Προς το περιεχόμενο

Με αφορμή την αγορά MacBook απο Καναδά.


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι που προφανώς δεν καταλαβαίνουν μερικοί είναι ότι οι φόροι είναι ανταποδοτικοί. Πληρώνουμε φόρους για να έχουμε παιδεία, υγεία και σωστή εκπροσώπηση. Πληρώνουμε και για άλλες υπηρεσίες αλλά τα λεφτά μας πιάνουν τόπο κυρίως στην παιδεία στην υγεία και στην πεφωτισμένη δεσποτεία της σωστής εκπροσώπησης. Κι αφού βλέπω ότι με παίρνει και το κλίμα καταγγέλλω χωριά ολόκληρα του Έβρου που όχι μόνο ψωνίζουν από Βουλγαρία αλλά γεμίζουν και τα ρεζερβουάρ τους και το πιο τραγικό κουβαλούν και πετρέλαιο με τα μπιτόνια για να ζεσταθούν λέει. Χωρίς καμιά κοινωνική συνείδηση παραβαίνοντας τον νόμο προφανώς και στερώντας από το κράτος πολύτιμα έσοδα που ας μην ξεχνούμε θα κατευθυνθούν πάραυτα στην υγεία, στην παιδεία και στην σωστή εκπροσώπηση. Καταγγέλλω λοιπόν.

Συμφωνώ επίσης με harilatron, η περίπτωση του τύπου χωρίς γάλα για τον γιό του είναι ακραία ενώ η περίπτωση του πρέπει να πληρώνουμε όλοι τους φόρους μας και ότι άλλο μας προκύψει δεν είναι. Είναι νόμος του κράτους. Άδικος ή όχι δεν θα το κρίνουμε εμείς ούτε και μας πέφτει λόγος. Πληρώνουμε ανθρώπους γι’ αυτήν την δουλειά.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κι αφού βλέπω ότι με παίρνει και το κλίμα καταγγέλλω χωριά ολόκληρα του Έβρου που όχι μόνο ψωνίζουν από Βουλγαρία αλλά γεμίζουν και τα ρεζερβουάρ τους και το πιο τραγικό κουβαλούν και πετρέλαιο με τα μπιτόνια για να ζεσταθούν λέει. Χωρίς καμιά κοινωνική συνείδηση παραβαίνοντας τον νόμο προφανώς και στερώντας από το κράτος πολύτιμα έσοδα που ας μην ξεχνούμε θα κατευθυνθούν πάραυτα στην υγεία, στην παιδεία και στην σωστή εκπροσώπηση. Καταγγέλλω λοιπόν.

 

Πολυ θα ηθελα να μαθω τι ψηφισαν στα μερη εκεινα. Αλλα προς θεου, δεν γινεται να μπλεκουμε τον απορο που θελει να δωσει γαλα στο παιδι του ή που κοιμαται διχως ελπιδα για το αυριο, με αυτον που ταξιδευει στον καναδα και ποθει να αποκτησει φθηνοτερα ενα macbook. Εδω βλεπεις στα διοδια πανακριβα 4χ4 να παραβιαζουν μπαρες ενω παραδιπλα ο κακομοιρης με τη σακαρακα περιμενει υπομονετικα να πληρώσει οχι μονο τα διοδια αλλα και την αυξηση που εχει επιφερει η νοοτροπια του ελληναρα με την αυτοκινηταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Griechenland ist die schoenste Land der Welt....drunk.gif  

 

Für MARATHON  habe ich eine Flasche Schnaps gekauft ! Das werde ich für dich nach Hause mitbringen? ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Griechenland ist die schoenste Land der Welt....drunk.gif  

 

Für MARATHON  habe ich eine Flasche Schnaps gekauft ! Das werde ich für dich nach Hause mitbringen? ;D

 

 

 

Η Ελλάδα είναι η ; γη στον κόσμο

 

Για τον Μάραθον ; είναι ένα φλασκί σναπς ; Αυτό το ; είναι για ;;;;

 

;D ;D ;D ;D

 

Δεν συμπληρώνεις τα υπόλοιπα γιατί μόνο τόσα κατάλαβα...  ;D

 

ΕΔΙΤ: schoenste- τίμια; Δεν θα μπω στον πειρασμό να το googlaρω...  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF θα γουσταρες πολυ να ησουν Γερμανος ε? σε ποναει που οταν πας στο Berlin λες οτι εισαι Ελληνας ε?..... σε κοροιδευουν πες..... πεστα καπου να ξεθυμανεις....

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

harilatron βασικα το θεμα του Thread νομιζα οτι ηταν αλλο σε σχεση με αυτο που εχει καταληξει να ειναι, αλλα σ΄ευχαριστω για την πληροφορηση γιατι ειχα μπερδευτει.

Και να μην μου απαντηση κανενας δεν με πειραζει ειναι σαν να εχω παρει την απαντηση μου και sorry που βγηκα εκτος θεματος, την παιρνω πισω τη ερωτηση.

Α και απ οτι βλεπω δεν ειμαι και ο μονος που βγαινω εκτος θεματος. arrow_up.gif

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Tthawth εγω δεν ειπα οτι ειναι σωστο να γινεται. Επισης δεν ειπα πουθενα οτι φοροδιαφευγω και οτι προτεινω σε καποιους να κανουν το ιδιο και πιστεψε με ουτε μερτσεντε εχω ουτε, ουτε εξοχικο, ουτε παιρνω 2 χιλιαρικα το μηνα.

Εκανα μια απλη ερωτηση για το αν ολοι μας στο παρελθον εχουν επωφεληθει απο την αδιαφορια και τις τρυπες που ειχε, εχει και θα εχει το συστημα εστω και χωρις να εχουμε σκοπο να το κανουμε.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Επισης δεν μου αρεσει που μερικοι εχουν την ταση να το πηγαινουν εκει που θελουν και να κανουν τριπλες οταν λεει καποιος κατι με το οποιο δεν συμφωνουν ή οταν θελουν να μπλαλωσουν.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Griechenland ist die schoenste Land der Welt....drunk.gif  

 

Für MARATHON  habe ich eine Flasche Schnaps gekauft ! Das werde ich für dich nach Hause mitbringen? ;D

 

 

και δοσίλογος...και μπεκρής.... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

SF θα γουσταρες πολυ να ησουν Γερμανος ε? σε ποναει που οταν πας στο Berlin λες οτι εισαι Ελληνας ε?..... σε κοροιδευουν πες..... πεστα καπου να ξεθυμανεις....

 

Φίλε μου επέτρεψε μου μια μικρή παρέμβαση...

 

Εφέτος βρέθηκα αρκετές φορές εις τας δυτικάς ευρώπας- για δουλειά- και λόγο της φύσης της, ήρθα σε επαφή με κόσμο από όλο τον πλανήτη.

 

Δεν μας κοροϊδεύουν μόνο οι Γερμανοί... Έφαγα δούλεμα ως έλλην ακόμα και από κάτι... περουβιανούς  ;D ;D ;D αλλά και από πολλούς άλλους μη Ευρωπαίους...     ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωριζω......εμενα Βελγιο , και ταξιδευω αρκετα στην Ευρωπη.....Αρκετα για να ξερω πως η διαφθορα και το διογκομενο δημοσιο δεν ειναι δικια μας πατεντα ;)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

το γνωριζω......εμενα Βελγιο , και ταξιδευω αρκετα στην Ευρωπη.....Αρκετα για να ξερω πως η διαφθορα και το διογκομενο δημοσιο δεν ειναι δικια μας πατεντα ;)

 

Χωρίς να θέλω να κάνω τον συνήγορο του Νίκου και όντας με Ολλανδούς συγγενείς, γερμανούς φίλους, Άγγλους γνωστούς κλπ..  ;D πολύ φοβάμαι ότι αυτά που λέει- έστω και με μια δόση υπερβολής- αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα μας.

 

 

Δηλαδή, πολλές φορές κλήθηκα εκεί εις τας δυσμάς, να απαντήσω στο ερώτημα «φακελάκι» σε γιατρό. Εκεί τι να τους πεις;  

 

Δυστυχώς μας θεωρούν ότι μας θεωρούν και πολύ φοβάμαι ότι δικαίως.

 

Και όπως έχουμε πει εδώ μέσα πολλές φορές: Δεν υπάρχουν τέλεια κράτη ή τέλειες κοινωνίες.

 

 

Υπάρχουν όμως αυτά που έχουν δημιουργήσει σχέση εμπιστοσύνης με τους πολίτες τους- έχοντας πρωτίστως δημιουργήσει πολίτες.  

 

 

Εδώ δυστυχώς φοβούμαι ότι δεν συντρέχει καμία από τις δύο συνθήκες.      

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου