Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια ! το pc μου σβήνει από μόνο του !


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, είμαι ακόμα μέσα στα bios και η θερμοκρασία μένει σταθερή στους 38 βαθμούς,ενώ προηγουμένως σε τόση ώρα είχε πιάσει τους 70 και έσβησε ! Είναι καλό σημάδι αυτό,έτσι δεν είναι ?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατεβασε το Speccy και ασε ησυχο το BIOS, οταν εισαι στα Windows η θερμοκρασια ειναι διαφορετικη και συνηθως μεγαλυτερη. 8)

 

d67fe40a1f1006c9ab9a55a65d5b2d16.png

 

www.piriform.com/speccy

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έβαλα το speecy και μου δείχνει σταθερά 39 βαθμούς στον επεξεργαστή,ακριβώς όσο δείχνει και το bios ! Μου φαίνεται ότι έμεινε τώρα το μεγάλο τέστ,να τρέξω το παιχνίδι στο οποίο πάντα σβήνει εντός ολίγων λεπτών και να δώ τί θα κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ  ;D  Πέρασε το μεγάλο τέστ με πλήρη επιτυχία ! Έτρεξα παράλληλα και το speecy και καθώς το παιχνίδι έπαιζε η θερμοκρασία ήταν σταθερή στους 65 βαθμούς, μόλις σταμάτησα το παιχνίδι αμέσως η θερμ. έπεσε στους 40 βαθμούς και έμεινε εκεί !!! Δηλαδή στα κανονικά της όπως έδειχνε το bios και το speecy. To πρόβλημα λύθηκε από ότι φαίνεται ! ;D ;D ;D ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ,δεν χρειάζεται ανταλλακτικά το πισι,είναι μια χαρά.

Ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές τους που προσπάθησαν να βοηθήσουν την κατάσταση. Η λύση έχει όνομα και λέγεται Arctic Silver 5 (το γλυκάκι που λέγαμε) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό δεν φταίει σίγουρα,οπότε λές ότι μπορεί να φταίει η ram?

 

Στη δικιά μου περίπτωση το πρόβλημα το δημιούργησε και η RAM.Αφού έλυσα το πρόβλημα υπερθέρμανσης και το πρόβλημα του τροφοδοτικού...  :-\

 

Και για να μην το ξεχάσω:Πριν τρέξεις εκείνο το παιχνίδι και σε περίπτωση που έχεις αυτοκίνητο,για ρίξε μιά ματιά που βρίσκεται η στάθμη του αντιψυκτικού,γιατί σε έχω ικανό να το τρέχεις χωρίς αντιψυκτικό και η φλάντζα κεφαλής του να γίνεται...αχταρμάς... ;D  ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικιά μου περίπτωση το πρόβλημα το δημιούργησε και η RAM.Αφού έλυσα το πρόβλημα υπερθέρμανσης και το πρόβλημα του τροφοδοτικού...  :-\

 

Και για να μην το ξεχάσω:Πριν τρέξεις εκείνο το παιχνίδι και σε περίπτωση που έχεις αυτοκίνητο,για ρίξε μιά ματιά που βρίσκεται η στάθμη του αντιψυκτικού,γιατί σε έχω ικανό να το τρέχεις χωρίς αντιψυκτικό και η φλάντζα κεφαλής του να γίνεται...αχταρμάς... ;D  ;D

 

 

 

;D ;D ;D ;D μην ανησυχείς φίλε μου,ΔΕΝ έχω αυτοκίνητο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ.... ;D

 

Ξαναλεω:

 

"Κουμπωσε το fan οπως το βλεπεις στην φωτο, ΜΗ γυρισεις τα βελακια, απλα πριν βαλεις το fan πανω στον επεξεργαστη κοιτα να ειναι ακριβως οπως στη φωτο.

Μετα απλα πιεσε το προς τα κατω τα κουμπωματα ενα ενα ωσπου να ακουσεις το "κλικ" απ'το καθενα."

Χαχαχαχα...το είχα πάθει αυτό όταν το έβγαλα για να τεστάρω κάτι.Μου έκλεισε σε 5 δευτερόλεπτα.Ευτυχώς πρόλαβα να μπω στο bios και είδα το cpu: 100C  ;D

Ευτυχώς ζει.......

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου