Προς το περιεχόμενο

TLAudio ή Focusrite


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και που'σαι boody!Περνοντας για Αλεξ/πολη' date='κανε σταση Καβαλα για καφε :lol:[/quote']

 

τωρα με την εγνατια μου εχει λειψει η σταση στην πανεμορφη καβαλα.

τι μου θυμισες τωρα. τι ταλαιπωρια εχω ριξει στα πλακωστρωτα της καβαλας (οταν ταξιδευεις στην εθνικη για αλεξπολη και ξαφνικα εισαι σε πλακστρωτο με μποτιλιαρισμα και τυπους με αναμενα αλαρμ επειδη αγοραζουν εφημεριδα και τσιγαρα ειναι μεγαλη ξενερα.. χε χε!) .

Οποιος παντως δεν εχει παει καβαλα χανει . φοβερη και οι γυναικες εχουν υπεροχες αγαλματινες γαμπες. (οταν θα δειτε τις ανηφορες θα καταλαβετε γιατι :D )

 

αυτα , σορυ για το οφτοπικ (το οποιο φυσικα θα συνεχιστει ειδικα τωρα που ανεφερα για γυναικες και γαμπες χε χε ! δε τα αφηνουμε να περασουν στο ντουκου αυτα εμεις στο νοιζ :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ησυχα!! Υπαρχουν και κοριτσια :lol: Ευχαριστω αγαπητη theoniki.

Σαν πρωτο ακουσμα οπως προαναφερα ειδα σαφως μεγαλη διαφορα.Ογκος και διαυγεια ειναι αυτα που που διακρινεις σε μεγαλο βαθμο απο την πρωτη σου εγγραφη.Απο money κοιταξε...δεν το πηρα δυστηχως απο θωμαν αλλα απο ενα φιλο μου απο εδω Καβαλα. Μου βγηκε γυρο στα 600 αλλα πληρωνω οταν και οποτε θελω 8) .Α!Καλο ε! Θελετε να σας τον συστησω? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Σαν κατάλοιπο παλιού username το "theoniki" όντως παραπέμπει σε κάτι σαν "Νίκη" αλλά παραδόξως ανήκει σε αγαπητό και ουχί αγαπητή theoniki! Πάντως μακάρι να μας ακούνε και κορίτσια γιατί το ενδιαφέρον στα τεχνολογικά μουσικά θέματα θέλω να πιστεύω ότι δεν αποτελεί (και δε θα έπρεπε να αποτελεί) αμιγώς ανδρική υπόθεση...

 

  • Επί του θέματος τώρα, ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Από ό,τι βλέπω το μηχάνημα θα το αγοράσω, αρχικά χωρίς την προαιρετική AtoD κάρτα (λόγω έλλειψης αυτών των παραπάνω ~200ευρώ) αλλά μετά πιστεύω ότι είναι αναγκαία, μιας και το AtoD τμήμα της κάρτας ήχου μου (m-audio fw 410) δεν αποτελεί και αιχμή τεχνολογίας! Πιστεύω να δω διαφορά. Αν κάποιος έχει άποψη για το αν δω διαφορά ας την καταθέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς σορρυ! :oops: Πατατα.Λεω και'γω τι γινεται?Παντως καλα θα κανεις να το "χτυπησεις" γιατι οπως πολυ καλα λεει κι ο φιλος ο Superfunk αξιζει για πολυ περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Από ό' date='τι βλέπω το μηχάνημα θα το αγοράσω, αρχικά χωρίς την προαιρετική AtoD κάρτα (λόγω έλλειψης αυτών των παραπάνω ~200ευρώ) αλλά μετά πιστεύω ότι είναι αναγκαία, μιας και το AtoD τμήμα της κάρτας ήχου μου (m-audio fw 410) δεν αποτελεί και αιχμή τεχνολογίας! Πιστεύω να δω διαφορά. Αν κάποιος έχει άποψη για το αν δω διαφορά ας την καταθέσει![/quote']

 

 

Η ποιοτική διαφορά σε θέματα ευκρίνειας, θορύβου και δυναμικής περιοχής θα ναι εμφανής και υπερκεράζει το επιπλέον κόστος των 200 ε που αναφέρεις

(με λίγα λόγια είναι σαν να αναβαθμίζεις και την κάρτα σου στο recording...)

Διατηρώ μία επιφύλαξη σε σχέση με την αναγκαιότητα της επέκτασης, για τον απλούστατο λόγο ότι έχουν δει τα ματάκια μου (όχι λίγες φορές...), κάποιους να μεταφράζουν την "βρωμιά" και το "στένεμα" καποιων φθηνών a\d converters σε "όγκο" ...οπότε η τελική κρίση μόνο δική σου μπορεί να είναι...

και όπως λέω συχνά:περί ορέξεως...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ npap για την απάντηση. Το "πρόβλημα" με αυτήν την κάρτα είναι ακριβώς αυτό. Πρώτον, ένας όχι ιδιαίτερα καθαρός μετατροπέας AtoD (χρησιμοποιώντας πχ βάθος VST σε φωνή η ουρά του βάθους αποκτά ένα γρέζι το οποίο δεν υπάρχει όταν για παράδειγμα χρησιμοποιήσα το ίδιο ακριβώς VST βάθος σε σύστημα με καλύτερο προενισχυτή-AtoD μετατροπέα) και δεύτερον, ένα σχετικό στένεμα κυρίως των υψηλών συχνοτήτων. Πάντως μην ζητάμε και πολλά γιατί για τα χρήματά της η m-audio 410 αποτελεί αξιοπρεπέστατη λύση (ουδεμία σχέση με creative). Απλά είναι μια καλή αρχή, η οποία σε καλομαθαίνει να απαιτείς καλό ήχο και τελικά σε οδηγεί στο να επενδύεις χρήματα για ακόμα καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου