη ενας μοντ καποτε ειχε μια μανουρα με καποιον αλλο, ακομα και δικιο να ειχε, να το δηλωνει και σε οσους δεν το ξερουν με αυτον τον τροπο(- καρμα). Ειναι σαν να πλακωθηκα εγω με εναν φιλο και να προετοιμαζω και τους αλλους οτι αυτος εκει ειναι ο κακος νατος αυτον θα εχουμε στην μπουκα!!!

 

Λετε πολλοι οτι δεν σας νοιαζει το καρμα και δεν εχει καμια σημασια Ε τοτε γιατι υπαρχει?!?! αφου δεν νοιαζει κανεναν!

 

Και προφανως δεν γινεται να εισαι μοντ και να εχεις μειωμενο καρμα!!! Ειναι τελειως παραλογο και αντιθετο με τους λογους για τους οποιους εισαι μοντ δηλαδη βοηθας το φορουμ (γνωσεις κ.α),  εισαι απολυτα δικαιος και υπευθυνος για το τι γραφεται και οχι επειδη δεν ετυχε να  συμμετασχεις σε ενα θεμα δεν σου πεφτει  λογος και να βγαζεις την ουρα σου απεξω.

 

 

απορω πως ακομα δεν εχει κλειστει το θεμα..

Αυτα ειναι καθαρα παραπονα καποιων χρηστων που νιωθουν πως αδικηθηκαν με το καρμα τους..

Δεν αφορουν τους παντες.. κακως υπαρχει ακομα ανοιχτο το θεμα..

Οποιος εχει καποιο προβλημα να στειλει πμ στους μοντς..

Δεν υπαρχει λογος να θιγεται τετοιο θεμα δημοσια στο οποιο ισως να δυσφιμηζεται κ η εικονα του νοιζ γενικοτερα..

 

Μα το ιδιο το καρμα ειναι δημοσιο γιατι δεν παραπονιεσαι που υπαρχει αρνητικο καρμα ?! και παραπονιεσαι επειδη καποιοι εχουν προβλημα με αυτο?! Γιατι και το αρνητικο καρμα ειναι αποτελεσμα καποιου προβληματος που ειχε καποιος με καποιον αλλο. Αυτο σε αφορα και το θες δημοσιο?!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μα το ιδιο το καρμα ειναι δημοσιο γιατι δεν παραπονιεσαι που υπαρχει αρνητικο καρμα ?! και παραπονιεσαι επειδη καποιοι εχουν προβλημα με αυτο?! Γιατι και το αρνητικο καρμα ειναι αποτελεσμα καποιου προβληματος που ειχε καποιος με καποιον αλλο. Αυτο σε αφορα και το θες δημοσιο?!

Μα Θανάση,

 

Το κάρμα υπάρχει εν είδη "χαρακτηρισμού" κάποιου μέλους. Δίνει μια εικόνα και τίποτε άλλο. Η ύπαρξη του κάρματος είναι δημόσιο θέμα, αφού "στιγματίζει" το μέλος (προς το καλό ή το κακό). Το ΓΙΑΤΙ είναι εκεί το κάρμα είναι ένα θέμα που δεν αφορά κανέναν δημοσίως παρα μόνο αυτόν που το έχει και αυτόν που το έβαλε.

 

Ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να δωσει μια εικονα επειδη εγω πχ τσακωθηκα με τον ταδε? Τι τον νοιαζει τον καθενα η εικονα που εχει ο μοντ για μενα? (γιατι αυτο ειναι το καρμα στην ουσια).

 

Συνεπως διαφωνω λιγο με τον τροπο που το βλεπεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και δεν είμαι μοντ, ούτε η δουλειά μου είναι να τους υπερασπίζομαι, από όσο ξέρω τα παιδιά που είναι δε νομίζω ότι θα ανεβοκατεβάζανε το κάρμα για πλάκα, ή για ένα διαπλικτισμό. Δήλ, τουλάχιστον δεν έχει πάρει το μάτι μου κάτι που να έγινε για γελοίο λόγο (και να μην διορθώθηκε μετά, όπως έχει υποθεί πολλές φορές). Ο ΑΪ που φαινεται ότι χρησιμοποιούσε το κάρμα για πιο... προσωπικούς λόγους, δεν είναι πια μοντ, και σταμάτησε πριν φύγει απο εδώ.

 

Άρα το κάρμα είναι ενδικτικό κάποιου παράγοντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160173.0

 

 

Σε ό,τι αφορά σ'αυτό το θέμα, και με πολύ φιλική διάθεση θα ήθελα να ρωτήσω τους παραπονούμενους:

 

1) Πόσο χρονών είναι, και

2) (σχετικό με το πρώτο) Σε πόσα ξένα fora έχουν συμμετάσχει και για πόσο καιρό.

 

Για την δεύτερη περίπτωση θα ήταν θεμιτό να μας αναφέρουν την αντιμετώπιση που είχαν εκεί, όταν (και αν) "βγήκαν παραπονούμενοι" μετά τα πρώτα τους 50 post.

 

 

 

 

εχεις ενα κολληματακι με την ηλικια μαλλον...

οσο χρονων θελει ειναι ο καθενας.Οσο για τα ξενα φορουμ,οι mods κανουν τη δουλεια τους χωρις φανφαρες, ειρωνιες,αντιπαραθεσεις,βρισιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι μοντ, ούτε η δουλειά μου είναι να τους υπερασπίζομαι, από όσο ξέρω τα παιδιά που είναι δε νομίζω ότι θα ανεβοκατεβάζανε το κάρμα για πλάκα, ή για ένα διαπλικτισμό. Δήλ, τουλάχιστον δεν έχει πάρει το μάτι μου κάτι που να έγινε για γελοίο λόγο (και να μην διορθώθηκε μετά, όπως έχει υποθεί πολλές φορές). Ο ΑΪ που φαινεται ότι χρησιμοποιούσε το κάρμα για πιο... προσωπικούς λόγους, δεν είναι πια μοντ, και σταμάτησε πριν φύγει απο εδώ.

 

Άρα το κάρμα είναι ενδικτικό κάποιου παράγοντα...

 

Απολυτος δεκτο αλλα ειναι η αποψη σου. Εγω προφανως για να εγραψα τα παραπανω δεν το βλεπω ετσι και δεν το εζησα και ετσι. Αλλα μην το περασουμε εκει το θεμα ειπα την αποψη μου οποιος θελει την δεχεται οποιος δεν θελει οχι. Ειπες και εσυ την δικη σου και ευχαριστως να πεις και οτι αλλο θες αλλα δεν προκειται να με πεισεις για κατι που εχω προσωπικη εμπειρια. Ελπιζω να με καταλαβαινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εχεις ενα κολληματακι με την ηλικια μαλλον...

οσο χρονων θελει ειναι ο καθενας.Οσο για τα ξενα φορουμ,οι mods κανουν τη δουλεια τους χωρις φανφαρες, ειρωνιες,αντιπαραθεσεις,βρισιες.

Και στα ξένα φόρουμ τα μέλη λένε και κανά ευχαριστώ για αυτό που τους παρέχετε ΔΩΡΕΑΝ (ενδικτικό παράδειγμα το vi-control.net που εδώ και έξι χρόνια, βασικά ζεί από donation και αποφεύγει να βάλει μεγάλη τιμή στα διαφημιστικά).

 

Θανάση: Βεβαίως... :) Κανένα πρόβλημα, και το καταλαβαίνω. άλλες εμπειρίες, αλλά συμπεράσματα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα ξένα φόρουμ τα μέλη λένε και κανά ευχαριστώ για αυτό που τους παρέχετε ΔΩΡΕΑΝ (ενδικτικό παράδειγμα το vi-control.net που εδώ και έξι χρόνια, βασικά ζεί από donation και αποφεύγει να βάλει μεγάλη τιμή στα διαφημιστικά).

 

Θανάση: Βεβαίως... :) Κανένα πρόβλημα, και το καταλαβαίνω. άλλες εμπειρίες, αλλά συμπεράσματα! :)

 

ευχαριστω?προσωπικα δεν ειδα ποτε κατι τετοιο!!αν ειδες εσυ τοτε οκ αδερφε.ευχαριστω γνωριζω οτι λεμε για μια ευγενικη,ανιδιοτελη χειρονομια.τα ευχαριστω,δεν ειναι στραγαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου