Προς το περιεχόμενο

Μια μικρη υπενθυμιση....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3948

 

επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι ειδικα στον πολιτικο-θρησκευτικο τομεα...... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...μηπως να κανουμε και αιτηση στο υπουργειο πριν να γραψουμε κατι?με υπευθυνη δηλωση επικυρωμενη στο αστυνομικο τμημα?Το γνωριζετε πολυ καλα ποσα μελη εχουν σταματησει να γραφουν λογω του υπερβολικου ζηλου σας ετσι?....δεν προσπαθω να αρχισω τσακωμο αλλα το να θελουν ολοι να γινουν προεδροι και να αποκτησουν λιιιιιιιγη εξουσια δεν τηα επρεπε να εχει σχεση με ενα μουσικό φορουμ...θελετε να μιλατε για απαγορευσεις...?για ονομα...εχετε επισκεφτει ποτε κανενα φορουμ μη ελληνικο?η μηπως σας χαλαει που δεν γραφει οοσ ο πλανητης ελληνικα και εχουν να κανουν συζητησεις περα απο τους μαγνητες της κιθαρας τους...η αναγκη του ανθρωπου να πει την γνωμη του παντα ικανοποιειται και αν καποιος θελει να γραψει κατι που εσεις "απαγερευετε" απλα θα παει αλλου...στο κατω κατω υπαρχει περι ανεμων και υδατων...εχω κουραστει να βλεπω θαματα να κλειδωνονται και ποστς να σβηνωνται, ΠΟΙΟΣ ΧΑΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ?¨)...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα τ'άλλα δεν προσπαθείς να αρχίσεις τσακωμό!

 

¶σε μας ρε ottomo, πες ένα ξένο forum που δεν έχει κανονισμούς και δεν κλειδώνει θέματα κι εγώ θα σου αγοράσω 10000 μαγνήτες για την κιθάρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες ένα ξένο forum που δεν έχει κανονισμούς και δεν κλειδώνει θέματα κι εγώ θα σου αγοράσω 10000 μαγνήτες για την κιθάρα σου

 

χμμ.... βασικά υπάρχουν πολλά.... μουσικά δεν ξέρω βέβαια. Έχουν κανονισμούς μεν, αλλά είναι τυπικοί, θέματα κλειδώνονται 1 φορά στα 5 χρόνια. Και βέβαια, 27 χρόνια τώρα, τα περισσότερα newsgroups είναι unmoderated και χύμα, και φυσικά με πολύ μεγαλύτερη κίνηση (αν και τώρα πια αλλάζει το τρεντ) απο οτι τα φορουμς. Αυτη η ιστορία του διάχυτου heavy moderation, των κανονισμών, και του μηδενικού θορύβου είναι καινούριο φρούτο, των 4-5 τελευταίων χρόνων. Ο καθένας κάνει κουμάντο στο σπίτι του βέβαια, αλλά πρέπει να ξέρουμε οτι τα πράγματα λειτουργούνε κι απο μόνα τους αν υπάρχει αρκετο σήμα. Το έχω ξαναπεί, και πιστεύω οτι ο μονος λόγος που υπάρχει ανάγκη για μοντερεισιον είναι οτι "γίναμε πολλοί" και δεν υπάρχει και κουλτούρα. Κάποτε πριν μιλήσεις οπουδήποτε, διάβαζες το faq, και φυσικά ακολουθούσες και ήξερες τι είναι το netiquette. Τώρα δεν υπάρχουν καν "οδηγοί γνώσης", μόνο το search, σε πολλά φόρουμ δεν υπάρχουν καν ανώνυμοι πόστερς, και επίσης υπάρχουν και πιο συγκροτημένες ιεραρχίες χρηστών. Το γιατί μερικές φορές είναι αρνητικά όλα αυτά, πιστεύω είναι φανερό.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μου λες πως αν πάω σε ένα φόρουμ που ασχολείτε με μουσικά θέματα τώρα και γράψω ένα ρατσιστικό, πολιτικό, θρησκευτικό θέμα ή ανοίξω ένα θέμα που έχει σηζητηθεί 100 φορές στο παρελθόν δεν θα με κράξουν έτσι?

 

Αν θέλω να σηζητήσω για θρησκίες θα πάω σε θρησκευτικό forum

Aν θέλω να σηζητήσω για πολιτικά θα πάω σε πολιτικό

Για αμάξια σε αυτοκινητιστικό και πάει λέγοντας

 

Και αν θέλω να διαφημήσω θα βάλω αγγελία η διαφήμηση δεν νομίζω ότι οι κανονισμοί έχουν κάτι παράλογο :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε όλοι παρασυρμένοι από την τηλεόραση (σοβαρά το λέω) και πιστεύουμε ότι μπορούμε να έχουμε γνώμη για όλα, από τον πόλεμο, μέχρι τις τελεκάστερ, μέχρι το σύμπαν ολόκληρο.

Δυστυχώς η πληροφόρηση που έχουμε για τα παραπάνω θέματα είναι συχνά ευκαιριακή και (άθελά μας ίσως) παραπληροφορούμε. Η παραπληροφόρηση όμως όταν αφορά τις τελεκάστερ είναι σχετικά ανώδυνο ζήτημα, αλλά όσον αφορά θρησκευτικά, πολιτικά, συμπαντικά κλπ θέματα καταλήγει να είναι πολύ σπουδαίο θέμα.

Βάλτε σε όλα αυτά και το ότι έχουμε πολύ διαφορετικές ηλικίες και πολύ διαφορετικές κοινωνικές καταβολές, ίσως και πολύ διαφορετική παιδεία, και τότε θα καταλάβετε γιατί χρειάζονται οι κανονισμοί στο φόρουμ.

Επίσης, μην ξεχνάμε ότι αυτά είναι τα θέματα για τα οποία οι άνθρωποι σφάζονται και μισιούνται εδώ και χιλιετίες - η μουσική όμως έρχεται από αλλού, σκοπεύει στο να βρούμε αυτά που μας ενώνουν και όχι αυτά που μας χωρίζουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εye έχεις σκεφτεί ποτέ οτί μπορείς να κάνεις καριέρα στην πολιτική?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εye έχεις σκεφτεί ποτέ οτί μπορείς να κάνεις καριέρα στην πολιτική?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και άλλη; Μου φτάνει που έχω γίνει υπουργός άνευ χαρτοφυλακίου στο noiz. :D :D :D :D :D :D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....well.....ορισμενα φορουμ εχουν εντελως πληροφιριακο χαρακτηρα(experts exchange ktl...)αλλα εχουν κοινωτικο χαρακτηρα...οπως προσπαθει και τουτο εδω...δεν καταλαωαινω γιατι χρειαζεται η αστυνομια να μας πει για ποια πραγματα μπορουμε να εχουμε γνμη η οχι...αν κανεισ δεν ενδιαφερεται ας μην απαντησει......http://gearslutz.com/board/forumdisplay.php?f=60(10000 μαγνητες παρακαλω)...πως φαινεται αυτο για μουσικο φορουμ...?ειναι απολυτα φυσιολογικο να μιλας για ολα τα θεματα με ανθρωπους που μιλας καθημερινα για μουσικη...αν κανω ενα παρτυ και σας καλεσω ολους μπορω να σας πω μην μιλατε για γκομενες?και τι να λεει το οτι καποιος εχει ρατσιστικες αποψεις...η καλυτερα ρατσιστικες κατα την αποψη του οποιου αστυνομου τυγχανει να παραωρισκεται...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου