Προς το περιεχόμενο

Τι πα να πει "ΣΩΣΤΟΣ ΝΤΡΑΜΕΡ" ;


DrRhythm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω και γω στο ότι ο drummer πρέπει να έχει αυτί (μουσικό εννοείται!! :D ,γιατί κατα τ'άλλα όλοι έχουν απο δύο αυτιά...τεσπα άκυρο αυτό τώρα 8O ) αλλά και να μη φορτώνει τα κομάτια προσπαθώντας να κάνει επίδειξη των ικανοτήτων του. Εννοείται πως εξαρτάται και από τη μουσική του εκάστοτε συγκροτήματος... ΝΑ προσθέσω όμως πως δεν είναι κακό να σολάρεις (ελαφριά βέβαια-κανα απλό γεμισματάκι) πάνω στη φωνή του τραγουδιστή αρκεί βέβαια να τα θέλει ο κο*ος :oops: του τραγουδιού εκείνη τη στιγμή.

 

Εν τέλει,πιστεύω πως για τους ντραμίστες ( :D ) ισχύει 50% feel 30% tempo and 20% ικανότητα και μαεστρία στο όργανο.... :P

P>ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΤΡΑΜΕΡΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

octapus: εμενα βασικα μου αρέσει το icon σου :lol:

 

α, κ' θα μου άρεσε περισσότερο άν δεν έφερνε και στο σήμα της intel τόσο πολύ. Χύμα γι' αυτό που είναι ρε παιδί μου :twisted:

 

γαμώ τις μπαγκέτες μου γαμώ μέσα 8O :twisted: 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρέψτε μου να θέσω ένα νέο ερώτημα στην κουβέντα:

 

σε τι διαφέρει ο ΣΩΣΤΟΣ ντράμερ απ το ΣΩΣΤΟ βιολιστή;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βιολιστής δεν έχει πάθει μετατόπιση σπονδύλου απ' το κουβάλημα, και δεν έχει πει ποτέ τη φράση "τι λε ρε, που θα μου πεις εμένα ότι δεν είμαι μουσικός...!"

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι διαφέρει ο ΣΩΣΤΟΣ ντράμερ απ το ΣΩΣΤΟ βιολιστή;

 

Ο δεύτερος παίζει βιολί, ενώ ο πρώτος παίζει ντραμς.

Τι κερδίζω;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι διαφέρει ο ΣΩΣΤΟΣ ντράμερ απ το ΣΩΣΤΟ βιολιστή;

 

Ο δεύτερος παίζει το βιολί του, ενώ ο πρώτος ΔΕΝ "παίζει το βιολί του" if you know what I mean :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

α) να έχει μελετήσει σε βάθος τα άπαντα του Stewart Copland (Police) και του John Bohnam (Led Zeppein).

 

β) ακόμα περιμένω ενα πετάλι drummer control που θα δίνει την δυνατότητα στον κιθαρίστα, πατώντας το, να στέλνει 220 βολτ στο σκαμπό του ντράμερ και να τον επαναφέρει στην τάξη... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου