Προς το περιεχόμενο

Ο Αποχαιρετισμός του IxNiLaTiS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω (πιστευω και ο protocol) στεναχωρέθηκα πάρα πολυ που έφυγε ο ιχνηλάτης για ενανα και μοναδικό λόγο. Δεν θα λύσουμε ποτέ τον γρίφο του παππού-άβαταρ. :cry: :cry: :cry:

Ποιός είναι αυτός ο μυστήριος τύπος με την τραγιάσκα, την μουστάκα και το ταξιδιάρικο βλέμμα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω μετα απο παρτυ!!!! :lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και σου είπα.....δεν είναι η ηλικία σου για ρέιβ-πάρτυ στα βουνά με ημίγυμνες κινεζούλες!!! Ειδες πως γίνεσε??? Ενα μάτσο χάλια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερεις τι σου γινεται!!Ασεβη νεε!

:lol: :lol:

 

Ρε ασχετε στα βουνα εχει ΒΟΤΑΝΙΑ !!Τα μαζευω ,τα βραζω ,τα πινω & ΞΑΝΑΝΟΙΩΝΩ!!! :lol: :lol:

 

Και δωστου μετα ο παππους "ντους-τι-ντους-τι" :!: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνηλατη σε αγαπαμε μπεμπη μου...μην φευγεις απο το 31 ποστ,εγω γλυκο μου αγορι θα επρεπε με τοσο χωσιμο που μου εχουν ριξει να χα φυγει απο πολυ παλια..αλλα κραταω ακομα εναντια στα κυκλωματα του νοιζ που θελουν να ανατρεψουν την ιδεολογικη επανασταση και πνευματικη εξεγερση που βαφτιστηκε εδω και καμμια 300 ποστ με το ονομα antouan_z...

(ξεφυγα...αλλα να μου πειτε το παραξενο θα ηταν να μην το εκανα)

 

Ιχνηλατης Γερα.....Αντισταση........

 

 

Μην σκυβεις το κεφαλι στο ζυγο του Νοιζ.. :D :D :D

 

Βγαλε το κουμπουρι σου ΩΡΕ ΔΙΑΟΛΕ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εσυ είσαι αυτός που οργώνει τα βουνά μαζί με τον Μητσοτάκη!!! Γι'αυτό έχετε περ'ασει τα 150 χρόνια ζωής πάνω στον πλανήτη γη!!! Και έλεγαν προχθές τα κανάλια, "Ποιός είναι αυτός ο άγνωστος με τον ντουρβά στον ώμο που μαζεύει χόρτα με τον πρόεδρο"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχνιλάτη όπως φεύγεις πάρε και την πόρτα πίσω σου γιατί μπάζει! (ζητώ συγνώμη με αυτού του είδους πλάκα, αλλά έφριξα ένα ολόκληρο Σ/Κ, να ακούω π@π@ρολογίες του είδους σε τέτοιες σελίδες!) Μακάρι να είχες μουσικές απόψεις εδώ μέσα (πιό πολύ θα βοηθούσες πιστεψέ με) παρά να διαλογίζεσαι και να έχεις την απαίτηση να ανέχονται τα παιδιά εδώ τέτοιο ........... ύφος! και μεταξύ μας αν είσουν και πιό ευγενικός και όχι τόοοοοσο απόλυτος στις απόψεις σου σεν θα σε παίρναν με τις πέτρες καμιά 30ριά φίλοι! και επίσης όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου (περί θεματολογίας που επέλεξες σε ένα μουσικό φόρουμ, δεν σημαίνει ότι είναι εχθροί σου! μόνο καταπιεσμένοι και ατελώς ώριμοι άνθρωποι πιστέυουν κάτι τέτοια πράγματα)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μην ξαναγράψω τίποτα εδώ μέσα, αλλά από ότι βλέπω υπάρχουν απορίες, και οφείλω σε κάποιους μια απάντηση.

 

Boody

 

ρε παιδια θελω να πω κατι γιατι αλλιως θα σκασω.

 

αξιζει τετοια μπινελικια ειρωνιες και προσβολες ο ιχνηλατης? βασικα το σαββατοκυριακο δε παρακολουθησα το νοιζ και υποθετω οτι κατι αλλο θα εκανε που σας πειραξε τοσο και του τα χωνετε ετσι . παιδια οτιδιποτε και αν εκανε δεν νομιζω οτι αξιζει ολα αυτα που ακουσε(καταλαβαινω τις διαφωνιες σας μαζι του και μαλλον συμφωνω με σας στα πιο πολλα κι εγω).

συγνωμη για την υπερβολη αλλα αυτα τα πραματα μας ντροπιαζουν .

 

Κάποιο μέλος έθεσε εντελώς πληροφοριακά το θέμα του ψηφιακού δημοψηφίσματος που λαμβάνει χώρα τον τελευταίο καιρό για το αν θα επιστραφεί στην Αγιά Σοφιά στην Κων/πολη να επαναλειτουργήσει ως ναός.

 

Αμέσως άρχισε να δημιουργείται μία ένταση, όχι για το αν θα έπρεπε να τοποθετηθούμε στο θέμα, αλλά θα έπρεπε να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα σε ένα μουσικό φόρουμ.

 

Το θέμα χαρακτηρίστηκε ως Θρησκευτικό και Πολιτικό από τους Modulators (SUPERFUNK) και κλειδώθηκε.

 

Αυτό το θέμα τον τελευταίο καιρό, έχει τεθεί και σε πάρα πολλά άλλα φόρουμ με ποικίλους προσανατολισμούς. Μόνον εδώ όμως δημιούργησε τέτοια κατάσταση και τελικά διεγράφη.

 

Εγώ άνοιξα νέο thread όχι για να μιλήσω για την Αγ Σοφιά, διότι ούτως ή άλλως το πόστ γνωστοποιούσε τον δικτυακό τόπο του δημοψηφίσματος και ΜΟΝΟΝ, αλλά για το αν θα ήταν σωστό να κλειδωθεί ένα θέμα το οποίο μπορεί και να ενδιέφερε κάποιους. ¶λλωστε στο «Περι ανέμων και υδάτων» ετέθη. Στο τέλος διεγράφη και αυτό.

 

Η δικαιολογία ήταν πως σύμφωνα με το άρθρο 4 του κανονισμού του φόρουμ, δεν επιτρέπονται οι θρησκευτικές και πολιτικές συζητήσεις, λές και μίλησε κανείς για τον Αλλάχ ή τον Δία. Το θέμα ήταν καθαρά περί Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, αν δηλαδή μπορεί μια ομάδα ανθρώπων να αφερέσει ένα Σύμβολο (όπως η Αγ Σοφία) από μια άλλη ομάδα ανθρώπων. Βλέπε Μάρμαρα του Παρθενώνα κλπ!

 

Τώρα θα μου πέις ότι ο Ρακιντζής έβγαλε video για την Αγ Σοφία και τον Μαρμαρωμένο βασιλιά, και «εξαφανίστηκε» για 10 χρόνια. Τι άλλο να περιμένεις ;

 

Θέλω εδώ να σημειώσω πως κανείς και σε τίποτα δεν μπορεί να θέσει όρους οι οποίοι αντιτίθενται στην Νομοθεσία της Πολιτείας και των Διεθνών Συνθηκών. Για παράδειγμα, την στιγμή που η Πολιτεία επιτρέπει την διατήρηση στα διαμερίσματα των πολυκατοικιών, μέχρι και 2 σκύλων, δεν μπορείς εσύ να φτιάξεις έναν κανονισμό για την πολυκατοικία σου που να τους απαγορεύει. Ο κανονισμός σου δεν θα ισχύει.

Βέβαια εδώ οι υπεύθυνοι, κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία τους, είναι ήσυχοι μεν, παράνομοι δε. Μήπως κάνω λάθος;

 

Ο IxNiLaTiS τόλμησε να τα βάλει με τους Modulators και να υπερασπιστεί το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου, κάτι που ούτως ή άλλως είναι θεσπισμένο στα ανθρώπινα δικαιώματα, τα οποία εδώ μέσα, όπως σε όλα τα ολοκληρωτικά καθεστώτα, δεν είναι επιθυμητά.

Ο καθένας έχει δικαίωμα (εφόσον δεν βρίζει και σέβεται τους συνομιλητές του, να πεί και την κουταμάρα του στο κάτω κάτω.

 

Από εκεί και πέρα ο IxNiLaTiS που «σήκωσε κεφάλι», έγινε στόχος.

 

Τώρα το γιατί όλοι βρυχήθηκαν εναντίων μου την στιγμή μάλιστα που υπερασπίζομαι το δικαίωμά τους να μιλούν ελεύθερα, μάλλον δεν το έχω καταλάβει. Υποθέτω πως μετά από τόση καταπίεση εδώ μέσα συνήθισαν, και νομίζουν πως αυτό είναι και το σωστό.

Ότι ακριβώς δηλαδή έχουν πάθει και οι γυναίκες κάποιων, που θεωρούν φυσιολογικό να φοράνε τσαντόρ και μπούρκα και αισθάνονται ελεύθερες ενώ είναι μαντρωμένες στον γυναικονήτη.

Κρίμα.

 

συγνωμη για την υπερβολη αλλα αυτα τα πραματα μας ντροπιαζουν

Εμ για αυτό και αυτοί τα εξαφάνισαν, ώστε να σβηστούν τα «αποτυπώματα».

 

Chaostar

 

ΕΔΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΜΕ

 

Συμφωνω απολυτα αλλα με το που κλειδωνε το ενα ποστ αυτος τραβουσε και ανοιγε αλλο....ελεος δηλαδη

 

Αν και δεν είναι ακριβώς έτσι, δεν σε ανάγκασε κανείς να το διαβάσεις!

Ή μήπως σε ανάγκασαν;

Βγάλε αγόρι μου την μπούρκα να αναπνεύσεις ελεύθερα. Και σεβάσου και τα δικαιώματα των άλλων.

 

Kourosava

 

Εγω (πιστευω και ο protocol) στεναχωρέθηκα πάρα πολυ που έφυγε ο ιχνηλάτης για ενανα και μοναδικό λόγο. Δεν θα λύσουμε ποτέ τον γρίφο του παππού-άβαταρ.

Ποιός είναι αυτός ο μυστήριος τύπος με την τραγιάσκα, την μουστάκα και το ταξιδιάρικο βλέμμα???

 

Να σου απαντήσω μια που σε είχα συμπαθήσει πολύ, μου άρεσε και η μουσική σου (και σε ευχαριστώ που μου έλυσες το πρόβλημα με την οθόνη, είχες δίκιο)

 

Το άβαταρ είναι η φωτό ενός ανθρώπου που έζησε την ζωή του στα Βαρδούσια,

πολέμησε για την Ελλάδα εναντίων των κατακτητών και των δικτατόρων,

και με έμαθε πολλά πράγματα μεταξύ των οποίων την φλογέρα,

και την αρετή του να υπερασπίζεται κανείς την Ελευθερία και την Αλήθεια.

 

Σήμερα δεν ζεί πιά,

και η φωτογραφία αυτή που του είχα τραβήξει τότε,

με εμπνέει.

Έχει κάτι στο βλέμμα.

 

Και αφού ότι είχα να πώ το είπα πιά,

και όποιος ήταν να ωφεληθεί από τα γραφόμενα μου, ωφελήθηκε,

δεν έχει νόημα να επανέλθω.

 

Παρακαλώ τους Μοντουλάτορες και Βιγλάτορες

και σεβαστούς Αντμινιστράτορες του φόρουμ,

να κλείσουν τον λογαριασμό μου,

ώστε να μην μπώ άλλη φορά στον πειρασμό να ξαναπαντήσω.

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.

 

Το Fusion και το Distortion είναι για την κιθάρα, όχι για το κεφάλι.

Ξεκαλωδιοθήτε!

lt;P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt">&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο IxNiLaTiS τόλμησε να τα βάλει με τους Modulators και να υπερασπιστεί το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου' date=' κάτι που ούτως ή άλλως είναι θεσπισμένο στα ανθρώπινα δικαιώματα, τα οποία εδώ μέσα, όπως σε όλα τα ολοκληρωτικά καθεστώτα, δεν είναι επιθυμητά.

 

 

ΕΙΣΑΙ Ο ΗΡΩΑΣ ΜΟΥ..ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ Ο SUPERMAN ..TΕΡΜΑ ΠΙΑ Ο ΜΠΑΤΜΑΝ..ΗΡΘΕ Ο ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου