Προς το περιεχόμενο

Ηχοι srx και fantom series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

και ποιός σου είπε ότι οι ηχοι του fantom θα ακούγονται το ίδιο στο juno?

Κι όμως, πολλοί ήχοι είναι ίδιοι. Εξαρτάται από διάφορα πράγματα αλλά και από τα δείγματα.

 

Εδώ έχει κάποια πράγματα για δοκίμασεhttp://www.roland.co.uk/products/productdetails.aspx?p=581&tab=Downloads

Αυτά είναι καθαρά για Fantom-X.

 

το juno stage το πηρα γιατι ειναι το καλυτερο στην τιμη του πανω σε αυτα που θελω απο ενα οργανο εχεις απεριοριστες δυνατοτητες και σχεδιαστηκε σαν workstation ασχετα αν εχει η αν οχι sequencer,

Έχει όμως player (MID/MP3/WAV/AIFF) και δώρο το sequencer σε DAW για Η/Υ. Είναι σε ένα CD μέσα στη συσκευασία.

 

μιλησα με την αντιπροσωπια και μου ειπε ναι πως εχει την ιδια μηχανη με το fantom x δηλαδη τη σειρα πιο σωστα.

Ποια αντιπροσωπεία - πού;

Αφού μίλησες μαζί τους γιατί δεν τους ρώτησες γι'αυτό που ζητάς να τελειώνουμε;

Εγώ πρέπει να κάνω και αυτό;  ;D

 

Θελω να βρω ολες τις τραπεζες του φαντομ-x να ακουσω τους ηχους και οποιος μου κανει τον περναω στην τζουναρα μου.... εχει κανεις καμια ιδεα που μπορω να βρω τους ηχους?

Τώρα πλάκα πλάκα κάτι θυμάμαι αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Δεν θέλω να σου ανοίξω την όρεξη θα πρέπει να ψάξω στα αρχεία μου δουλειές του 2008. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι κάτι είχα κάνει εκείνη την εποχή αλλά άντε τώρα να το βρω  :-\

 

οκ ευχαριστω εχω τη δυνατοττα να βρω ολους τους ηχους του φαντομ?

Ναι, αλλά το θέμα είναι πως δεν θα τους διαβάσει άμεσα το δικό σου όργανο καθ'ότι είναι διαφορετικό format απ'ότι θυμάμαι. Μου μιλάς για πράγματα που δούλεψα προ πενταετίας. Αν μου έλεγες για κάτι πιο πρόσφατο (π.χ. Fantom-G), ναι.

 

Αν έχεις την καλοσύνη κάνε λιγάκι υπομονή μέχρι την Παρασκευή, σε ποια πόλη - περιοχή είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Αν έχεις την καλοσύνη κάνε λιγάκι υπομονή μέχρι την Παρασκευή...
Τα συγκεκριμένα αρχεία που σε ενδιαφέρουν δεν βρέθηκαν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου