Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά...κατάφερα να ξεμπαζώσω όλη την γραμμή του τηλεφώνου στο σπίτι οπότε έχασα λίγα επεισόδια...

 

Να ζητήσω και μια συγνώμη από τις μπάντες του 2ου Σαββάτου μιας και στάθηκε αδύνατο να έρθω (ναι, κάποιοι χαμάληδες δουλεύουν και τα Σάββατα ως τις 00:00 :evil:

 

Θέλω να ευχαριστήσω όσους μπήκαν στον κόπο να πουν δυό λόγια και για μας (The Low Budget Orchestra).

 

JAM, μιλάμε σε πμ για τα περί demo, κι εγώ θα ήθελα ένα demo σας...Και πάλι ευχαριστώ για όλα.

 

Από ό,σα αρνητικά έχω κατα νου, νομίζω πως μόνο δύο χρίζουν δημόσιας αναφοράς, και θα ήθελα να τα κοινοποιήσω απλώς ενημερωτικά. Όχι για πόλεμο :lol:

 

1) Ούτε η ώρα που βγήκαμε, ούτε ο κόσμος που έφυγε μου λένε κάτι σαν γεγονότα. Κατανοητά και σεβαστά. Αλλά αποτελεί μέγιστο φάουλ του μαγαζότορα-μπάρμαν-ηχολήπτη το ότι μας παράτησε να παίξουμε με ΚΛΕΙΣΤΑ μόνιτορ. Όπως επίσης δεν θα τον έβλαπτε και λίγο σαβουάρ βιβρ.

 

2) Πάει ένας φιλαράκος στο μπαρ με τα αποκόμματα της εισόδου για να πάρει δύο ποτά. Διάλογος:

 

-Εεε...είναι 14 ευρώ ακόμα...

-14 ευρώ;;;Κι αυτά;; (δείχνει τα χαρτιά της εισόδου, έναντι 5 ευρώ έκαστο)

-Αυτά είναι για τις μπάντες...

 

Εδώ θα χρειαστούν εξηγήσεις. Καρφί δεν μου καίγεται για να πάρω λεφτά, αλλά κάποιοι διέσχισαν όλη την Ελλάδα για να παίξουν μισή ώρα. Αυτούς δεν θα τους σκεφτούμε;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επομενη φορα για να γνωριστουμε ολοι καλυτερα...βουρ στο Νοιζ...(ο νοων νοειτω)!!!!

 

 

Ατιμούτσικο antouan_z... έτσι εεε;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το ξέρω ότι έπρεπε να γράψω δυο λογάκια πιό νωρίς αλλά δεν μπόρεσα...

Συσσωρευμένη κούραση από πολλά και διάφορα.

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι τέτοια γεγονότα γίνονται για να συγκρίνουμε.

Αν μετράει όμως η γνώμη μου σαν μουσικού και ηχολήπτη, να μερικά σχόλια για τους συμμετέχοντες με κάθε καλή προαίρεση.

 

Ελξις

Τα γκάζια ανάλογα με τους μυς της ατμομηχανής στα τύμπανα, kid. Πολύ δυνατά και πολύ διαφορετικός ήχος από το demo τους. Σωστά παιγμένα δικά τους ροκ κομμάτια.Προσοχή και περισσότερη λεπτομέρεια στον ήχο μεταξύ σας θα συνηστούσα για τα live. Ακούστε τι παίζει ο διπλανός σας. Δεν είναι μόνο τα μόνιτορ...

 

Intravenus

Εντύπωση μου προκαλεί η αναβίωση και το ενδιαφέρον γύρω από το Progressive Rock. Ο όρος είναι αδόκιμος βέβαια καθώς για να είναι κάτι progressive πρέπει να εξελίσσεται και όχι να αναπoλεί. Τα παιδιά έπαιξαν αντάξια του είδους με συνθέσεις πάνω στην συνταγή (με πολλά riffs), με ένα δεμένο rhythm section και εναλασσόμενο καστ στις μελωδίες πέραν του jam. Για μένα ήταν θετική αν και ρυψοκινδυνη η επιλογή πιο cool διασκευών αλα Sade. Ο επαγγελματισμός, η καλή τους διάθεση και η σοβαρότητα που αντιμετωπίζουν την μουσική τους θα τους ανταμείψει στην πορεία τους.

 

Low Budget Orchestra

Δεμένο τρίο με ενδιαφέρουσα άποψη, που έχει παντού μόνο φίλους. Ευχάριστη έκπληξη και το τραγούδι του Earendil. 'Ισως ένα τέταρτο όργανο να προσέθετε μελωδικά.(Τι ντράμμερ είναι αυτός..; )

 

Nice Price

Οι Cos_dr και Rivera με την όμορφη παρέα τους παίξανε κλασσικές ροκ διασκευές. Το ότι το κάνουν για να περνάνε απλά καλά, φάνηκε. Η Les Paul του Rivera με ωραίο ήχο, καθώς σημαντική ήταν και η συμβολή του Cos_dr, ενώ ωραία και η παρουσία της τραγουδίστριας που θέλει τεχνική μικροφώνου.

 

Pettish Fish

Δύσκολες επιλογές διασκευών καλά παιγμένες. Μου άρεσε το σύνολο, με καλή κιθάρα από το οργανωτικό freak, Elavd και η ωραία χροιά και στυλ του τραγουδιστή. Οι μερικές "πράσινες" που ξεφεύγουν καμμια φορά από καλούς μουσικούς, είναι ένδειξη άγχους και κούρασης. Μου άρεσε το ότι παίζουν για το τραγούδι και όχι για την αυτοπροβολή του καθε μέλους. Καλός έλεγχος δυναμικής και σωστός ήχος. Περιμένουμε τα δικά σας κομμάτια.

 

Playground

Ωραίο σετ από ποπ εικοσαετίας, με απόλυτα κοντρολαρισμένους παίκτες, παρά το ότι ήταν 7 στη σκηνή. Μου άρεσαν.

Σκηνική παρουσία τώρα και english accent lessons.

 

USA

Punk με νεύρο και στημένο όπως πρέπει. Παρά το γεγονός ότι ο χρόνος στένευε, το μπάσο καινουργιο και η ρημάδα η κιθάρα δεν ήθελε να κουρδιστεί, 10 στον dimio για την παρουσία. A true performer. Dr_rhythm ήρθε καιρός για νέα πιατίνια! Αφαιρέστε το αναλόγιο μπροστά απο τον πολύ καλό τραγουδιστή παρακαλώ. Δεν παίζετε πρίμα βίστα...

 

Υποσυνείδητο

Καλό ελληνικό ροκ με μικρο-timing problems αλλά θετική ενέργεια. Περισσότερη δράση επι σκηνής θα'ταν καλή νομίζω.

 

X-piral

Για μένα κάνουν ότι πρέπει για να πετύχουν. Επαγγελματική αντίληψη και σοβαρότητα, look και... καλή καρδιά!

Υποστηρίζουν όλοι το τραγούδι, αν και το είδος θα σήκωνε περισσότερο αυτοσχεδιασμό.

Το πως θα εξελιχθούν είναι το καθαρά καλλιτεχνικό μέρος που θα το κρίνει.

(Chaostar πως τολμάς να θέλεις ν' ακούγεσαι! Λάθος είδος επέλεξες.)

 

Μικρό σχόλιο που αφορά και όλους όσους τραγουδούν αγγλικά: Accent please... χρειάζεται προσοχή αν θέλετε ν' ακουστείτε και εκτός συνόρων.

Θα επένδυα σε καλό σύμβουλο αγγλόγλωσσο και όχι αγγλομαθή.

 

 

Συνολικά να πω ότι όλοι σας φερθήκατε υπέροχα, αν αναλογιστεί κανείς τις αντικειμενικές δυσκολίες σε μια διοργάνωση με 5 μπάντες τη μέρα.

Θεωρώ ότι είχε μεγάλη επιτυχία και ο κόσμος που ήρθε ευχαριστήθηκε.

 

Ο ήχος την πρώτη βραδιά ήταν καλύτερος καθώς οι ένταση ήταν χαμηλώτερη και τα "στιβαγμένα" κορμιά απορρόφησαν κάθε παραπανήσια αντήχηση.

Τη δεύτερη ήταν και οι μουσικές άλλες...

 

Αν έγιναν κάποιες ατασθαλείες παρακαλώ συγχωρέστε με αν έφταιγα.

Είναι όμως πολύ απλό κατόπιν εορτής να λέμε ότι θά'ταν καλύτερα "έτσι" ή "κοτέτσι", ή δεν πήρα τα 2 μου ποτά και τα monitor ήταν κλειστά...

Θα ήθελα ν' ακούσω τα παράπονα εκεί για να τα διορθώσω. 'Οχι τώρα...

 

Τίποτα δεν μπορεί να είναι τέλειο, αλλά αυτό ήταν κοντά στο πολύ πετυχημένο.

'Ολοι κάναμε αυτό που μπορούσαμε σε ικανοποιητικό ποσοστό.

Την επόμενη φορά θα είναι καλύτερα.

 

Πάντως αν θέλαμε κουβεντούλα δεν θά 'πρεπε να παίζουμε κιόλας.

Και αυτό ζητήσατε αρχικά. Να παίξετε.

Να ακουστείτε, να προβληθείτε, να σχολιαστείτε και να περάσουμε καλά.

 

Εγώ σας είπα πόσο ζήλευα;

Δεν έχω συνηθήσει να βρίσκομαι σε τέτοια μέρη κάτω από τη σκηνή.

Αλλά άξιζε και σας ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Ευχαριστούμε για όλα τα καλά λόγια yameth! Τι εννοείς όμως' date=' "καιρός για νέα πιατίνια" :?:[/quote']

 

Δίκιο έχεις. Είναι υποκειμενικό θέμα.

Απλά είναι πολύ dark και trashy και σε συνδιασμό με το δυνατό παίξιμο σου, θα προτιμούσα κάτι διαφορετικό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ηταν η διοργανωση,και εγω πιστευω οτι αυτοι που ηρθαν περασαν καλα,τωρα αν υπηρχαν παραπονα η προβληματακια και λεφτα να μας μοιραζαν τζαμπα παλι θα ακουγοταν κατι.....τελεια δεν γινετε ποτε κατι,απλα η ευχη ηταν να πραγματοποιηθει οσο γινετε καλυτερα και αυτο εγινε.Τωρα πρεπει να σκεφτομαστε ποτε θα κανουμε κατι ομορφο και δημιουργικο παλι ολοι μαζι τωρα που γνωριστηκαμε.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου