Προς το περιεχόμενο

Epiphone Sheraton II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Costas-Grinder: Επειδη κ εγω ψαχνομαι για σκαφακι...μηπως μπορεις να μου πεις που τη δοκιμασες την Crafter...

 

 

Και μηπως ξερει καποιος αν φερνει κανεις Εpiphone στη Θεσσαλονικη...???...

 

Την Crafter την δοκίμασα στο Mega Music Store (μόνο Mega δεν είναι) στην Κανάρη, κοντά στο εμπορικό της Παπαναστασίου. Πιστεύω ότι για τα λεφτά που την δίνει ο τύπος αξίζει σίγουρα να την δοκιμάσεις  ;)

 

Epiphone θα βρεις στο Bon Studio στα Κωνσταντινοπολίτικα και στον Ζάχο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο ζαχος δεν εχει Epiphone στο μαγαζι αυτη τη στιγμη...σιγουρα...

Εχει μια hofner ερωτευσιμη με τα ολα της, αλλα ειναι ακριβη και ψαχνομαι για φτηνο σκαφακι...

 

Που ακριβως ειναι στα Κωνσταντινοπολίτικα το Bon..ειμαι και κοντα οχι τπτ αλλο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια Noiz-άδες! Αύριο παραγγέλνω από Thomann την Sheraton II.

Μου προτείνετε να αγοράσω ίσως και ένα set μαγνητών burstbuckers της Gibson για άμεση αντικατάσταση, ή πιστεύετε ότι  και οι μανίσιοι της είναι οκ; Πρέπει να γίνει update στην Sheraton ή δεν είναι απαραίτητο;

Τα σέβη μου σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

έχεις δίκιο, απλά έλεγα να τα έκανα όλα μαζί για να γλιτώσω και το 20άρικο των μεταφορικών αύριο μεθαύριο. Έχω διαβάσει από άλλους ότι το όργανο στέκεται και έτσι, άλλοι λένε ότι θέλουν αντικατάσταση οι μαγνήτες και τα ηλεκτρικά για πιο κυριλέ ήχο...

άι να δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε ναι! Μακάρι να ξερα να κάνω και κλιπάκια ήχου αλλά δεν έχω ούτε μικρόφωνα ούτε πρόγραμμα για το pc. Είμαι εντελώς αδαής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πραγματι σκεφτεσαι να παραγγειλεις και μαγνητες θα σου συνιστουσα τους Gibson classic'57.  Επισεις αλλαζοντας μαγνητες καλο ειναι ν'αλλαξεις και ολα τα ηλεκτρικα (καλωδια,pots,jack,ΚΑΙ διακοπτη) γιατι στην πορεια θα σου παρουσιασουνε προβληματα!

Ειχα μια Sheraton II, πριν μερικα χρονια, και ειχα κανει αυτες τις αλλαγες σε γνωστο μαστορα και η κιθαρα εγινε αλλο οργανο!  Σε blind test με  Gibson 335 καμμια διαφορα(με λιγοτερο απ'τα μισα λεφτα!!!)  Ελπιζω να βοηθησα και καλες αγορες! :)

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

        Σουπερ κιθαρα. Απλα και ομορφα. Σεμι-χολοου, οπως ειπαν και οι υπολοιποι , οποτε δε τρελενεσαι στο φιντμπακ. Μαλακη (καλη κλιμακα) ευκολη στο σεταρισμα για χαμηλη δραση και κουκλα. Και τζαμπα- σχετικα με το τι πληρωνεις για σχεδον το ιδιο πραγμα σε αλλες εταιριες. Αν δεν εισαι περιεργος με τις μαρκες σε πολλους γινεται ψιλοφετιχ και η σερατον και η καζινο, δε θα το μετανιωσεις καθολου.

        Ειχα μια 335 στο λονδινο το 97 σα φοιτητης. Οταν δοκιμασα κιθαρα φιλου που ειχε βγαλει το ντικολ (μαρκα) επιφοουν και ειχε βαλει γκιμπσον σε μια κιθαρα του-απιστευτη "αματη κιθαρα- αλλα δε το ηξερα- οταν το εμαθα σουταρα την 335  πηρα κασινο, σερατον  και δε θελω ουτε να ξανακουσω για 2000-4000 ευρω (ενταξει θελω και μια κρετσ)για μια κιθαρα που εχει σχεδον την ιδια ποιοτητα με μια που κανει 500 ευρω. Τα εργατικα των αμερικανων θα πληρωνουμε?

          Δε θα το μετανιωσεις καθολου - φιλε. Σουπερ κιθαρα πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου