Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και μένα μου άρεσε η προχτεσινή βραδιά. Αν και είχε λιγότερο κόσμο ήταν καλύτερα για μας που ήμασταν κοινό και μας δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστούμε και να περάσουμε υπέροχα.Αρνητικά πράγματα δε θα πω για κανέναν, τα συγκροτήματα παίξανε πολύ καλά, η ατμόσφαιρα ήταν πολύ όμορφη μα πάνω απ'όλα χαίρομαι που γνώρισα αρκετούς από εδω μέσα.

Περάσαμε πολύ κάλά, να διοργανώνονται συχνά τέτοια event και καλώς εχόντων των πραγμάτων στα επόμενα θα συμετάσχω και εγώ με τη μπάντα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egω θα ηθελα να μας πει και o Yameth τη γνωμη του για την ολη διοργανωση...

 

Και ο Wow! που κρατάει τα "χαρτιά του κλειστά"...:lol:

 

YΓ: Μήπως να ξεκινήσει ένα νέο Thread με τίτλο "Σχόλια για το NOIZ Live"?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισε λοιπον να βγει το "σατανικο" μου στοιχειο για αλλη μια φορα και να μιλησει για ολους και για ολα.....

Αρχιζω λοιπον απο την διοργανωση του ολου event και το θεμα που ειναι ο χωρος.Θετικο λοιπον στοιχειο η ευκολια με την οποια βρηκα τον χωρο και την ευκολια σε προσβαση/παρκαρισμα.

Τα 5 ευρω στην εισοδο λογικη τιμη(ομως χωρις ποτο-+4 για την μπυρα και +8 για το ποτο.)Οντως λιγο υψηλη τιμη αλλα,3 ωρες και βαλε μουσικης δεν ειναι και λιγες......

Επειδη ομως δεν πηγαμε να δουμε και τιποτα επαγγελματιες μια πιο λογικη τιμη θα ητανε γυρω στα 3 ευρω την μπυρα και 5 ευρω το ποτο με την εισοδο να καλυπτει την πρωτη μπυρα/και αντε το πολυ λιγο παραπανω με συμψηφισμο στο ποτο.Εκτος και αν καλυφθηκαν καποια εξοδα μεταφορας και πληρωθηκαν και οι μπαντες για αυτο(αν και δεν το νομιζω)οποτε απολυτα κατανοητη και η τιμη.

Ο χωρος ως μεγεθος μαγαζιου για τον κοσμο που ειχε οντως ειναι πολυ μικρος και ειχε ως αποτελεσμα μια σχεδον μονιμη ακινησια το πρωτο σαββατο με τα πραγματα να ειναι εμφανως πιο καλα στο δευτερο σαββατο.

Καπου δικαιολογειται ομως μια και δεν μπορει να ξερει καποιος ποσα ακριβως ατομα θα ερχοντουσαν την πρωτη φορα και πιστευω οτι ξεπερασε καθε προσδοκια.

Ο ηχος που εβγαινε χωρις να ειναι κατι το καταπληκτικο ακουγοταν παντως καθαρα αν και πιστευω λιγο πιο δυνατα και αυτο εξαιτιας των ντραμς καθως πιεζε και τους υπολοιπους μουσικους να παιζουν λιγο πιο δυνατα.Αυτο λοιπον ειχε σαν αποτελεσμα οσοι ντραμερ δεν παιζανε "καθαρα" να μην ακουγοντα καλα και να "βαβουριαζει ο ηχος τους".

Εδω και οι επιλογες πιατινιων και παιξιματος για αλλη μια φορα ειτανε και το κρισιμο σημειο στην καθαροτητα του ολου σκηνικου.....

Τα σκηνικα πισω απο τον ντραμερ μπορω να πω επισης οτι ειναι ασχετα με το ολο στησιμο του μαγαζιου και καλυτερα να μην υπηρχανε και εδω ομως ειναι μια προσωπικη αποψη,και επισης δεν μου αρεσε και το στησιμο στα φωτα ιδιαιτερα,κυριως απο θεμα στησιματος και οχι απο ελλειψης...

 

Ο κοσμος εδω ομως παρ'ολα αυτα εδειξε να απολαμβανει καθε σημειο του

event και πραγματικα η προσηλωση του/ενεργεια που εβγαζε ειναι αξιοζηλευτη...και αυτο ειναι απο τα πιο θετικα σημεια αν οχι το πιο θετικο...

 

ΜΕΡΑ 1

 

Πηγαινω λοιπον στο πρωτο γκρουπ που ειδα για 2-3 κομματια στο πρωτο σαββατο και αυτοι ειναι οι playground.Mπορω να πω λοιπον οτι μου αρεσαν σαν γενικη εικονα,χωρις ομως να ξεχωρισουν σε κατι ιδιαιτερο και αυτο πιστευω οτι φανηκε κυριως λογω δεσιματος.Η μπαντα αν και δεν ειτανε κακη φανηκε να θελει λιγο παραπανω χρονο προσαρμογης για να βρεθουνε καλυτερα τα μελη της.Ο χρονος λοιπον θα δειξει....

Aπο τα λιγα που ακουσα μου αρεσε το κομματι των blur-boys and girls.

 

Επομενο γκρουπ οι Υποσυνειδητο και εδω δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι και πολυ ευχαριστα.Θετικο σημειο οι ελληνικοι/ευκολα παρεξηγησιμοι στιχοι

και η φωνη η οποια ταιριαζε στο ολο στυλ.ΑΛΛΑ...ο ντραμερ που θεωρηται μετρονομος στην μπαντα ειχε δυστυχως αυξομοιωσεις στην ταχυτητα και επιρρεαζε την ολη προσπαθεια των υπολοιπων,καθως προσπαθησε και εβαζε πραγματα μεσα στα κομματια που το φορτωναν και εβγαινε μπροστα απο τους υπολοιπους,με αποτελεσμα να γινει ο ευκολος "στοχος".Σε μια μετριοτητα κινηθηκαν και τα υπολοιπα μελη του συγκροτηματος με αποτελεσμα να μην ξεχωρισω καποιον εκτος απο τα φωνητικα.

 

Πηγαινω τωρα σε pettish fish που εδω φανηκε πιο δεμενο σχημα και πιο δυνατο,αλλα τα φωνητικα ομως δεν ταιριαζαν σχεδον με κανενα κομματι παρα μονο με 1 (rory gallagher).Kαλοι παιχτικα με τον elavd ομως να φαινεται λιγο πιο σφιγμενος και στο κομματι που γκρουβαρε(rory gallagher)νομιζω οτι ηταν κατι που φανηκε,καθως τον ηθελα λιγο πιο μπροστα απο τους υπολοιπους.Συνολικα καλες εμπνευσεις και απ οτι λενε και οι υπολοιποι -και δεν βρισκω λογο να διαφωνησω-με ωραιο δικο τους κοσμο(χεχε χουμορ χουμορ...αχ το πα θα σκαγα)

 

Επομενοι οι Intravenus και εδω οπως εχω προαναφερει τα παιδια παιζουν παρα πολυ καλα με jazz/rock/funk/soul στοιχεια κυριως ομως με εναν αυτοσχεδιαστικο χαρακτηρα (progressive).

Ολοι λοιπον αψογοι μουσικα,εδω ομως ενα στοιχειο που δεν μου αρεσε ειναι αυτο το παντρεμα που κανανε οσον αφορα(<----διορθονωμαι :lol: )πρωτο κομματι+sade με τα δικα τους καθως μιλαμε για 2 τελειως διαφορετικα ειδη...απλα νομιζα για μια στιγμη οτι εβλεπα 2 διαφορετικς μπαντες και σε live με 4-5 γκρουπακια μου αρεσει να βλεπω 1 στυλ απο τον καθενα,η να βλεπω να κανουνε δικο τους το κομματι σε δικο τους υφος πραγμα που εδω δεν εγινε.

Πολυ καλη και η διασκευη απο camel.

 

 

ΜΕΡΑ 2

 

Αρχιζω λοιπον με δευτερο γκρουπ διοτι εχασα το πρωτο,και μπορω να πω οτι παιξανε καλα γενικα χωρις να κανουνε υπερβολες η να ξεφυγουνε απο το ολο στυλ φορτωνοντας το κομματι ιδιαιτερα.Για να ξεχωρισουνε ομως τα παιδια θελουνε ακομα δουλεια κυριως στον ορχηστρικο τομεα και λιγοτερο στον παιχτικο.Απο τα παιδια μου αρεσε ο πληκτρας ο οποιος δεν σταματησε να χτυπιεται λεπτο(α ρε αυτη η νεολαια)δινοντας το σημα και για τους υπολοιπους.Συνολικα ομως τα παιδια ειναι σε καλο επιπεδο.....

 

 

Intravenus λοιπον και μια απο τα ιδια αν και με αλλο τραγουδιστη.

 

 

Και παμε σε USA που αν και το νεαρο της ηλικιας τους δειχνουνε να το εχουνε.....αλλα βρισκονμται ακομα σε αρχικο σταδιο και τους περιμενει πααααααααααρα πολυ δουλεια ακομα......

 

Αυτααααααααα......μεσες ακρες...αν ξεχασα κατι.......θα μου ρθει...πειτε και εσεις τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο αυτό που τα πράγματα ήταν πιο "ανθρώπινα" από άποψη κόσμου, ήταν πραγματικά ευκαιρία να γνωρίσουμε αρκετά μέλη (ας είναι καλά και ο yameth που πηγαινοερχόταν και έκανε συστάσεις :D ). Έχω να πω λοιπόν... ΡΕ ΣΥ ΑΝΤΟΥΑΝ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΟΤΕ??? :lol: :lol: :lol: :lol: Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω! :wink: Ρε τι σου είναι το internet... Γνωρίζεις άτομα από αυτά που γράφουν μόνο και "πλάθεις" μια εικόνα για αυτούς που καμιά φορά δεν έχει καμία σχέση (είναι και τα avatar που λέγαμε...). Και τον eye αλλιώς τον φανταζόμουν! Γενικά, αυτή "οπτική επαφή" ήταν το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του διημέρου! Η πλάκα είναι ότι αν δεν ρώταγες δεύτερη φορά, δεν μάθαινες τα πραγματικά ονόματα. Γνώριζες τον JAM και το rivera και όχι το Γιάννη και τον Πέτρο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να πω λοιπόν... ΡΕ ΣΥ ΑΝΤΟΥΑΝ' date=' ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΟΤΕ??? :lol: :lol: :lol: :lol: Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω! :D[/quote']

 

 

Xxaxaxaaax...ξεκινησα καποτε να αφηνω αλλα αρχιζα και εμοιαζα απειλητικα με τον Σταθη Ψαλτη..και εκει το εκοψα το παραμυθι.....μαλλον φταιει το πρωην becker avatar..e;;;

Δηλαδη αν ειχα την kate απο παλια...θα περιμενατε να εχω και βυζ...α;;;;

 

ΑΝΩΜΑΛΟΙ...........!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xxaxaxaaax...ξεκινησα καποτε να αφηνω αλλα αρχιζα και εμοιαζα απειλητικα με τον Σταθη Ψαλτη..και εκει το εκοψα το παραμυθι.....μαλλον φταιει το πρωην becker avatar..e;;;

Δηλαδη αν ειχα την kate απο παλια...θα περιμενατε να εχω και βυζ...α;;;;

 

ΑΝΩΜΑΛΟΙ...........!!!!!!!!!

 

:lol: :lol: :lol:

 

Θα σου πήγαιναν κρέιζι μπόυι!!!

 

:lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ.: Και δεν μιλαω για τα μαλλια!!! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικα καλες εμπνευσεις και απ οτι λενε και οι υπολοιποι -και δεν βρισκω λογο να διαφωνησω-με ωραιο δικο τους κοσμο

 

Αν μη τι άλλο, αυτό μας χαρακτηρίζει!!! :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ομως δεν πηγαμε να δουμε και τιποτα επαγγελματιες

 

γιατι εχεις δει εσυ ποτε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ να παιζει ροκ στην Ελλαδα??/ 8O :lol:

 

(με την αυστηρη εννοια του ορου δηλ. το ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ απο το οποιο ΖΟΥΝΕ ειναι η μουσικη...) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου