Προς το περιεχόμενο

Με αφορμή την αγορά MacBook απο Καναδά.


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν παμε παρακατω, γιατι καλη η υποστηριξη μεταξυ γνωστων εδω μεσα, αλλα μερικες φορες μ'αυτα που γραφετε υποτιματε την νοημοσυνη μας.

Εγω λοιπον φιλτατοι Yameth και Trolley, απο τα παρακατω γραφομενα του SF δεν καταλαβα καθολου οτι ξερει τι του γινεται στο συγκεκριμενο θεμα, και οτι απλα...υπερβαλει(?) σε παραδειγματα "to make a point".

Τωρα παμε παρακατω.

 

Ολο αυτο το κατεβατο δεν μπορει να κρυψει το γεγονος οτι ειπες μια ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΑ (οτι δηλ.το επιδομα ανεργιας διαρκει για ΠΑΝΤΑ στην Ελλαδα,κατι που ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ μια και ειναι μονο για 12 μηνες και ειναι το πολυ 360 οπως ΗΔΗ ΕΙΠΑ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΑ)...

 

 

φυσικα και δεν υπαρχει...μια και ειναι μονο για 12 μηνες ,και οχι ισοβιο οπως σε ολες τις χωρες της ΕΕ,και βεβαια ειναι και αστειο ως ποσο,

 

 

το οτι δεν εχεις χιουμορ και φαντασια για να καταλαβεις ΓΙΑΤΙ ειπα οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (γιατι ΟΝΤΩς δεν υπαρχει μια και δεν φτανει ουτε για...τυροπιτες σε μια μεση οικογενεια) ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ προβλημα,οχι δικο μας....

 

Τουλαχιστον ΕΜΑΘΕΣ τωρα οτι διαρκει ΜΟΝΟ 12 μηνες και οχι ΙΣΟΒΙΑ οπως στις υπολοιπες πολιτισμενες χωρες του δυτικου κοσμου ή ζεις ακομα το μυθο σου και θα μας αρχισεις παλι στις σοφιστιες?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα μπορούσες ωστόσο να μου υποδείξεις μια αναφορά ή μια λογιστική μελέτη που έχει γίνει επάνω σε αυτό το crystal clear του χρέους;

 

ΟΛΑ τα ομολογα που εχουν εκδοθει βρισκονται στα αρχεια της Τραπεζας της Ελλαδος με τις ληξεις και τα επιτοκια της,δεν ειναι δα και...επιστημη...το χρεος δεν ειναι τιποτα αλλο απο τα ομολογα αυτα (ενα τεραστι μερος των οποιων εχει αγοραστει απο Ελληνες αποταμιευτες,ιδιωτες και ελληνικες τραπεζες και ταμεια) αλλωστε roll over κανουμε εδω και χρονια για να μην χρεοκοπησουμε...

 

δεν θυμασαι την...θεϊκη πασοκικη διαφημιση χρεους που τοσο υπεροχα σατυριζει ο Χ.Κ?

 

 

 

 

Κανε google για Greek sovoreign debt,GS.D analysis ή μπες στο site της ΤΕ ή επισκεψου την...public records ειναι και εχεις σαν Ελλην πολιτης ελευθερη προσβαση...(θα σου φυγει η ψυχη βεβαια μια και μιλαμε για ΠΟΛΥ χαρτουρα ειδικα οσον αφορα τις ληξεις και το roll over...δεν θα μπορουσε να ειναι και αλλοιως βεβαια μια και το 81 ηταν 35% του ΑΕΠ και το 90 ειχε ηδη φτασει το 110% και απο τοτε απλα γινεται roll over χωρις ελπιδα για να ξεχρεωθει ποτε ,για αυτο αλλωστε μετα τις γερμανικες εκλογες θα κουρευτει ..ολοκληρωτικα....αλλα πολυ φοβαμαι οτι με τετοια μυαλα που εχουμε ουτε αυτο θα μας σωσει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο αυτο το κατεβατο δεν μπορει να κρυψει το γεγονος οτι ειπες μια ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΑ (οτι δηλ.το επιδομα ανεργιας διαρκει για ΠΑΝΤΑ στην Ελλαδα...

Εγω σου παρεθεσα στοιχεια απο το site του ΟΑΕΔ που λεει για ποιους λογους κοβεται ενα ΕΑ. Στους λογους αυτους δεν αναφερει την παρελευση 12 μηνων. Τα παραπονα σου λοιπον στον ΟΑΕΔ.

 

Τουλαχιστον ΕΜΑΘΕΣ τωρα οτι διαρκει ΜΟΝΟ 12 μηνες και οχι ΙΣΟΒΙΑ...?

Τουλαχιστον τωρα ΕΜΑΘΕΣ οτι υπαρχει ΕΑ οπως σε ολες τις χωρες, ασχετα αν διαρκει 12 μηνες?

Να σου ξαναγραψω οτι αλλο ειναι "δεν εχουμε ΕΑ" και αλλο ειναι "εχουμε ΕΑ αλλα ειναι για γελια". Καταλαβαινεις την τεραστια διαφορα?

Ελπιζω οι Γερμανοι φιλοι σου να καταλαβαινουν κι αυτοι (αν εχουν μαντικες ιδιοτητες) οτι οταν λες "δεν εχουμε ΕΑ στην Ελλαδα ενω σε ΟΛΕΣ τις αλλες Ευρωπαικες χωρες υπαρχει" εννοεις οτι...εχουμε, αλλα διαρκει 12 μηνες.

Ελπιζω επισης οι Γερμανοι φιλοι σου οταν σ'ακουνε να λες "οι μισοι κατοικοι (στην Ελλαδα) φοροδιαφευγουν και εισφοροδιαφευγουν" να καταλαβαινουν οτι "υπερβαλλεις".

(τρεμω στη σκεψη του τι εχουν ακουσει για την Ελλαδα απο σενα αυτοι οι Γερμανοι φιλοι σου... :-X)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η ευημερια και οι παροχες που απολαμβανουν οι πολιτες-προτυπα βασιζονται σε ενα τεραστιο φεσι προφανως... μεχρι να γινει και αυτο απαιτητο αμεσα απο τους πιστωτες...  Wink

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!

 

Αλλανταλλατηςπαρασκευηςτογαλα... ;D

 

ρε παιδια ΕΛΕΟΣ αν δεν το κατεχετε το αθλημα της οικονομιας...μην ασχολειστε... ;D

 

αφηστε που οι ..παροχες δεν ερχονται απο τον προϋπολογισμο της Γερμανιας ,αρα δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ σχεση με το χρεος της.αλλα απο τα ΥΓΙΗ ασφαλιστικα της ταμεια,και τις παρακρατησεις υπερ του ταμειου ανεργιας που καθε εργαζομενος πληρωνει,για να εχει βεβαια προσβαση στο ταμειο ανεργιας αν χασει τη δουλεια του....

 

τι πατε και μπερδευτε την λουτσα με την κουτσα?... ;D

 

@Waterfall-K

 

σορρυ μεγαλε αλλα σε ΒΑΡΕΘΗΚΑ... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο Σάμης περιέγραψε πολύ γλαφυρά μια πραγματικότητα περί "συνείδησης πολίτη" η απουσία της οποίας -κατά τη γνώμη μου- είναι η ρίζα των προβλημάτων μας και η οποία δεν γνωρίζει ούτε κομματικό προσανατολισμό ούτε τάξη. Και αυτό είναι που ανέφερα από την αρχή.

 

Πολλοί μάλιστα, (από κεκτημένη ταχύτητα?) θεώρησαν την τοποθέτησή μου το λιγότερο κρυόπλαστη - κάτι σαν διαφημιστική καμπάνια του υπουργείου οικονομικών.

 

Ο συλλογισμός "δεν έχω ανταποδοτικά οφέλη άρα μονομερώς προσαρμόζω και τις υποχρεώσεις μου κατά το δοκούν" συναντάται σε κάθε τάξη. Ο μεγάλος επενδυτής μπορεί να θεωρήσει ότι το κράτος τον έκλεψε επειδή του κούρεψε τα ομόλογα, ο επιχειρηματίας ότι το κράτος τον καταστρέφει γιατί δεν τον προφυλάσσει από τις συμμορίες εκβιαστών τους ΣΔΟΕ, ο της "ελεύθερης οικονομίας" γιατί πιστεύει ότι το κράτος έχει πολλούς αργόμισθους ΔΥ, ο "φίλος" του Superfunk γιατί θεωρεί ότι του παίρνουν πολλά μέσω των αντικειμενικών κριτηρίων, ο "αριστερός" γιατί μειώθηκαν οι κοινωνικές παροχές, ο αντιεξουσιαστής γιατί πιστεύει ότι με τον τρόπο αυτό πλήττει την καρδιά του συστήματος .... και ο κατάλογος είναι ατελείωτος. Ο καθένας που παίρνει το νόμο στα χέρια του (γιατί περί αυτού πρόκειται) έχει κάποια δικαιολογία. Και πιστέψτε με, υπάρχουν πολλοί "ισχυροί" που τους έχει καταστρέψει το κράτος -μπαταχτσής - ακόμα και κάποιοι "μεγαλοφοροφυγάδες" που έχουν μπει φυλακή επειδή δεν απέδωσαν ΦΠΑ για τιμολόγια που το κράτος ΔΕΝ τους είχε ξοφλήσει.

(Ξέρετε τι λέω, έχεις μια επιχείρηση, κάνεις μια δουλειά για δημόσια υπηρεσία, χρεώνεσαι 100.000 για να αγοράσεις υλικά, τιμολογείς 200.000 - υλικά+εργασία+κέρδος, το κράτος δεν σε πληρώνει ποτέ και μετά σε συλλαμβάνει επειδή δεν πλήρωσες το ΦΠΑ που ήταν 46.000 -τις οποίες ποτέ δεν εισέπραξες-  - σε βάζει στη φυλακή,  σε δείχνει και η τηλεόραση και οι ανθρωποφάγοι τηλεθεατές κουνάνε το κεφάλι και λένε "όλοι κρεμάλα θέλουν").

Κοινό στοιχείο όλων αυτών είναι η οικονομική ιδιοτέλεια. Δεν μπορώ να φανταστώ έναν αριστερό που επιλέγει "να μην πληρώνει" να σέβεται αναλόγως και το δικαίωμα του "κουρεμένου" μεγαλοεπενδυτή στη φορολογική "αυτοδιάθεση" (π.χ. να προσπαθεί να κρύψει καταθέσεις). Από την άλλη, ο κουρεμένος μεγαλοεπενδυτής σκέφτεται ότι τα χρήματά του φαγώθηκαν από άχρηστους ΔΥ και "κλαίει" για κάθε ευρώ φόρο που πληρώνει (και θεωρεί ότι κατευθύνεται προς αυτούς). Θέλει να κοπούν οι μισθοί τους,  να τους παρακρατηθεί μεγαλύτερος φόρος ή/και να απολυθούν.

 

Κοινή πρακτική τόσο του μεγαλοεπενδυτή όσο και του αριστερού είναι ότι με τα δικά του κριτήρια αποφασίζει μόνος του ο καθένας ότι πρέπει να πληρώσει κάποιος άλλος και εξαιρεί τον εαυτό του χτίζοντας μια βολική δικαιολογία - ένα ηθικό πλαίσιο. Κοινός παρονομαστής, ότι ο καθένας επιλέγει τη δική του αλήθεια για το ποιος είναι "σωστός" (ή αδικημένος) και ως εκ τούτου ηθικά νομιμοποιημένος να αυτοδικήσει. Το επόμενο βήμα είναι να τοποθετήσει τον άλλο (και όλη την "τάξη" του) στη θέση του "αδίκου". Και κάπου εκεί χάνεται η μπάλα γιατί η απλή κουτοπονηριά /ιδιοτέλεια βαφτίζεται ιδεολογία, ταξική πάλη και "αγώνας για τη δικαιοσύνη". (Ναι, είναι αμφίδρομο με λίγο διαφορετικά λόγια). 

 

Προσωπικά εναντιώνομαι και στους δύο. Όχι γιατί "είμαι" με την παρούσα (ή με την προηγούμενη) κυβέρνηση αλλά γιατί επιλέγω να είμαι με την οργανωμένη κοινωνία που θα έχει κοινούς κανόνες για όλους. Άδικοι ή δίκαιοι οι κανόνες αυτοί είναι καλύτεροι από το "ο καθένας του κεφαλιού του". (Ελπίζω να μην φαντάζεστε ότι αν σήμερα είχαμε κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ εγώ θα το είχα γυρίσει στο "δεν πληρώνω".)

 

Θεωρώ ότι στη συζήτηση είναι ακραίο να βάζουμε τον άνεργο που προσπαθεί να γλιτώσει το ΦΠΑ για το γάλα του παιδιού του. Όλοι θα έπρεπε να προστατευθούν από αυτή την κατάσταση.

Όμως εδώ -φορ φακ σέικ- για mac και gibson και αφορολόγητα σώβρακα Kalvin Klein μιλάμε.

 

 


Bonus πρόβλημα:

Σκεφτείτε και λίγο παραπάνω την εξής κατάσταση (ως άσκηση διαχείρισης forum):

Ένα μέλος (το οποίο δεν έχει καμία πρόθεση να φοροδιαφύγει) ρωτάει πληροφορίες για δασμούς και φόρους.

Τρία άλλα μέλη του απαντάνε στη βάση του ότι "δεν χρειάζεται να πληρώσει".

Γράφεις (εκπροσωπώντας και τη διαχείριση) ποιο είναι το τυπικώς ορθό.

Ένα τέταρτο μέλος ειρωνεύεται και λέει ότι "κράτος" πρέπει να ζήσει από τους φόρους στα σώβρακα kalvin Klein.

 

Εσείς τι θα κάνατε?

Μία λύση θα ήταν να σβήσω την ανοησία, να το κλειδώσω και το θέμα να πάρει τη μορφή που πήρε ένα άλλο

παρεμφερές θέμα που ξεκίνησε να τρέχει ταυτόχρονα και δεν ξέρω αν προλάβατε να το δείτε:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196722

 

Η άλλη λύση ήταν να συζητήσουμε αν είναι σωστή (κοινωνικά και πολιτισμικά) η νοοτροπία "ξέρω εγώ - φταίνε οι άλλοι".

Εκείνη την ώρα, νόμισα ότι υπάρχει περιθώριο να κάνουμε το δεύτερο. Ας κάνουμε σωστή συζήτηση - παρακαλώ κι εγώ μετά τον yameth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τα λες Χαριλατρε... :)

 

Κριμα, εγω σε συμπαθω....date.gif

 

E τοτε να σου απαντησω και σε αυτο

 

Ελπιζω επισης οι Γερμανοι φιλοι σου οταν σ'ακουνε να λες "οι μισοι κατοικοι (στην Ελλαδα) φοροδιαφευγουν και εισφοροδιαφευγουν" να καταλαβαινουν οτι "υπερβαλλεις"

 

τα ετησια κρατικα εσοδα ειναι δεν ειναι 58 δις ,ενω η φοροδιαφυγη υπολογιζεται γυρω στα 28 δις το χρονο....κανε και μονος σου τους υπολογισμους.....

 

θα μου πεις ειναι απολυτα νουμερα..και οχι ατομα...και ομως υπαρχουν νομοι της Ελλαδας οπου μεχρι και το 68% των κατοικων φοροδιαφευγει...

 

αλλωστε ειναι πολυ φυσικο να εχουμε μεγαλη φοροδιαφυγη μια και μονο το 55% των εργαζομενων ειναι υπαλληλοι και αρα δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν ενω ολοι οι υπολοιποι ειναι αυτοαπασχολουμενοι και ελευθεροι επαγγελματιες και αρα..μπορουν...(στη Γερμανια πχ. το 80% του πληθυσμου ειναι υπαλληλοι και αρα ο ελεγχος της φοροδιαφυγης ειναι οντως ευκολοτερος)...αλλα ας μην επεκταθουμε και σε αυτα γιατι θα μπουμε στα ΣΟΒΑΡΑ ΔΟΜΙΚΑ προβληματα της Ελλαδας (ελειψη μεγαλων επιχειρησεων και κεφαλαιων,μεσαιωνικη εργασικη δομη στα περισσοτερα επαγγελματα,τρομερο προβλημα ανταγωνιστικοτητας και παραγωγικοτητας κτλ,κτλ...)και δεν εχω χρονο να...μαλωνω ΚΑΙ για αυτα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλανταλλατηςπαρασκευηςτογαλα... ;D

 

ρε παιδια ΕΛΕΟΣ αν δεν το κατεχετε το αθλημα της οικονομιας...μην ασχολειστε... ;D

 

 

 

 

 

::)

 

Για να δουμε καποιον που το κατεχει το σπορ σε επιστημονικο επιπεδο,μιλα απολυτα και μοιραζει και δωρεαν συμβουλες επενδυσεων

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176998.0

 

Αυτα ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ κερδοσκοπικα παιχνιδια και δεν πρεπει να ανησυχουν κανενα μια και ο δανεισμος της χωρας ειναι ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ για τα επομενα 2 χρονια,απλα ειναι μια καλη ευκαιρια να μαζεψουν το τραπεζικο "χαρτι" οι μαγκες του εξωτερικου,κατα την ταπεινη μου γνωμη οποιος αγοραζει σημερα ελληνικες τραπεζες στο ΧΑΑ σε ενα χρονο θα εχει 3πλασιασει-5πλασιασει τα χρηματα του. ;)

 

Ημερομηνια 28/04/10

 

Για να ριξουμε μια γρηγορη ματια στο ιστορικο της μετοχης μιας απ τις ελληνικες τραπεζες,πχ την Εθνικη

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/quote?id=ETE.ATH&tab=4&mode=3

 

Στις 28-4-2010 λοιπον η μετοχη της ΕΤΕ εκλεισε λιγο πανω απο τα 10 ευρω (αν τα λενε καλα εκει στη ναυτεμπορικη και δεν ειναι κλεφτες ψευτες και λωποδυτες οπως ολοι οι Ελληνες  ;) ,και φυσικα δεν κανω τοσο τεραστιο λαθος και εγω)

 

Στις 28-4-2011 εκλεισε λιγο πανω απο τα 5 ευρω (αν δεν κανω λαθος εγω ο ασχετος παλι)

 

Τα ιδια και στην ΑΤΕ,κλπ

 

Δηλαδη οποιος πηρε μια συμβουλη του ειδικου που βγαζει ασχετο οποιον τολμαει να διαφωνησει μαζι του,στανταρ τριπλασιασε-πενταπλασιασε τα χρηματα του και δεν εχασε τα μισα...

Σε καλη μερια λοιπον και εγκαταλειπω την κουβεντα.

Ειμαι μικρος και ασχετος για να συνομιλω με τετοιες προσωπικοτητες της παγκοσμιας οικονομιας.  ;D

 

Τα ξαναλεμε -ισως- για κανα καλωδιο (και πολυ μας ειναι εμας τους ασχετους) ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εσυ μας λες οτι επειδη δεν επιασα μια...χρηματιστηριακη προβλεψη στον ποντο (κατι που δεν εχει αλλωστε σχεση με μακροοικονομικα θεματα τα οποια κουβεντιαζουνμε) παρολο που οσοι επαιξαν με μετοχες εβγαλαν ΠΟΛΛΑ λεφτα και μεσα στην περιοδο που λες ( οι διακυμανσεις ηταν τρελλες και βγηκε χρημα και δεν συμβουλεψα κανεναν να...κρατησει τις μεταοχες για...παντα...αλλα να τις πουλησει )...δεν ισχυουν και αυτα που λεω για το χρεος και τη δημιουργια του αλλα και τη δημοσιονομικη κατασταση της χωρας....

 

ασε που στο αλλο σκελος ειχα οντως δικιο...δηλ.οι τραπεζες του εξωτερικου με τους ορους της ανακεφαλαιοποιησης οντως σε λιγα χρονια θα...βουτηξουν τις ελληνικες τραπεζες

 

α,και στο θεμα του εξασφαλισμενου δανεισμου δεν επεσα και πολυ εξω..(αν ειχα πεσει τωρα θα πουλουσες πασατεμπο σε κανα μετρο της ....Ρουμανιας ως gastarbeiter ;D)

 

α,και στο θεμα της ΔΡΑΧΜΗΣ παλι ψιλοεπεσα μεσα.. ;D..παρολο που η..διαχειρηση της ελληνικης κυβερνησης απο το 2010 και μετα ξεπερασε καθε οριο αυνανισμου..(με τη βοηθεια και των..φωστηρων της ΕΕ βεβαια δεν φταιγαμε μονο εμεις για την ΑΘΛΙΑ διαχειρηση της κρισης) 

 

μηπως λοιπον σου διαφυγαν ελαφρως...αυτα που δεν σε βολευουν ,κατι που παθαινουν..αρκετοι σε  αυτοι τη χωρα,αγαπητε μου? ;D

 

 

Ειναι δηλ. σαν επειδη σε ενα δελτιο ειδησεων που ο δημοσιογραφος θα σου πει οτι αυριο θα...βρεξει στην Αθηνα ... και οτι εχθες εγινε σεισμος και σκοτωθηκαν 3000 ατομα στο Περου να μην τον ..πιστεψεις οτι εγινε σεισμος επειδη...τελικα...δεν εβρεξε....

 

Ωραια λογικη... ;D

 

Ρε μπας και εσυ ζεις (και πινεις) το ΜΥΘΟ σου? ;D

 

(γιατι απο τις φανταστικες ιστοριες που μας λες αυτο φαινεται....αδιαφθορε μου Ελληνα... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η συζήτηση έχει εκτροχιαστεί προ πολλού δεν μπορώ να παραβλέψω ότι αυτό:

 

οποιος αγοραζει σημερα ελληνικες τραπεζες στο ΧΑΑ σε ενα χρονο θα εχει 3πλασιασει-5πλασιασει τα χρηματα του. ;)

 

δεν μπαλώνεται με αυτό.

 

δηλαδη εσυ μας λες οτι επειδη δεν επιασα μια...χρηματιστηριακη προβλεψη στον ποντο

 

Η αλήθεια είναι ότι όχι απλά ότι δεν την έπιασες στον πόντο,αλλά έγινε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που προέβλεψες.Ποια τραπεζική μετοχή 3πλασίασε-5πλασίασε την αξία της από το 2010 έως σήμερα;

 

Αυτό είναι το γράφημα της μετοχής της Εθνικής Τράπεζας από το 2010 έως χθες:

 

29094869270f39f02eb10e69bd451ca94f0.png

 

Οικονομολόγος δεν είμαι,απλά είχα φίλο που με προέτρεπε ακριβώς εκείνη την εποχή του 2010 να αγοράσω τραπεζικές μετοχές γιατί θα πολλαπλασιαστεί η αξία τους και ευτυχώς που δεν τον άκουσα.Ο ίδιος όμως μπήκε μέσα για τα καλά.

 

Λίγη σημασία έχουν τα παραπάνω,όπως και το να παραθέτουμε post άλλων ετών και να περνάει η φάση σε κάτι τελείως προσωπικό.

Σημασία έχει να κλειδώσει κάποιος αυτό το thread μέχρι το τέλος του 2012..

 

Εγώ, το "απόλυτο" και πολλές φορές ειρωνικό ύφος του superfunk το αντισταθμίζω με τις τεκμηριωμένες μουσικές γνώσεις που μοιράζεται με όλους μας.Ας πούμε ότι είναι ένα "τίμημα" που ο internetικός μου εγωισμός αντέχει να πληρώσει.

Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι που την καυστικότητά τους δεν την αντισταθμίζουν με κάποιον άλλο θετικό τρόπο,παρά μπαχαλοποιούν όσα thread,μη μουσικά κυρίως,βρεθούν στο διάβα τους.

Άλλωστε δεν είναι τυχαίο αυτό που έγινε και σε αυτό το thread,όπως και η μη συμμετοχή νέων μελών ή μελών με λίγα post.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου