Προς το περιεχόμενο

Με αφορμή την αγορά MacBook απο Καναδά.


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 Aπριλιου αρχηγε μου δεν ειχαμε ακομα μπει στο ντορβα,2 Μαϊου ξεκινησε το πανηγυρι ενω κανεις δεν μπορουσε να προβλεψει οτι ακομα και τοτε η Ελληνικη κυβερνηση θα εκανε το παν για να καταστρεψει τη χωρα ΜΗ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΣ το μνημονιο....

 

 

23 απριλίου ανακοίνωσε ο ΓΑΠ οτι μπάινουμε ΔΝΤ. Πάνω στον πανικό που επικρατούσε εσύ βγήκες ανέυθηνα και έγραψες οτι είναι απλώς κερδοσκοπικό παιχνίδι.

 

Εν πάσει περιπτώση δεν έχω διάθεση να διαφωνήσω περαιτέρω.

Έχεις τις απόψεις σου και τη γνώμη σου για τις γνώσεις μου και εγώ έχω τις δικές μου για σένα.

 

Περασμένα ξεχασμένα.  ;)

Και να μην τα έχανα τα λεφτά στο ΧΑΑ θα μου τα έπαιρνε ο ΓΑΠ οπότε το ίδιο ηταν απλά να μην ξεχνάμε τι λέγαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ενδιαφεορυσα συζητηση (διαβασα 5 πρωτες σελιδες..)

θα πω μια προσωπικη εμπειρια και ο καθενας ας κρινει

πριν απο 3 χρονια πηγα Τουρκια και εφερα στην πλατη (σε θηκη) 14 πιατινια και στο τελωνειο περασα αεραστα καθως κανεις δε με ρωτησε τιποτα

Μετα απο λιγο που μπηκαμε στην εποχη της κρισεως (και προφανως δοθηκαν εντολες να αρχισουν να δουλευεουν καποιοι...) παρειγγειλα απο το ιδιο μερος στην Τουρκια 4 πιατινια

τα οποια ηρθαν με την dhl.Εκτος το οτι επρεπε να πληρωσω ΦΠΑ,δασμους, handling και ενα καρο κερατιατικα μου ζητηθηκε να τυπωσω απο το web banking η αποστολη του εμβασματαος καθως δεν πιστευαν το επισυναπτομενο τιμολογιο (ειχε ελλιππη περιγραφη οπως ειπαν...!!!!!).Φυσικα εαν ειχα ξαναπαει με αεροπλανο θα μου ερχοταν πιο φτηνα

 

Προσπαθησα να συνειδητοποιησω τι απωλεια εσοδων ειχε το κρατος επειδη καποιοι δεν εκαναν τη δουλεια τους οπως επρεπε και ζαλιστηκα   :o :o :o :o :o

 

Να σημειωσω οτι ημουν προετοιμασμενος να πληρωσω δασμους εαν μου ειχε ζητηθει αλλα σε καμια περιπτωση δε θα πηγαινα μονος μου να τους βρω να τους παρακαλεσω να πληρωσω γιατι ετσι οφειλαν να μου ζητησουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος το οτι επρεπε να πληρωσω ΦΠΑ,δασμους, handling και ενα καρο κερατιατικα μου ζητηθηκε να τυπωσω απο το web banking η αποστολη του εμβασματαος καθως δεν πιστευαν το επισυναπτομενο τιμολογιο (ειχε ελλιππη περιγραφη οπως ειπαν...!!!!!)

 

πιο φτηνα θα σου ερχοντουσαν αγορες στην ελλαδα  ;D δε θα επαιρνες βεβαια masterwork αλλα στανταρ θα εβρισκες κατι αντιστοιχο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο φτηνα θα σου ερχοντουσαν αγορες στην ελλαδα  ;D δε θα επαιρνες βεβαια masterwork αλλα στανταρ θα εβρισκες κατι αντιστοιχο

 

Τωρα πλεον εννοειται καλυτερα απο εδω

Τοτε ομως συνεφερε να παω με αεροπλανο και να παρω απευθειας απο το εργοστασιο

μα σημειωσω οτι το ιδιο γινεται και με τα Istanbul .Bosphprus κ αλλες Τουρκικες εταιρειες

 

εν παση περιπτωσει εγω ηθελα να τονισω την επαγγελματικη ανεπαρκεια των τελωνειακων αρχων του αεροδρομιου για τους οποιους το κρατος ουδεποτε ειχε ελεγκτικο μηχανισμο για αυτο κ χρεοκωπησε.... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην τα έχανα τα λεφτά στο ΧΑΑ θα μου τα έπαιρνε ο ΓΑΠ οπότε το ίδιο ηταν απλά να μην ξεχνάμε τι λέγαμε..

 

μπα,δεν στα πηρε ο ΓΑΠ...αυτα τα φυντανια στα πηρανε..

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231228370

 

;D :P

 

Παω τωρα να παρω το S Bahn που κανει απεργια καθε 35 χρονια... ;D..πλακα κανω περυσι εκαναν...μια...και ολος ο κοσμος ητανε μαζι τους γιατι οντως ειχαν δικιο....ειχαν να παρουν αυξηση απο το 1989....φαντασου να μαθαινανε οτι αυτα τα τεμπελοσκυλα που δουλευουν σε ενα μετρό 300 φορες ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο το δικο τους..και παιρνουν μεχρι και 3 φορες το μισθο τους απεργουν καθε 10 μερες,αφου φυσικα μπηκαν απο το παραθυρο επειδη ειχαν μπαρμποα στην Κορωνη...δεν θα ειχε δημοσιες συγκοινωνιες το Βερολινο για τα επομενα 40 χρονια... ;D...(εχεις δικιο τελικα...οντως θα επρεπε να μας ζηλευουν οι Γερμανοι....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πήρε το αυτί μου επαέ  ;D περί ΠΑΕ ,ιδιοκτητών κλπ ............επίσης κάπου κάτι ελέγχθει περί πολλών φτωχών και λίγων πλούσιων που οι μεν ΄πολλοί ,λίγα κλέβουν ,ενώ οι λίγοι πλούσιοι πολλά ........................και συμφωνώ .

Δεν θα ξεχάσω ποτέ έναν μεγαλοπαράγοντα ,που ξεκίνησε ,από μια φτωχογειτονιά ,όντας ιδιοκτήτης σχολής οδηγών και βρέθηκε σήμερα να είναι μέτοχος εταιρίας που τζιράρει στας αμερικάς ......και οι οπαδοί τον παρακαλούν ως μεσσία να επιστρέψει εις την ομάδα .

Ενταξει και οι υπόλοιποι κάπως έτσι λειτουργούν ,αλλά και πάλι επανερχόμαστε στο ρητό που ανέφερε ο -δεν θυμάμαι  ;D-΄πολλοί που κλεβανε λίγα και λίγοι που έκλεβαν πολλά .

Ζεστά σκ@τ@-κρύα σκ@τα δεν παύουν να είναι σκ@τά ,κάπως έτσι είχε περιγράψει ο Μπουκόφσκι σε ένα βιβλίο του τον προεκλογικό αγώνα ,ανάμεσα στους 2 υποψηφίους ,το ρεπουμπλικάνο και το δημοκρατικό .

 

Και σαν να μην έφτανε το προσωπικό μας δράμα ,βρισκόμαστε σε μια κατάσταση που οι αγορές διαφεντεύουν τη πολιτική και τους πολιτικούς .

 

Και σαν να μην εφταναν όλα αυτά τα τραγικά ,κάτι θυμήθηκα ,για ένα νόμο του Σόλωνα, που όλοι ενθυμούνται προσφάτως περί σεισάχθειας ,που έλεγε πως ,όσοι πολίτες σε περιόδους στάσεων ,τηρούν ουδέτερη στάση ,θα πρέπει να τιμωρούνται λόγω ιδιοτέλειας .......................κάπου εκεί ο νομοθέτης μας ,βρήκε ''πάτημα'' και νομοθέτησε την υποχρέωση της ψηφοφορίας ...........δυστυχώς εμείς όμως σήμερα και σε τόσο κρίσιμες στιγμές φροντίσαμε να εξευτελίσουμε ,ακόμα και αυτό ,παρουσιάζοντας τραγικά ποσοστά αποχής ,λόγω ,μη έκφρασης απ τα συμμετέχοντα κόμματα ,τον εκλογικό νόμο κλπ κλπ ...........άλλο που δεν ήθελε κιόλας ο κουραμπιές που αποφάσισε να μας απαλλάξει απ το υποχρεωτικό της παρουσίας στη κάλπη .

 

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα,δεν στα πηρε ο ΓΑΠ...αυτα τα φυντανια στα πηρανε..

 

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231228370

 

 

Και οχι μονο αυτοι. Αλλοι που μου ερχονται στο μυαλο ειναι ο διαχειριστης στη πολυκατοικια μου και η κυρα Μαρικα που εχει το μαναβικο στη γωνια. Α ναι! και

και η φιλαρμονικη του δημου μου.

 

Γερμανολαγνεια στο επακρο. ΕΝΑ κακο για τη γερμανικη κουλτουρα δεν εχω ακουσει απ'το στομα σου. Και εγω μενω πολλα πολλα χρονια στο εξωτερικο (και σε περισοοτερες απο μια χωρες) και εχω μαθει να διακρινω τα καλα και τα κακα της καθε χωρας/κουλτουρας. Εσυ ακομα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ κακο για τη γερμανικη κουλτουρα δεν εχω ακουσει απ'το στομα σου.

 

Παρα πολλα κακα εχουν,για αυτο αλλωστε προτιμω το Βερολινο που δεν ειναι Γερμανια... ;) (ή τουλαχιστον δεν ειναι οπως η υπολοιπη Γερμανια,τουλαχιστον προς το παρον) οι υπολοιπες Γερμανικες πολεις απλα...δεν αντεχονται ,με εξαιρεση ισως το Αμβουργο και την Κολωνία.

 

Αλλα το θεμα μας δεν ειναι τα κακα της Γερμανιας αλλα τα χαλια της Ελλαδας,ετσι δεν ειναι?

 

Αν θες ανοιξε ενα θεμα για τα κακα της Γερμανιας και εχω...ραμματα και για τη γουνα τους πολλα (δεν θα ειχα αλλωστε τετοιος γκρινιαρης που ειμαι? ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα κακα εχουν,για αυτο αλλωστε προτιμω το Βερολινο που δεν ειναι Γερμανια...

Ναι αλλα μαλλον ξεχνας οτι το Βερολινο εχει πολλα οικονομικα προβληματα και ηδη πριν 4-5 χρονια η ανεργια ηταν 11-12% εκει.  ;)

 

Αλλα το θεμα μας δεν ειναι τα κακα της Γερμανιας αλλα τα χαλια της Ελλαδας,ετσι δεν ειναι?

Και αφου αυτο ειναι το θεμα γιατι μας φερνεις συνεχεια ως μετρο συγκρισης τη Γερμανια?

Το Βερολινο ηθελα να πω, σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν τη συγκρινω μονο με τη Γερμανια...με τον υπολοιπο πολιτισμενο κοσμο τη συγκρινω,στον οποιο υποτιθεται οτι ανηκει...

 

Ναι αλλα μαλλον ξεχνας οτι το Βερολινο εχει πολλα οικονομικα προβληματα και ηδη πριν 4-5 χρονια η ανεργια ηταν 11-12% εκει.  Wink

 

Ισως και παραπανω αλλα παρολα αυτα ολα δουλευουν ρολοϊ,εξακολουθει να εχει εξαιρετικη ποιοτητα ζωης και για τους ανεργους υπαρχει κοινωνικο διχτυ προστασιας...εξαλλου μη ξεχανς οτι επι 50 χρονια το μισο ειχε κομμουνισμο και για να συνελθει οικονομικα απο αυτο το σοκ....θελει πολλα χρονια ακομα...(το ηξεραν αλλωστε ολοι οι Γερμανοι οταν εγινε η επανενωση ...ασε που δεν εγινε και με τους καλυτερους ορους...αλλα αυτο ειναι για το ΑΛΛΟ θεμα με τα στραβα της Γερμανιας.. ;D)..παντως μονο και μονο το γεγονος οτι καθημερινα συρρεουν σε αυτο εκατονταδες δημιουργικοι και νεοι ανθρωποι απο ολο τον κοσμο,εχει τα περισσοτερα παιδια ανα οικογενεια σε ολη τη Γερμανια και ενα εξαιρετικο εκπαιδευτικο συστημα..μονο καλο μελλον δειχνει για αυτη την πολη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου