Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... δεν γουστάρω τα live παρά μόνο όταν έχουν να προσθέσουν κάτι νέο στη μουσική ή όταν παρουσιάζουν υλικό που δεν έχει (ή δεν μπορεί να έχει) δισκογραφηθεί.

 

Νομίζω ότι με αυτή τη λογική πολλά από σημαντικότερα live της μουσικής ιστορίας δε θα είχαν γίνει ποτέ...:roll:

Δηλαδή' date=' όταν εσύ πηγαίνεις να ακούσεις πχ ένα blues/jazz live, περιμένεις να ακούσεις καινούριο υλικό απαραίτητα???

 

 

α) Όλοι οι ντράμερς. Από τότε που ήμουν είκοσι χρονών και είχαμε ένα γκρουπάκι, θυμάμαι ότι ο ντράμερ ήταν η κύρια αιτία για τον κακό ήχο στις πρόβες και στα live, διότι απλούστατα οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θα πει οικονομία, ούτε στις εντάσεις ούτε στην φρασεολογία τους. Το να βγαίνεις και να παίζεις μπροστά σε 100-200 άτομα με τον ήχο που ταιριάζει στο Ολυμπιακό Στάδιο σημαίνει μόνο ένα πράγμα: ότι οι άλλοι πρέπει να παίζουν δυνατότερα από ότι θα έπαιζαν αν απλά έλλειπες, και αυτό με τη σειρά του σημαίνει μόνο ένα πράγμα, ότι ο δύσμοιρος ακροατής θα πάει ένα βήμα πιο κοντά στην κώφωση. Οποιοσδήποτε ντράμερ βγαίνει να παίξει με οτιδήποτε άλλο εκτός από σκουπάκια σε ένα χώρο σαν το Lazy, πρέπει να αντικαθίσταται άμεσα:)

 

Ούτε εδώ συμφωνώ μαζί σου!!!

Δε γίνεται να παίζεις πχ Gallagher που παίξαμε εμείς, ή ακόμη περισσότερο metal που έπαιξαν οι X-Piral, και να παίζεις με σκουπάκια!!! :?

 

Πώς να το κάνουμε, rock είναι αυτό!! Χρειάζεται ΕΝΤΑΣΗ !!! :D

 

 

ε) Η μουσική που ακουγόταν ανάμεσα στις μπάντες. Το διάλλειμα είναι μία ευκαιρία για να ξεκουραστούν τα αυτάκια μας' date=' για να πούμε δύο κουβέντες κλπ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να γεμίζει με μουσική και μάλιστα στην ίδια (σχεδόν) ένταση με την ένταση στην οποία έπαιζαν οι ζωντανοί μουσικοί - και μάλιστα όταν είναι τόσο απίστευτα άσχετη με την μπάντα που θα ακολουθήσει. Έτσι, πριν τους Intravenus ακούγαμε The Gun Club (Sex Beat) από έναν ξεχασμένο δίσκο της δεκατετίας του 80, ή από άλλες στιγμές ένα δίσκο των Cramps... Κάποιοι (σχόλιο για τον μγαζάτορα) πρέπει να αναθεωρήσουν τις απόψεις τους για το τι περιμένει ο κόσμος, αν και μομφή πρέπει να γίνει και προς τις μπάντες οι οποίες προφανώς αδιαφόρησαν για το τι μουσική θα προηγείτο της εμφάνισής τους. Μέγα λάθος.[/quote']

 

ΣΥΜΦΩΝΩ σε αυτό ;)

 

 

στ) Οι διασκευές. Παιδιά... εντελώς φιλικά' date=' οι διασκευές δεν χρειάζονται. Πολύ απλά: δεν χρειάζονται. Δεν είναι ζήτημα του αν τις κάνεις καλά ή όχι, είναι ζήτημα του ότι για εκ/ρια λόγους, όποιος έχει ακούσει το πρωτότυπο κομάτι (και ειδικά αν το αγαπάει) θα του φαίνεσαι λειψός. [/quote']

Δυστυχώς ή ευτυχώς ακόμη και οι ROLLING STONES με διασκευές ξεκίνησαν...:roll:

Απλά θεωρώ ότι καλό είναι όταν κάνεις διασκευή, να προσπαθείς να τη φέρεις στα μέτρα σου βάζοντας το προσωπικό σου στοιχείο μέσα...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

... δεν γουστάρω τα live παρά μόνο όταν έχουν να προσθέσουν κάτι νέο στη μουσική ή όταν παρουσιάζουν υλικό που δεν έχει (ή δεν μπορεί να έχει) δισκογραφηθεί.

 

Νομίζω ότι με αυτή τη λογική πολλά από σημαντικότερα live της μουσικής ιστορίας δε θα είχαν γίνει ποτέ...:roll:

Δηλαδή' date=' όταν εσύ πηγαίνεις να ακούσεις πχ ένα blues/jazz live, περιμένεις να ακούσεις καινούριο υλικό απαραίτητα???

 

 

α) Όλοι οι ντράμερς. Από τότε που ήμουν είκοσι χρονών και είχαμε ένα γκρουπάκι, θυμάμαι ότι ο ντράμερ ήταν η κύρια αιτία για τον κακό ήχο στις πρόβες και στα live, διότι απλούστατα οι άνθρωποι δεν ξέρουν τι θα πει οικονομία, ούτε στις εντάσεις ούτε στην φρασεολογία τους. Το να βγαίνεις και να παίζεις μπροστά σε 100-200 άτομα με τον ήχο που ταιριάζει στο Ολυμπιακό Στάδιο σημαίνει μόνο ένα πράγμα: ότι οι άλλοι πρέπει να παίζουν δυνατότερα από ότι θα έπαιζαν αν απλά έλλειπες, και αυτό με τη σειρά του σημαίνει μόνο ένα πράγμα, ότι ο δύσμοιρος ακροατής θα πάει ένα βήμα πιο κοντά στην κώφωση. Οποιοσδήποτε ντράμερ βγαίνει να παίξει με οτιδήποτε άλλο εκτός από σκουπάκια σε ένα χώρο σαν το Lazy, πρέπει να αντικαθίσταται άμεσα:)

 

Ούτε εδώ συμφωνώ μαζί σου!!!

Δε γίνεται να παίζεις πχ Gallagher που παίξαμε εμείς, ή ακόμη περισσότερο metal που έπαιξαν οι X-Piral, και να παίζεις με σκουπάκια!!! :?

 

Πώς να το κάνουμε, rock είναι αυτό!! Χρειάζεται ΕΝΤΑΣΗ !!! :D

 

 

στ) Οι διασκευές. Παιδιά... εντελώς φιλικά' date=' οι διασκευές δεν χρειάζονται. Πολύ απλά: δεν χρειάζονται. Δεν είναι ζήτημα του αν τις κάνεις καλά ή όχι, είναι ζήτημα του ότι για εκ/ρια λόγους, όποιος έχει ακούσει το πρωτότυπο κομάτι (και ειδικά αν το αγαπάει) θα του φαίνεσαι λειψός. [/quote']

Δυστυχώς ή ευτυχώς ακόμη και οι ROLLING STONES με διασκευές ξεκίνησαν...:roll:

Απλά θεωρώ ότι καλό είναι όταν κάνεις διασκευή, να προσπαθείς να τη φέρεις στα μέτρα σου βάζοντας το προσωπικό σου στοιχείο μέσα...;)

 

Συμφωνώ με τον Ηλία πλήρως!

 

 

Έχω να προσθέσω ότι οι διασκευές χρειάζονται για να "ζεσταίνουν" το κοινό! Όσο καλά και να είναι τα κομμάτια μιας μπάντας, εφόσον είναι άγνωστα, μάλλον το κοινό θα είναι κάπως επιφυλακτικό, μέχρι να τα χωνέψει...

 

 

Πωωωω ρε Wow!, τι ξενέρωτος που είσαι! :P

(πλάκα κάνω έτσι; )

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με αυτή τη λογική πολλά από σημαντικότερα live της μουσικής ιστορίας δε θα είχαν γίνει ποτέ...:roll: Δηλαδή' date=' όταν εσύ πηγαίνεις να ακούσεις πχ ένα blues/jazz live, περιμένεις να ακούσεις καινούριο υλικό απαραίτητα???[/quote']

 

Υποθέτω ότι μιλάς για δίσκους. Οπότε το επόμενο ερώτημα είναι πόσους δίσκους live έχεις στη δισκοθήκη σου; Να πούμε (βαρειά-βαρειά) ότι έχεις είκοσι; Και πόσους studio δίσκους; Τις θεωρίες για το ότι η μουσική είναι ένα ζωντανό και κοινωνικό φαινόμενο που φτάνει στο απώγειό του στις συνθήκες μίας συναυλίας τις γνωρίζω πολύ καλά, αλλά δυστυχώς δεν έχω αρκετές ενδείξεις για το ότι ισχύουν. Περιέργως οι περισσότεροι μουσικοί του πλανήτη συμφωνούν μαζί μου διότι αν δεν συμφωνούσαν θα έβγαζαν περισσότερους live παρά studio δίσκους. Επίσης (δεν μπορεί να μην το έχεις προσέξει) το ποσοστό των live δίσκων μειώνεται σταθερά τα τελευταία δέκα χρόνια. Τέλος, στις τζαζ συναυλίες (εξ'αιτίας του ότι η τζαζ είναι η μουσική του αυτοσχεδιασμού, ως γνωστόν) από μία άποψη πάντα ακούς νέο υλικό. Έχω ένα βιντεάκι του MCLaughlin με άλλους τρεις τυπάδες που παίζουν ζωντανά μουσική που δεν θα μπορούσε να παιχτεί με αυτόν τον τρόπο πουθενά αλλού - ναι αυτή τη συναυλία θα ήθελα να την έχω δει από κοντά και το ίδιο θα πεις και εσύ άμα σου στείλω το βίντεο.

 

Ούτε εδώ συμφωνώ μαζί σου!!! Δε γίνεται να παίζεις πχ Gallagher που παίξαμε εμείς' date=' ή ακόμη περισσότερο metal που έπαιξαν οι X-Piral, και να παίζεις με σκουπάκια!!! :? [/quote']

 

Γι' αυτό έβαλα τα χαμόγελα στο τέλος. Είναι μία σκόπιμη φραστική υπερβολή αυτό που έγραψα για να ενθαρρύνω την σκέψη γύρω από το ότι πράγματι οι ντράμερς τα δίνουν όλα. Απ' την άλλη, όπως ξέρεις αν έχεις ακούσεις τα διάφορα unplugged του mtv ή κανά καλό τζαζ δίσκο, είναι απίστευτο το τι drive και τι ένταση μπορεί να βγάλει ένας καλός ντράμερ με τα σκουπάκια. Αυτό που κυρίως εννοούσα είναι ότι όταν ο χώρος είναι μικρός, δεν μπορούμε να νομίζουμε ότι είμαστε οι Scorpions σε ένα στάδιο χωρητικότητας 200.000 ατόμων. Λίγη ελαστικότητα και προσαρμοστικότητα (και στον ήχο) δεν βλάπτει.

 

Πώς να το κάνουμε' date=' rock είναι αυτό!! Χρειάζεται ΕΝΤΑΣΗ !!! :D[/quote']

 

OK, αλλά εγώ ζω την ένταση όλο το ****** δωδεκάωρο της κάθε εργάσιμης ημέρας. Πίστεψέ με, το μόνο που δεν μου λείπει είναι η ένταση. Αντίθετα μου λείπει λίγη ηρεμία, λίγος στοχασμός, λίγη εσωτερικότητα. Όπως είπα, και εγώ νόμιζα ότι οφείλεται στο ότι είμαι μούχλας, αλλά όταν έπαιξε μία πραγματικά θορυβώδης μπάντα (καλή κατά τα άλλα) ο κόσμος έφευγε από το μαγαζί σαν τα ποντίκια. Αυτό τι σου λέει;

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς ακόμη και οι ROLLING STONES με διασκευές ξεκίνησαν...:roll: Απλά θεωρώ ότι καλό είναι όταν κάνεις διασκευή' date=' να προσπαθείς να τη φέρεις στα μέτρα σου βάζοντας το προσωπικό σου στοιχείο μέσα...;)[/quote']

 

Αχ, αυτοί οι Stones, έχουν δώσει άλλοθι για το κάθε τι... Αλλά με παρεξήγησες. Αυτό που εννοούσα ήταν ότι εφ' όσον υπάρχει τεχνική ευχέρεια, υπάρχει ήχος, υπάρχουν Rockinger, υπάρχουν φάτσες, τότε ας υπάρχουν και προσωπικές συνθέσεις. Δεν είπα ότι είναι κακό να κάνει κάποιος διασκευές, απλά είπα ότι δεν χρειάζονται, δηλαδή ότι υπάρχει έδαφος για κάτι περισσότερο. Θετικά το εννοούσα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι μιλάς για δίσκους.

 

Όχι δεν αναφέρομαι σε δίσκους.

Anyway τα live για μένα έχουν ΠΟΛΥ μεγάλο νόημα είτε σε αυτά παρουσιάζεται μόνο παλιό υλικό είτε καινούριο' date=' αλλά δε χρειάζεται να προσπαθήσω να σε πείσω για αυτό ;)

 

 

Πώς να το κάνουμε' date=' rock είναι αυτό!! Χρειάζεται ΕΝΤΑΣΗ !!! :D[/quote']

 

OK, αλλά εγώ ζω την ένταση όλο το fucking δωδεκάωρο της κάθε εργάσιμης ημέρας. Πίστεψέ με, το μόνο που δεν μου λείπει είναι η ένταση. Αντίθετα μου λείπει λίγη ηρεμία, λίγος στοχασμός, λίγη εσωτερικότητα.

 

Γιατί δεν πήγες να ακούσεις τότε πχ Λουδοβίκο των Ανωγείων και ήρθες στο ΝΟΙΖ Live που ήξερες εκ των προτέρων τι θα άκουγες???

(παρεπιπτόντως γουστάρω πολύ τη μουσική του Λουδοβίκου...!!!)

 

 

Αυτό που εννοούσα ήταν ότι εφ' όσον υπάρχει τεχνική ευχέρεια' date=' υπάρχει ήχος, [b']υπάρχουν Rockinger[/b], υπάρχουν φάτσες, τότε ας υπάρχουν και προσωπικές συνθέσεις.

:lol::lol::lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ.Ελπίζω τουλάχιστον' date=' οι X-Piral να ανακοινώσουν εδώ το επόμενο live τους

[/quote']

 

Φιλε arpegios oi X-Piral θα ειναι 28 Μαιου στο Rodeo. Οποιος θελει θα ειναι χαρα μου να τον δω :)

 

ΥΓ. Cos_dr ελα στο Rodeo, θα φέρω και το Kurzweil (μαλλον...αναλογα το Playlist)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω και γω (λίγο καθυστερημένα) την άποψή μου για το όλο event...

 

Κατ'αρχήν να ξεκινήσω ότι σαν κίνηση ήταν πάρα πολύ ωραία και αυτό φάνηκε και από την προσέλευση του κόσμου (που ειδικά την πρώτη μέρα ξεπερνούσε κάθε προσδοκία...)

 

Παρ'όλα αυτά θα διαφωνήσω λίγο στο ότι είχε είσοδο 5¤ χωρίς ποτό με αποτέλεσμα το μαγαζί να τα κονόμησε πολύ χοντρά...και όσο να 'ναι, αυτό με ενοχλεί...πόσο μάλλον όταν και ο μαγαζάτορας μας κάνει παρατηρήσεις που είδε ότι πίναμε από ένα μπουκαλάκι τσικουδιά (μήπως να πληρώνουμε και τα ποτά μας ???) ή να μου κάνει παρατήρηση όταν είδε ότι είχα μπύρα πάνω στην σκηνή 8O με την δικαιολογία ότι μπορεί να χυθεί στα καλώδια και να πάθει ζημιά...(τελικά χύθηκε λίγο αλλά ζημιά δεν έπαθε... :wink: )

 

Από θέμα ήχου τα πράγματα ήταν καλά (καλύτερα την πρώτη φορά) αν σκεφτεί κιόλας κανείς ότι όλοι παίζαμε χωρίς check...

 

θα συμφωνήσω ότι η πολύ δυνατή μουσική στα διαλλείμματα ήταν επιηκώς εκνευριστική...

 

Να περάσω στα σχήματα τώρα...με κάθε κριτική να είναι καλοπροαίρετη και καθαρά υποκειμενική! :wink:

 

Ξεχώρισα τους Playground (αν και θέλουν λίγο δουλειά μουσικά, να δέσουν, να προσέξουν λίγο τον ήχο τους...) κυρίως για την επιλογή των κομματιών (με προτίμηση στο gilrs & boys...το λατρεύω αυτό το κομμάτι...) και για τις 2 καταπληκτικές φωνές τους !

 

Οι Υποσυνείδητο παίζαν καλά και φαινόταν ότι γουστάραν αυτό που κάναν (αυτό άλλωστε έχει σημασία...) αλλά με το ελληνικό ροκ (στυλ Τρύπες κτλ...) έχω μαλλώσει πολλά χρόνια τώρα... :lol:

 

Pettish Fish...απ'τις μπάντες που ξεχώρισα επίσης μιας και ήταν πολύ καλά δεμένοι και είχαν ένα παιδί που έπαιζε πολύ καλά κιθάρα...(να δεις πως τον λένε... :roll: ), η φωνή τους εμένα δεν με ενόχλησε καθόλου, ίσα ίσα που έχει και μια ενδιαφέρουσα χροιά...και σε ορισμένα κομμάτια ταίριαζε πολύ (όπως πχ το cure). Πιο πολύ με ενόχλησε το μπάσο παιχτικά και ηχητικά δεν γκρούβαρε όσο θα πρεπε νομίζω...πιστεύω με καλύτερο μπασίστα θα ανεβούν πολύ ! Επίσης πολύ κακή επιλογή το ριφάκι στην αρχή από την διαφήμιση της ΕΡΑ...πολύ κακή ! :lol:

 

Οι Low Badget Orchestra είχαν πολύ ενδιαφέρον συνθετικά και πιστεύω ότι αν ήμουν λιγότερο ζαλισμένος και κουρασμένος από όλα τα προηγούμενα θα τους ευχαριστιόμουνα πολύ περισσότερο...οι πολύπλοκες συνθέσεις τους (με πολύ ωραία λαϊκό-ανατολίτικα στοιχεία) και οι συνεχείς αλλαγές μπορώ να πω ότι στην συγκεκριμένη φάση με κούρασαν λίγο, όμως πιστεύω ότι και genesis εκείνη την ώρα δεν θα μπορούσα να ακούσω...

εντυπωσιάστικα από τον drummer τους ! πραγματικά φοβερός ! Earendill θα ήθελα να ακούσω το demo σας και να έχω την δυνατότητα να σας ακούσω υπό κανονικές συνθήκες... :wink:

 

---------------------

2ο Σάββατο :

 

Δεν πρόλαβα πολλά κομμάτια από τους Nice Price (νομίζω 3-4 τελευταια)...

Καταπληκτική φωνή η κοπέλα ! Η επιλογή των κομματιών (bon jovi, toto κτλ) αν και δεν ήταν πολύ του γούστου μου, ήταν πολύ καλά παιγμένα, με κάθε όργανο να είχε μελετήσει πολύ καλά τα μέρη του...αυτό όμως ήταν και αυτό που δεν μου άρεσε, μιας και θα προτιμούσα να είχαν λίγο "πειραχτεί" τα κομμάτια και να μην είναι ακριβής εκτελέσεις...Ο rivera πολύ καλός και άνετος κιθαρίστας αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω σόλο...επίσης νομίζω ότι με καλύτερη σκηνική παρουσία των υπολοίπων (εκτός της κοπέλας) θα έδιναν πολύ καλύτερη εικόνα σαν group...

 

Οι Έλξις είχαν πολύ δύναμη επί σκηνής...αλλά όπως είπα και πριν δεν μπορώ να κρίνω γιατί δεν ακούω το στυλ της μουσικής αυτής...

 

Toυς USA δεν τους άκουσα όπως θα πρεπε, λόγω του ότι το κεφάλι μου ήταν έτοιμο να εκραγεί και λόγω της κούρασης από το κουβάλα - ξεκουβάλα και ετοιμαζόμουν να φύγω...απ'όσο είδα νομίζω έλειπε λίγο πάθος και κίνηση από τον τραγουδιστή τους, κατά τ'άλλα όμως παίζαν καλά

 

Δυστυχώς xpiral δεν είδα...αλλά νομίζω ότι με τέτοια κούραση metal εκείνη την ώρα δεν θα μπορούσα να ακούσω...

 

αυτά...νομίζω αρκετά σας ζάλισα...λογοδιάρροια με έπιασε βραδιάτικα... :lol:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'όλα αυτά θα διαφωνήσω λίγο στο ότι είχε είσοδο 5¤ χωρίς ποτό με αποτέλεσμα το μαγαζί να τα κονόμησε πολύ χοντρά...και όσο να 'ναι' date=' αυτό με ενοχλεί...[/quote']

 

+10000 ;)

 

 

 

η φωνή τους εμένα δεν με ενόχλησε καθόλου' date=' ίσα ίσα που έχει και μια ενδιαφέρουσα χροιά...και σε ορισμένα κομμάτια ταίριαζε πολύ (όπως πχ το cure). Πιο πολύ με ενόχλησε το μπάσο παιχτικά και ηχητικά δεν γκρούβαρε όσο θα πρεπε νομίζω...πιστεύω με καλύτερο μπασίστα θα ανεβούν πολύ ![/quote']

 

Χθες στην πρόβα είχαμε "σύσκεψη"... Είχα τυπώσει όλα τα σχόλια που αφορούσαν εμάς και λέγαμε τι μπορούμε να κάνουμε για να βελτιωθούμε!

Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για την καλοπροαίρετη κριτική ;)

 

Επίσης πολύ κακή επιλογή το ριφάκι στην αρχή από την διαφήμιση της ΕΡΑ...πολύ κακή ! :lol:

 

Και σκέψου ότι τελευταία στιγμή αποφάσισα να παίξω αυτό...!! Αρχικά σκεφόμουνα να παίξω κάποιο ηπειρώτικο' date=' αλλά προτίμησα τον "τσοπανάκο" γιατί ήταν πιο αναγνωρίσιμο ... theme...!!! :D:D:D

 

 

Οι Low Badget Orchestra είχαν πολύ ενδιαφέρον συνθετικά

 

ΕΥΓΕ παιδιά !!! ;););) Συμφωνώ με τον JAM 1000% :D

 

πιστεύω ότι αν ήμουν λιγότερο ζαλισμένος και κουρασμένος από όλα τ προηγούμενα θα τους ευχαριστιόμουνα πολύ περισσότερο

 

Για να πούμε και του στραβού του δίκιο...τα L.B.O. έπαιξαν την πιο αντιεμπορική ώρα...Οπότε λογικό είναι να κουραστούν και οι ίδιοι αλλά και το κοινό τους!

Πιστεύω JAM ότι αν είχατε παίξει λίγο λιγότερο εσείς (γιατί' date=' μεταξύ μας, νομίζω ότι "κλέψατε" λίγη από την ώρα των Low Budget Orchestra :lol:), ίσως να είχε ισορροπήσει κάπως καλύτερα η ροή του προγράμματος.

 

Εγώ δηλαδή ως ακροατής, την ώρα που παίζατε, αισθανόμουνα ότι αυτή θα ήταν και η κορύφωση του Live, μιας και ήδη είχατε παίξει αρκετά κομμάτια (και με απίστευτο τρόπο!!!), κάνατε κάποια μικρο-happenings (η κοπέλα που τραγούδησε και ο shaker-άς :lol:) και νομίζω ότι ο κόσμος άρχισε να μπαίνει στην ψυχολογία του "[i']Ωραία βραδιά σήμερα ε!!!?? Μόλις τελειώσουν οι Intravenus, φεύγουμε...[/i]".

Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ...;) :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αν αχισω να κανω παραθεσεις θα τελειωσω αυριο αναφερομαι στα post του Eyeprotocol

 

Δεν νομιζω οτι θα βγει ποτε ακρη απο μια τετοια κουβεντα. Για παραδειγμα αυτο με τους drummer, να σε ενημερωσω οτι ο δικος μας επαιξε παρα πολυ ηρεμα (φαντασου τι γινεται κανονικα) αλλα πως να το κανουμε ολη η φαση του heavy metal ειναι η δυναμη, η ψυχη που παραδιδεις οταν παιζεις..Αυτο το κανεις μονο στο live, δινεις στον κοσμο, τον κολλας στον τοιχο σαν αφισα του τιναζεις τα μυαλα στον αερα.

 

Σαφως και εχεις καθε δικαιωμα να μην θες κατι τετοιο γι αυτο και εμας δεν μας πειραξε οτι οι περισσοτεροι ειχαν φυγει. Το περιμεναμε αυτο..Ειδικα την ωρα που βγηκαμε παλι καλα που δεν ειχαμε παει για νανι.

 

Απο εκει και περα τωρα συμφωνω για την μουσικη ενδοιαμεα καθως και για τον μετριο ηχο αλλα οχι οτι ειταν δυνατα...αλλο τοσο να ειταν εμας θα μας αρεσε. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αυτα τα πραγματα ειναι εντελως υποκειμενικα, αναλογα τον καθε ανθρωπο.

 

Ακομα και η μουσικη που παικτηκε εκει δεν κρινεται το ιδιο απο ολους. Πχ εγω (και οι περισσοτεροι απο την παρεα μου) περασαμε πολυ καλυτερα ακουγοντας USA παρα Intravenus..Οχι επειδη δεν παιζουν καλα (αλλιμονο) η επειδη καναν βαβουρα (αλλιμονο δις) αλλα επειδη για εμας αυτο που μετραει ειναι η ενεργεια που μας βγαζει η μπαντα.. Εμενα οι Intravenus δεν μου τη βγαλανε εσυ απο την αλλη τους εκτιμησες. Λογικο μου ακουγεται :D.

 

Τελος να πω οτι υπαρχουν μουσικες οπου παιζωντας με σκουπακια, ακουστικα οργανα κλπ κλπ το αποτελεσμο ειναι παρα πολυ ωραιο, αλλα δεν γινεται σε ολες...Εμεις τουλαχιστον ειτε παιξουμε σε δωματιο ειτε σε σταδιο (μπααααααααα) το ιδιο δυνατα τηα θελουμε και σε αυτο συμφωνουνε και τα παιδια που ειρθαν να μας ακουσουν.

 

Φιλικα και χωρις ιχνος ειρωνιας (αλλωστε η γνωμες διιστανται..γνωστο αυτο)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου θυμίζω και εγώ με τη σειρά μου ότι (όπως έγραψα άλλωστε) δεν άκουσα τους X-Piral. Οπότε η όποια κριτική μου δεν αφορά εσάς.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου θυμίζω και εγώ με τη σειρά μου ότι (όπως έγραψα άλλωστε) δεν άκουσα τους X-Piral. Οπότε η όποια κριτική μου δεν αφορά εσάς.

 

Εγραψα γενικως την γνωμη μου. Το ξερω οτι δεν μας ακουσες. :)

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου