Προς το περιεχόμενο

Hohner Revelations... ανάσταση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μιας και ξαναμαζευτίκαμε θα ξανακάνω μια ερώτηση... που έκανα πιο πριν...μήπως γνωρίζει κανείς κανα τρόπο να αλλάξω το  χρώμα του pickguard? δεν λέει να τα σκάσω για custom...

 

Ειδικά προς τον κύριο Marathon που ξέρω ότι το κατέχει το άθλημα της κατασκευής...

Καμία ζελατίνα πχ ή μπογιά που να μένει σε αυτο το υλικό...

 

Θα μου πείτε αν ήταν ετσι απλό θα είχαν γίνει κλέφτες αυτοί που φτιάχνουν pickguards...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καμία ζελατίνα πχ ή μπογιά που να μένει σε αυτο το υλικό...

και ποιός σου είπε ότι θα είναι φτηνότερο από το να φτιάξεις ένα από την αρχή? 50 ευρώ (με με τα μεταφορικά) δεν πλήρωσε ο φίλος που έφτιαξε πρόσφατα ένα?...δεν βρίσκω το link...

Βάλε μπογιές, βάλε λούστρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρώ!  :o !!!

 

Θα ψάξω για το link... γιατι το μόνο που έβρισκα είνια οτι 20 έχει μόνο η "σανίδα" για να την κόψεις μετά...

 

Ευχαριστώ!

 

edit: Tώρα είδα οτι ειναι 50 και όχι 5.... γράψε λάθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: Tώρα είδα οτι ειναι 50 και όχι 5.... γράψε λάθος!

εμένα μου έφυγε αρχικά το μηδενικό...υπολόγισε ότι ένα κανονικό (κινέζικο) pickguard έχει κανένα 12-15ρι...τότε τι περιμένεις!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοκόλλητο για να κάτσει σε pickguard καλά, μόνο χοντρό βινύλιο.

Πριν από 4 χρόνια είχα φτιάξει ένα και μου κόστισε περίπου €35 (εκτύπωση full colour 60Χ40).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... οπότε ψάχνω για κανα Κινέζο

Κινέζο με το σχήμα που θές, δεν θα βρείς

ή για κανα τυπογραφείο με βινύλια στο κέντρο

η "αναπαλαίωση-ανακατασκευή" ενός οργάνου...ανεξαρτήτως οικονομικού ενδιαφέροντος...θέλουν σεβασμό...

Καλύτερα μην βιαστείς, μάζεψε λεφτά και φτιάξε από την αρχή ένα κανονικό.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω έψαχνα μήπως βρώ κάποιον να του παραγγείλω το σχήμα μεσω mail πχ αν και δεν θα το προτιμούσα... τείνω στο να το φτιάξω μόνος μου...μηχανήματα έχω να κόψω/ράψω...

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για το σεβασμό!!

Η υπομονή μου λείπει....

 

Θα κατέβω για ηλεκτρικά και χορδές στο κέντρο το Σάββατο και κάπως βιάζομαι να ακούσω τί κατάφερα τελικά έλεγα μήπως μπορέσω να τελειώσω με pickguard και knobs γιατί αν τα δέσω άντε να τα ξαναλύνω...  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ως προς το αν ρωτάω για κάτι συγκεκριμένο... όχι, απλώς όταν την πήρα το 1997 όλοι μου έλεγαν "hohner? βγάζει η hohner κιθάρες?"

Τώρα για το pickguard θα έλεγα να πας σε κανένα μαγαζί τύπου praktiker και πάρε spray (χρώμα + βερνίκι) θα σου βγούνε κοντά στα 10 ευρώ, πάρε και ένα 1000άρι γυαλόχαρτο και θα γίνει τέλειο. Βέβαια υπάρχει και αυτή η λύση http://www.ebay.de/itm/Auto-Folie-SCHWARZ-GLANZEND-30-x-152cm-folieren-Luftkanal-BLASENFREI-Wrapping-/261029900929?pt=Autozubeh%C3%B6r&hash=item3cc6983281#ht_5340wt_994

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για το pickguard θα έλεγα να πας σε κανένα μαγαζί τύπου praktiker και πάρε spray (χρώμα + βερνίκι) θα σου βγούνε κοντά στα 10 ευρώ, πάρε και ένα 1000άρι γυαλόχαρτο και θα γίνει τέλειο.

...το έχεις κάνει ποτέ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου