Προς το περιεχόμενο

Nα κρινουμε τους καλλιτεχνες με βαση τα καλλιτεχνικα τους δρωμενα


brougos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ίσως μπορείς να προσπαθήσεις να φανταστείς πως θα αισθανονται οι ομοφυλόφυλοι αναγνώστες του φόρουμ με αυτό το τσουβάλιασμα

 

το τσουβαλιασμα το κανεις ΕΣΥ,οχι εγω,εγω αναφερθηκα σε διαφορες "κατηγοριες" που ΑΝΑ ΚΑΙΡΟΥΣ (& ανα τους αιωνες) εχουν "ρετσινιασει" διαφορους καλλιτεχνες ,επισης αυτο που ειπα ειναι οτι τα συστηματα "αξιων" αλλαζουν (σκεψου οτι το 1200 ηταν πολυ... προτιμοτερο για καποιον να χαρακτηρισθει παιδεραστης παρα ομοφυλοφυλος....τουλαχιστον ως παιδεραστη δεν θα τον εκαιγε η ιερα εξεταση...) οποτε πραγματα που σημερα μας φαινονται φρικτα (και ειναι φρικτα) παλαιοτερα ,η σε αλλα συγχρονα συστηματα αξιων,ηταν εντελως "φυσιολογικα" (και το αντιστροφο).

 

Ομως το θεμα μας δεν ειναι η..βαρυτητα των αμαρτηματων αλλα το κατα ποσο αυτα επηρεαζουν την αξια του εργου καποιου καλλιτεχνη και η αποψη μου ειναι εξαιρετικα ξεκαθαρη: ΔEΝ την επηρεαζουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδερα.

 

ενταξει οχι και παιδερα,απλα τα ειχε με μια 17χρονη (σιγα μην ειχε καταλαβει και την ηλικια της μια και απο τη πολλη μαστουρα δεν ηξερε ποιος ηταν οχι με ποια ηταν.... ;D) ,την οποια και μετα παντρευτηκε,10 χρονια πριν ουτε που θα ασχολουνταν μαζι του κανεις

 

πταισμα αλλωστε μπροστα σε αυτα που εκανε ο Jerry Lee Lewis....

 

Jerry Lee Lewis, rock'n'roller-In 1958 at the age of 23, he got married for the third time-to his second cousin twice removed who happened to be 13.

 

η ο Woody ALLen... ::)

 

Woody Allen, director/actor-After a 12-year relationship with actress Mia Farrow, they separated in 1992 after Farrow found nude photographs Allen had taken of her adopted daughter, Soon-Yi Previn, 22. Farrow says Allen admitted to a relationship with Soon-Yi. After Allen and Farrow separated, a public battle for the custody of their three children began. During the proceedings, Farrow alleged that Allen had sexually molested another daughter, who was then seven years old.

 

ομως οτι και να ηταν σαν ανθρωποι το ΕΡΓΟ των τριων παραπανω ειναι τεραστιο και εκπληκτικο,πως να το κανουμε...

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τσουβαλιασμα το κανεις ΕΣΥ,οχι εγω,εγω αναφερθηκα σε διαφορες "κατηγοριες" που ΑΝΑ ΚΑΙΡΟΥΣ (& ανα τους αιωνες) εχουν "ρετσινιασει" διαφορους καλλιτεχνες ,επισης αυτο που ειπα ειναι οτι τα συστηματα "αξιων" αλλαζουν (σκεψου οτι το 1200 ηταν πολυ... προτιμοτερο για καποιον να χαρακτηρισθει παιδεραστης παρα ομοφυλοφυλος....τουλαχιστον ως παιδεραστη δεν θα τον εκαιγε η ιερα εξεταση...) οποτε πραγματα που σημερα μας φαινονται φρικτα (και ειναι φρικτα) παλαιοτερα ,η σε αλλα συγχρονα συστηματα αξιων,ηταν εντελως "φυσιολογικα" (και το αντιστροφο).

 

Ομως το θεμα μας δεν ειναι η..βαρυτητα των αμαρτηματων αλλα το κατα ποσο αυτα επηρεαζουν την αξια του εργου καποιου καλλιτεχνη και η αποψη μου ειναι εξαιρετικα ξεκαθαρη: ΔEΝ την επηρεαζουν.

 

έτσι όπως το εξηγείς τώρα το καταλαβαίνω, και δεν το θεωρώ προσβλητικό ;)

 

αλλά αν πω π.χ. "δε με νοιάζει αν είσαι δολοφόνος, ληστής ή Αλβανός", χωρίς να διευκρινήσω ότι αναφέρομαι σε άσχετες κατηγοριοποιήσεις, είναι προσβλητικό για τη συγκεκριμένη εθνικότητα, και είναι τσουβάλιασμα

 

Για να μιλήσω και λίγο ον-τόπικ, κατά τη γνώμη μου τα έργα μετά τη δημιουργία έχουν δική τους ζωή. Και οι μειονότητες ίσως γιατί τραβάνε πιο πολλά, βγάζουν αριστουργήματα συχνά...

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις ομως να ξεκινησεις να διαβαζεις ΕΜΠΕΙΡΙΚΟ,θα σου λυσει πολλες αποριες (και θα σου κανει και καλο,ξεκινα απο την ΥΨΙΚΑΜΗΝΟ,οχι τα... πονηρα του... )

 

βρε βουρ στα βαθιά .... Μέγας Ανατολικός.... ;)

 

χαλαρώστε ρε παιδιά. Η ιστορία έχει δείξει ότι το έργο επικρατεί των όποιων προσωπικών ιδιαιτεροτήτων μέχρι του σημείου βεβαίως που διατηρείται ένα επίπεδο. Η όποια ιδιαιτερότητα είναι σεβαστή όσο δεν προκαλεί! Άλλο όμως το να διατυμπανίζουμε ότι  η ομοφυλφιλία πχ είναι απόλυτα φυσιολογική και trendy και δεν τρέχει τίποτα.... ;) Σεβαστή είναι, φυσιολογική δεν είναι λυπάμαι..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε βουρ στα βαθιά .... Μέγας Ανατολικός....

 

για να ειμαι ειλικρινης δεν αξιζει και τοσο τον κοπο ,μετα τον ...εικοστο τομο (600 σελ./τομο) γινεται λιγο...επαναλαμβανομενο... ;D

 

 

Για να μιλήσω και λίγο ον-τόπικ, κατά τη γνώμη μου τα έργα μετά τη δημιουργία έχουν δική τους ζωή.

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ομοφυλοφιλια την σέβομαι και την δέχομαι...αλλά δεν την θεωρώ φυσιολογική.

Τα αγορακια εχουν τσουτσουνακι και τα κοριτσακια τρυπουλα (για να μπαινει το τσουτσουνακι) ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ,με αυτο που λες καταργεις ολον τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο... ;D ;D

 

Όταν αιτία είναι η φύση, κανείς δεν θα ονόμαζε αυτά τα άτομα ανήθικα, όπως δεν ονομάζει ανήθικες τις γυναίκες επειδή έχουν παθητικό και όχι ενεργητικό ρόλο κατά την ερωτική συνομιλία. (Αριστοτέλης ,Ηθικά Νικομάχεια, 7, 5, 3).

 

Ο ευγενής εραστής της ομορφιάς νιώθει έρωτα για κάθε πλάσμα εξαιρετικό και με υπέροχα φυσικά χαρίσματα, χωρίς να τον σταματάει καμιά διαφορά φυλετικού χαρακτήρα. (Πλούταρχος,Ερωτικός).

 

Ο έρωτάς μου για τον Δαΐλαχο συνδέεται ίσως με την ανθρώπινη φύση που μας αναγκάζει ν' αναζητούμε τα πλάσματα που είναι ωραία, αλλά διακαής μου επιθυμία είναι να μη χρωστώ το αντικείμενο των πόθων μου παρά στον έρωτά του για μένα και στην ελεύθερη βούλησή του. (Ξενοφων,Ιέρων, Ι, 33)

 

 

 

 

και φυσικα ολο το ΣΥΜΠΟΣΙΟ του Πλατωνα (οπου ..σοβαρος ερως ειναι μονο ο...ομοφυλοφυλικος ερως....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου