Προς το περιεχόμενο

Ξανθιές ή Μελαχρινές τελικά;;;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από που το συμπεραίνεις αυτό φίλε ΑΡΟs? ;) Aυτά είναι πονηριές του Λάκη.... ;D

Τι περιμένεις από ανθρώπους της λέσχης Μπιλντερμπεργκ που κυκλοφορούν με cabrio, που παίζουν σε ξενοδοχεία, κλπ μη αναφερόμενα. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...Τα λεφτά που τα βρίσκει και προσελκύει τέτοιες ωραίες παρουσίες?

Μην μασάς...τις βρίσκει στα δικαστήρια και τους υπόσχεται να τις αθωώσει ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάς...τις βρίσκει στα δικαστήρια και τους υπόσχεται να τις αθωώσει ;D ;D

Μπα έχουμε πιο επίσημα πράματα. Με το Σύζυγό της :D ;D ;D

...ή ότι θα τους βγάλει υπέρ τους το διαζύγιο. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα λεφτά που τα βρίσκει .....

 

A μη σκάς. Λεφτά υπάρχουν!  ;D ;D ;D

 

@ Nestor Apos, ποιά είναι αυτή η λέσχη Μπιλντερμπεργκ που λές. Η μόνη λέσχη που ξέρω και είναι πηγή εισοδημάτων για εμένα είναι "Η Λέσχη του Νόντα" στο Κορδελιό (παίζουμε κάνα χαρτί να περνάει η ώρα)  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω: Αν ξαναδώ Pearl rhythm traveler στα βίντεό σου και όχι κανένα ...αντρικό σετ με πραγματική κάσα και τομ, θα τα πάρω τόσο άσχημα που ...θα σου στείλω ένα από τα δικά μου!

Δεν πάει ρε παιδί μου το παιχνιδάκι της Pearl με τις μουσικές και τα βίντεο που φτιάχνεις, πώς να το κάνουμε!

 

Κατά τα άλλα, όλα καλά. Και το βίντεο και το κομμάτι και οι κοπελιές.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ ένα έχω να πω: Αν ξαναδώ Pearl rhythm traveler στα βίντεό σου και όχι κανένα ...αντρικό σετ με πραγματική κάσα και τομ, θα τα πάρω τόσο άσχημα που ...θα σου στείλω ένα από τα δικά μου!

Δεν πάει ρε παιδί μου το παιχνιδάκι της Pearl με τις μουσικές και τα βίντεο που φτιάχνεις, πώς να το κάνουμε!

 

 

Λοιπόν Χάρη έθεσες ένα θέμα που το συζητούσα και με τον Παπαδόπουλα στη βραδινή έξοδο, που προηγήθηκε πριν το γύρισμα. Του είπα χαρακτηριστικά: « Ευτυχώς που με φώτισε ο θεός και έγινα Δικηγόρος και όχι Drummer»!!! Καλά ρε τι πίκρα είναι αυτή (το κουβάλημα) !!!!! Και μου λες όχι στο rhythm traveler (πάλι καλά που είναι και αυτά) . Που να χα καμία 26άρα  κάσα που λέει και ο Sf ή κάνα 21” ride να τα βάλω στο :-X…….που;;;; ;D ;D Δύσκολο πράμα! Τώρα σας νοιώθω!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO τέτοιου είδους τραγούδια πρέπει να είναι πιο κιθαριστικά, που σημαίνει ότι ή οι κιθάρες θα έπρεπε να είναι πιο μπροστά ή θα ήταν καλό να υπήρχε μεγαλύτερη ριφολογία. Για ροκιά, από πλευράς κιθάρας θέλει λίγο γέμισμα. Το σόλο πολύ καλό (ωραίο vibrato).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω: Αν ξαναδώ Pearl rhythm traveler στα βίντεό σου και όχι κανένα ...αντρικό σετ με πραγματική κάσα και τομ, θα τα πάρω τόσο άσχημα που ...θα σου στείλω ένα από τα δικά μου!

Δεν πάει ρε παιδί μου το παιχνιδάκι της Pearl με τις μουσικές και τα βίντεο που φτιάχνεις, πώς να το κάνουμε!

Πάρε συ τη ντραμς και γω το μπάσο και πάμε βόρεια να παίξουμε πισίνα μεριά.

Εμείς το groove αυτοί τις τρίχες.

Για τις κοπέλες δεν καιγόμαστε καθότι (αν δεν είναι οι κέρβεροι μαζί μας) θα ρθουν σε μας από μόνες τους (κι εγώ Lydian παίζω) ....... καθότι ως γνωστόν ο κώλος κουνιέται με μπάσο / ντραμς και αν κουνιέται αυτός, the rest will follow ...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώντας  στο αρχικό ερώτημα  και  βλέποντας  το video στο mute (οι μουσικές και οι φάτσες  σας  δεν με ενδιαφέρουν ;D)  λέω:

Μελαχρινές γυναίκες  το χειμώνα

Ξανθιές κοπέλες  το καλοκαίρι ..είναι πιο δροσίστηκες 

Αν  και τώρα  είναι εποχή για  cocktails  ;)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ theoctapus Το τραγούδι ξεκίνησε αρχικά με τη λογική «καρά εμπόριο new rock» στη φόρμα  «Jared Evan - In Love With You», γι αυτό και τα πολλά φίλτρα στην κιθάρα (και στα τύμπανα στο solo) και η αποφυγή πολλών riff. Αλλά….αλλά μετά ήρθε ο ξάδερφος ( ο οποίος όπως όλοι ξέρουμε και την “καραγκούνα “ την κάνει Thunder) και το κομμάτι πήρε κατεύθυνση σε ποιο mainstream classic rock μονοπάτια. Ο ίδιος μάλιστα είχε ενστάσεις για τα φωνητικά (είπε μήπως να το πώ πιο χαλαρά), αλλά εμένα μου άρεσε το πολύ αλήτικο γρέζι και τον έπεισα να το αφήσουμε έτσι. Απλά ανεβάσαμε λίγο το Hammond για να μην είναι τελείως ασύνδετο το mix.

 

@ Κώστα , με χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε!

 

Μελαχρινές γυναίκες  το χειμώνα

Ξανθιές κοπέλες  το καλοκαίρι ..είναι πιο δροσίστηκες  

 

Το έχω υποστηρίξει και εγώ αυτό κάποτε  :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου