Προς το περιεχόμενο

Ορθογραφια, απλα η γνωμη μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 352
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο ΝεοΕλληνας φιλε μου (μια και το τραβας ασχετα...) δεν χρειαζεται να προαγει κατι, τοσες χιλιαδες χρονια αυτο καναμε. Κουραστικο. ::) Ασε και κανενα αλλο λαο να κανει κατι. Ειναι η σειρα τους. 8)

Ναι οκ... Μας έπεισες... Κάτσε να συγκεντρώσω τα επιχειρήματα σου:

Σε πρώτο στάδιο συγκρίνεις τον ΑΡΧΑΙΟ πολιτισμό μιας χώρας που υπήρχε με τον πολιτισμό μιας χώρας που ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ... (1ο άτοπο επιχείρημα)

Σε δεύτερο στάδιο συγκρίνεις τον ΑΡΧΑΙΟ πολιτισμό μιας χώρας με τον ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ σημερινό πολιτισμό της ίδιας χώρας και τους εξισώνεις...

Από κάπου μπάζει ή είναι η ιδέα μου?

Που προάγαμε και πολιτισμό χιλιάδες χρόνια τρομάρα μας... Από το 50 πχ (νομίζω) η Ελλάδα ήταν υπό κατοχή από Ρωμαίους, Ενετούς, Άραβες, Τούρκους και αισθανόμαστε σήμερα ότι προσφέραμε και για χιλιάδες χρόνια... Που δόξα τω Θεό ήταν μερικοί ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ κατά τη διάρκεια της τουρκοκρατίας και δεν ξεπαστρέψαμε όλα τα αρχαία του ελλαδικού χώρου... Αλλά κατά τα άλλα πολιτισμός...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο οθωμανικός ήταν ανθηρότατος, θαυμάσιος πολιτισμός.

Αντε Γεια! 8)

Και μετα δεν βρισκεις σοβαρο τον Κρασανακη..... ;D

 

@funky_bassman: Ok. ("Ολα Καλα", κι αυτο Ελληνικο ειναι..... ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι... Θα έπρεπε?

(οι σύγχρονοι Ολυμπιακοί Αγώνες από ΑΓΓΛΟΥΣ δεν ξεκινήσανε το 1896 ή κάνω λάθος?)

ούτε και με το internet...δεν σώζεσαι ;D ;D ;D ο Πιερ ντε Κουμπερτέν είναι βέρος εγγλέζος ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε Γεια! 8)

Και μετα δεν βρισκεις σοβαρο τον Κρασανακη..... ;D

 

@funky_bassman: Ok. ("Ολα Καλα", κι αυτο Ελληνικο ειναι..... ;D)

Ναι για αυτό το προφέρουμε okay...  Από το ελληνικότατο έι και την πρόθεση οκ...

 

ούτε και με το internet...δεν σώζεσαι ;D ;D ;D ο Πιερ ντε Κουμπερτέν είναι βέρος εγγλέζος ;D ;D

Έλληνας δεν ήταν πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ!!! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλληνας δεν ήταν πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ!!! ;)

Υπάρχει και η έκφραση φιλ-έλληνας και αυτό καμμιά φορά είναι πιό σημαντικό ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

{καραoff-topic αλλά έλεος}

 

Σουπερ ητανε,βιομηχανικη επανασταση,Clash,Weller & Beatles,James Bond & Ιπταμενη Βασιλισσα......

....& Mr. Been & NHS & Τηλεοπτικές σειρές & Harry Potter και εν κατακλείδι το kitsch αχταρμάς στα καλύτερά του, εκφρασμένο από έναν μέτριο κινηματογραφικό σκηνοθέτη.

 

Καμία έκπληξη......από τους Άγγλους. Σταθερή εγγύηση γούστου. Απλά άφταστοι.

 

Άμα πετάγανε και Shepherd's 's Pie ο ένας στον άλλον θα ταν απλά άψογο.

 

Σκέφτηκαν να πέσει μπύρα από τα ελικόπτερα αλλά αρκετή ζέστη είχε εκείνο το βράδυ.

 

{καραoff-topic αλλά δεν κρατήθηκα}

ΠιΕσ....... Ας το χωρίσει κάποιο αγόρι που χει κέφι και γνώση τρελλή γιατί δεν προλαβαίνω..................

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλληνας δεν ήταν πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ!!! ;)

Χαρα που πηρες τωρα εε? ;D ;D

Τι κι αν ηταν Γαλλος τελικα, τι κι αν μιλαμε για τον ιδρυτη των συγχρονων Ολυμπιακων Αγωνων και οχι των Ολυμπιακων Αγωνων? Λεπτομερειες... 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokostas, έτσι ακριβώς.  :-X (το πλησιέστερο emoticon για συγκράτηση εμετού)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η έκφραση φιλ-έλληνας και αυτό καμμιά φορά είναι πιό σημαντικό ;)

Ναι αλλά οι Έλληνες αισθάνονται περήφανοι για τους Ολυμπιακούς... Όχι οι Γάλλοι... Τέσπα μην το κουράζω άλλο... Έχω την άποψή μου κι εσείς τη δικιά σας... Το να προσπαθώ να αντιπαλέψω με τη λογική την προπαγάνδα που ξεκίνησε από τον Κάνινγκ από το 1815 μέχρι σήμερα είναι σα να προσπαθώ να προσπαθώ να αδειάσω τη θάλασσα με κούπα...

 

Χαρα που πηρες τωρα εε? ;D ;D

Τι κι αν ηταν Γαλλος τελικα, τι κι αν μιλαμε για τον ιδρυτη των συγχρονων Ολυμπιακων Αγωνων και οχι των Ολυμπιακων Αγωνων? Λεπτομερειες... 8)

Νομίζεις πως είμαι "ανθέλληνας"... Εγώ απλά βλέπω τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά μπορώ με κριτήριο τον άνθρωπο κι όχι το σε ποια φυλή ΕΤΥΧΕ να ανήκει...Δεν είναι λεπτομέρειες η διαφορά ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ολυμπιακών αγώνων με τους κλασσικούς Ολυμπιακούς Αγώνες... Είναι το ίδιο το κάρο με τη ferrari? Αν δηλαδή κάποιος έφτιαξε πρώτος ένα κάρο πρέπει να τον θεωρήσουμε πατέρα του αυτοκινήτου? Και τα 2 μεταφορικά μέσα είναι και η ferrari εξέλιξη του κάρου είναι στην ουσία... Πως αλλιώς να το πω δηλαδή? Αντί να χαρούμε που φτιάχτηκε το κάρο στην Ελλάδα αισθανόμαστε περήφανοι για τη ferrari στην Ιταλία!!! Ε δεν είναι λογικό πως να το κάνουμε!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου