Προς το περιεχόμενο

Ορθογραφια, απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποστ δελητεντ.

 

Θα πρότεινα ηρεμία, και αποχή από το thread, εαν σας φορτίζει τόσο η ατμόσφαιρα, τα λεγόμενα, ή το κλίμα.

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 352
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν καταλαβα την διαγραφη της απαντησης μου προς τον Sfaku. Τουλαχιστον να ξερει οτι απαντησα. ::)

 

δεν πρόλαβα την απάντησή σου, αλλά από οτι είδα στο θέμα είναι πολλά που δεν καταλαβαίνεις.

 

Και ο Vangelis δεν ξέρει παρκούρ.

 

@blue

Μαθ αποπήρεθ.

 

περδόν? 

 

ΥΓ. Εγώ παω να φαω πσάρια, πλιζ μην κλειδώσετε το θέμα καθώς έτσι θα επιβραβεύατε την ασυναρτηρία που μπορεί να κυριαρχεί απέναντι σε επιχειρήματα. Ήνε κροίμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πρόλαβα την απάντησή σου, αλλά από οτι είδα στο θέμα είναι πολλά που δεν καταλαβαίνεις.

Ενταξει, δεν εχουμε και το IQ σου, γι αυτο σε παρακαλω να εισαι επιεικης μαζι μας δασκαλε. :-\

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλιζ μην κλειδώσετε το θέμα καθώς έτσι θα επιβραβεύατε την ασυναρτηρία που μπορεί να κυριαρχεί απέναντι σε επιχειρήματα. Ήνε κροίμμα.

 

Με καμία απολύτως δόση χιούμορ, +1000.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, δεν εχουμε και το IQ σου, γι αυτο σε παρακαλω να εισαι επιεικης μαζι μας δασκαλε. :-\

να μιλάς όταν έχεις κάτι να πεις και να αφήσεις τα "αντε γεια" για εκεί που σε παίρνει και θα είμαι λουλούδι. Η μέχρι τώρα συμμετοχή σου δείχνει άνθρωπο χωρίς κολλήματα (ειρωνικά το λέω), αλλά τώρα που έχω καταλήξει και εγώ οτι (και) τέτοιες συμπεριφορές μας έχουν φέρει σε αυτό το χάλι, θα με βρίσκεις να απαντώ στο επίπεδό σου*. Γιατί δεν ξέρεις πόσο βλάφτει να μην έχεις ιδέα πώς συζητάνε οι άνθρωποι αλλά να πετάγεσαι με προσόντα το θράσος και την παραπληροφόρηση για να κουνάς το δάχτυλο απέναντι σε ευγενικούς συνομιλητες που πάνε σε βγάλουν από την πλάνη σου (πιο λιανά : χάρη σου κάνουν που σου απαντούν).

 

Και οκ (ελληνικό) δέχομαι οτι εσύ μια χαρά είσαι στην πλάνη σου, και δεν νοιάζομαι για αυτούς που θα επιλέξουν τον τρύπιο σου λόγο έναντι του δομημένου στον οποίο αντιτίθεσαι, αλλά να εμπλέκεσαι σε μια συζήτηση για να τη λήγεις δεν το μπορώ.

 

________

* τα moog είναι καλύτερα από την Aκρόπολη.

 

edit: oi apotyximenoi mods den kanoun prosvpikes epiueseiw.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που προσπαθούσα να πω ευγενικά προηγουμένως, το γράφω πλέον ξεκάθαρα, για να μην παρερμηνευτεί:

 

Waterfall-K, μην ξαναγράψεις στο παρόν θέμα (εαν μπορείς, κάνε το αυτό και για μερικά ακόμη, τουλάχιστον για λίγες μέρες).

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Όταν εμείς κάναμε συμπόσια αυτοί τρώγαν βελανίδια

2. Νεοέλληνες ,απόγονοι τουρκαλβανών και ρομά ,ρεμπεσκέδες που δεν μπορούν να φτιάξουν ούτε μια βίδα

 

;D ;D ;D

Το επιβεβαιώσαμε νομίζω

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που διαφωνησαν μαζι μου αρχικα, μερικες σελιδες παρακατω χρησιμοποιουν τα επιχειρηματα μου για να αντιμετωπισουν, τα αλλα ακρα και καλα. Το να μην ειναι η αποψη σου ουτε ασπρη ουτε μαυρη δεν λεγεται παντα μετριοπαθης αποψη, λεγεται και κολοτουμπα αναλογα την περιπτωση, ειναι ενας τροπος να μην παρεις καθολου θεση γεμιζοντας το θεμα με ποστ.

 

Το συμπερασμα μου απο την κουβεντα: Δεν θελω αλλαγες στην γλωσσα μου, εκτος και αν προκειται για πισωγυρισμα. γιατι οσο η γλωσσα μου αλλαζει, απομακρυνεται απο την αρχαια ελληνικη, και θα πανε αδικα τοσοι καθαρισμοι, διορθωσεις, εφευρεσεις, που εχουν γινει προκειμενου να μοιαζει οτι ειναι η φυσικη εξελιξη της. Αν η γλωσσα μου παψει να με συνδεει με την αρχαια ελλαδα, (εστω και αν αυτο υπαρχει μονο μεσα στην φαντασια μου) δεν θα μπορω να οικειοποιηθω τα επιτευγματα των αρχαιων ελληνων* πλεον, να περηφανευθω,  και τοτε ποιος ειμαι,  ενας βαλκανιος? (καλο-κακο? δεν ξερω) ειναι φοβερο ποσο οι αρχαιοι πολιτισμοι της περιοχης αυτης εχουν ευνουχισει τους νεους κατοικους της χειλαδες χρονια αργοτερα.  βλεπε και νοτιοσλαβους  

   

(ολα τα παραπανω ειναι απλος και μονο η γνωμη μου παντα)

 

*πολλες φορες οι ξενοι οταν απευθυνονται στους αρχαιους ελληνες λενε απλως οι ελληνες, και πολλοι απ εδω, το παρεξηγουν και νομιζουν οτι απευθυνονται σε αυτους, οπως και ο μπαμπινιωτης στο video που εχει αναρτηθει παραπισω. η λογικη ειναι οτι οπως δεν λεμε αρχαιοι βαβυλωνιοι αλλα απλως βαβυλωνιοι, ετσι δεν θα επρεπε να λεμε και αρχαιοι ελληνες, αλλα απλως Ελληνες, απο σεβασμο αν θες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου