Προς το περιεχόμενο

Nα κρινουμε τους καλλιτεχνες με βαση τα καλλιτεχνικα τους δρωμενα


brougos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα ας διαβασουν πρωτα τα ΒΑΣΙΚΑ και μετα διαβαζουν Κριτια,εδω το 90% νομιζει οτι ο Σωκρατης ειναι ο Socrates ο ποδοσφαιριστης... ;D ;D

 

Παντως για να συνεχισω το off topic παντα αποστομωνω οσους αμφισβητουν το γεγονος οτι ειμαστε απογονοι των Αρχαιων Ελληνων λεγοντας τους οτι αυτο αποδεικνυεται περιτρανα μια και εμεις,οπως και αυτοι,εχουμε την πελωρια ΨΩΝΑΡΑ να ουρλιαζουμε οτι ΜΟΝΟ ο δικος μας πολιτισμος ΥΠΑΡΧΕΙ και οτι ολοι οι υπολοιποι ειναι της πλακας... ;D ;D (η εν πασει περιπτωσει σαφως..κατωτεροι του δικου μας) και βεβαια οπως και αυτοι τρωμε τις ΦΑΠΕΣ μας συνεχεια...

 

Πολύ σωστός ο superπαππούς...Να σημειώσω επίσης ότι κληρονομήσαμε γονιδιακά και αποδεδειγμένα και την τάση για να κάνει ο καθείς το δικό του μπαϊράκι και να πουλάει αρχηγηλίκι στους υπόλοιπους (βλ. περίπτωση Αλκιβιάδη). Δηλαδή εδώ που τα λέμε, όλα τα κουσούρια από την αρχαιότητα έχουν επιβιώσει ΑΚΕΡΑΙΑ στο πετσί του νεοέλληνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το θεμα ειναι ωραίο αλλά δεν θα βγει ακρη γιατί δεν πρέπει να βγει ακρη, γιατι δεν ειμαστε όλοι ιδιοι.

σε αυτο το θέμα μπορει να συμφωνω με κάποιον και σε ενα αλλο να διαφωνω μαζί του.

 

σοβαρα πάντως, απο 14 και πάνω δεν υπάρχει παιδεραστια για μένα.

 

δεν μιλάμε για βιασμό οκ?

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω επίσης, σα μια μικρή αλλαγή στον τίτλο του thread, οι καλλιτέχνες

πρέπει να κρίνονται(?) για το αν και κατα πόσον αξιοποίησαν το ταλέντο τους.

Δηλαδή μέχρι τώρα στη συζήτηση ο καλλιτέχνης κρινόταν από τα πεπραγμένα του. Έστω τα καλλιτεχνικά.

Τώρα θα πρέπει να τον κρίνουμε και με τις εν δυνάμει δημιουργίες του;

Και ποιός θα το κρίνει αυτό;

Που το ξέρει πέρα από το να υποθέτει;

 

Το thread δεν υφίσταται για την ομοφυλοφιλία και την παιδεραστία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συχνά σπουδαία καλλιτεχνικά έργα έχουν σαν δημιουργούς ανθρώπους με "περίεργο" ψυχισμό και μη αποδέκτη γενικώς στάση ζωής.

Νομίζω πως είναι κάτι ξέχωρο η καλλιτεχνική αξία ενός έργου κι η αποδοχή του από το κοινό  πως πρόκειται για τέτοιο από τον χαρακτήρα και τρόπο ζωής του δημιουργού του που δεν θα θέλαμε,πιθανώς,για συγγενή,φίλο η γείτονα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν μπορείς να πεις αν κάποιος καλλιτέχνης αξιοποίησε το ταλέντο του ή οχι. Εδω καλά καλά το έργο του είναι δύσκολο να κρίνεις, θα κρίνουμε το τι θα μπορούσε να έχει φτιάξει....

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα με έχει απασχολήσει σοβαρά εδώ και χρόνια....

 

Θα εκφράσω τις ίδιες σκέψεις με τον Ωδειοκώστα: πραγματικά το βρίσκω πολύ δύσκολο να αδιαφορήσω για το ποιόν κάποιου όταν ακούω τη μουσική του, παρακολουθώ τις ταινίες του, διαβάζω τα γραπτά του, κλπ.

 

Πιο συγκεκριμένα η κατηγορία με την οποία έχω το σοβαρότερο πρόβλημα, χαρακτηρίζεται από μια παλιά και πολύ άσχημη λέξη της Αγγλικής Γλώσσας:

 

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=bigot

 

Για παράδειγμα, γίνεται να διαβάσω σε κάποιο (τυχαίο, όχι απαραίτητα αυτό εδώ) forum μια ακραία καφρική τοποθέτηση εναντίον των μαύρων, των ομοφυλοφίλων, των μεταναστών ή οποιασδήποτε άλλης μειονότητας και μετά να πάρω στα σοβαρά τη μουσική που μπορεί να παράγει το εν λόγω ασπόνδυλο ον?

 

Λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ... λάθος μου, το αναγνωρίζω, αλλά δεν είμαι τόσο ανώτερος άνθρωπος.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αντίθετη περίπτωση την εξέτασε κανείς;

 

Να εκτιμάς τον καλλιτέχνη ως άνθρωπο και όχι ως καλλιτέχνη;

 

τα κακα μαθαίνονται, οχι τα καλά.

που θα ξέρεις αν ειναι καλος ανθρωπος ο ταδε αμερικανος μουσικος πχ αν δεν βγει σε ειδηση?

 

και η ειδηση δεν βγαινει για καλο.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον θέμα. Ανήκω σε αυτούς που δεν τους αφορά (ή καλύτερα δεν τους ενδιαφέρει)

η προσωπική ζώη των καλλιτεχνών. Βέβαια, δεν έχω ψάξει ποτέ για τυχόν βρώμικο

παρελθόν κάποιου καλλιτέχνη που εκτιμώ ή συμπαθώ. Οτι γνωρίζω το έχω ακούσει απο

τρίτους. Αρέσκομαι όμως στο να βρίσκω στοιχεία για κάποιον που δεν είναι του γούστου

μου ώστε να το κοπανάω σε κάποιον που του αρέσει...

 

απο 14 και πάνω δεν υπάρχει παιδεραστια για μένα.

Στα 4 και ας είναι 14? :o

 

 

 

;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου