Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχήν ρισπεκτ για το θέμα και αυτον που το σκέφτηκε.....

έλεος!!! ;D ;D ;D ;D

 

το λοιπόν ξυρίζω τις ελάχιστες περιοχές του προσώπου μου που έχω επιλέξει να ξυρίζω

(όχι τώρα που έγινε μόδα αλλά απο το 1998-16ετών τσογλάνι)

με το ίδιο "σετ" που ξυρίζομαι απο το 1996

(ναι είμαι τύπος της ρουτίνας και της συνήθειας)

 

Gillete sensor excel 2 (πλέον δυσκολεύομαι να βρίσκω ανταλλακτικά αλλά παίρνει

και κάτι 3πλα της ίδιας εταιρίας που είναι για πιο πρόσφατη μηχανη)

με αφρό Noxema κόκκινο .....

 

Τα πρώτα 2 χρόνια της ξυριστικής μου καριέρας (......) 1994-1996 ξυρίστικα κυρίως με

bic και άλλες τέτοιες λεπίδες του ολέθρου....και στο στρατό ξυριζόμουν με μία ηλεκτρική ξυριστική philipsave του πατέρα μου απο τα 70's πολυ vintage κατασταση λεμε!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι vintage ξυριστικές μηχανές αυτές που παίρνουν τα λεπτά παλιά ξυραφάκια διπλής όψης έχουν γίνει περίπου status symbol από ό,τι βλέπω, η φθηνώτερη έχει κάπου 35Ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι vintage ξυριστικές μηχανές αυτές που παίρνουν τα λεπτά παλιά ξυραφάκια διπλής όψης έχουν γίνει περίπου status symbol από ό,τι βλέπω, η φθηνώτερη έχει κάπου 35Ε...

 

Οι καλες καπου εκει ξεκινανε αλλα υπαρχουν και πολυ φτηνοτερες. Εγω ειχα παρει μια απο το Hondos με 3 ευρω (:P) για να την εχω στο πατρικο μου και ολως παραδοξως ειναι usable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον στρατό και μετά απέκτησα μια παθολογική απέχθεια απέναντι σε ξύρισμα/ξυραφάκια/αφρούς etc. Εδώ και μια δεκαετία την βγάζω με την κουρευτική (χωρίς το πλαστικό, απευθείας τα πριόνια και καπάκι ενυδατική) μέρα-παρά-μέρα για ένα ταχύτατο "νωχελικά ελαφρώς αξύριστος" look  8)

 

No one has ever complained  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....... με μία ηλεκτρική ξυριστική philipsave του πατέρα μου απο τα 70's πολυ vintage κατασταση λεμε!

 

Μου ρθε κατευθείαν η εικόνα του Αlain Delon  στο Mort d'un pourri!!! ;D ;D ;D

Μαμώ...πιο vintage...πεθαίνεις. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με gillette, νομιζω οτι ειναι οι καλυτερες

Αλλα, μιας και ειναι αντροκατασταση το thread να σας πω με τι μου προτεινανε να ξυριστω;

 

... Φανταρος στην πυλη σκοπος. Απο την προηγουμενη νυχτα, δεν ειχε νερο στη μοναδα.

Λεω και εγω λοιπον το πρωι: "δε γ@μ!3ται, δεν ξυριζομαι, θα πω δεν ειχε νερο."

Ετσι λοιπον το μεσημερι (που τελικα μεγαλωσανε τα γενια- για κακη μου τυχη!!! ) με πετυχαινει ο διοικητης στην πυλη

 

- Γιατι ρε αφησες την καναδεζα να ανεβει πανω ρε; (ασχετο...)

- εε, μου ξεφυγε!!!!!

- και τι ειναι να σου ξεφυγει ρε, πορδη;!!!

Εισαι και αξυριστος!!!

- δεν ειχε νερο κε διοικητα!

- να ξυριστεις με CocaCola ρε!!!

 

Χαχα! Δεν το δοκιμασα ακομα :D

 

(Τελικα τη γλυτωσα :D )

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλες καπου εκει ξεκινανε αλλα υπαρχουν και πολυ φτηνοτερες. Εγω ειχα παρει μια απο το Hondos με 3 ευρω (:P) για να την εχω στο πατρικο μου και ολως παραδοξως ειναι usable.

 

Καλή φάση, μπορεί να δοκιμάσω από περιέργεια...

 

Από τον στρατό και μετά απέκτησα μια παθολογική απέχθεια απέναντι σε ξύρισμα/ξυραφάκια/αφρούς etc. Εδώ και μια δεκαετία την βγάζω με την κουρευτική (χωρίς το πλαστικό, απευθείας τα πριόνια και καπάκι ενυδατική) μέρα-παρά-μέρα για ένα ταχύτατο "νωχελικά ελαφρώς αξύριστος" look  8)

 

Τότε μπορεις να κάνεις μια μετάβαση στη μέση λύση, δηλαδή ηλεκτρική ξυριστική μηχανή, κάνουν καλή δουλειά γρήγορα και χωρίς το "μπελά" του νερού που το χειμώνα είναι και ζήτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεοι... ::)

Εγω ειχα βγαλει χαρτι απο το γιατρο της μοναδας ο οποιος ηταν κι αυτος φανταρος και δεν ξυριζομουν ποτε. Κατι ειχε λεει το τριχωτο του προσωπου μου, δεν θυμαμαι ακριβως πως το εγραφε. ;D

Εχω αφησει κατι τρελες αξυρισιες στο στρατο που δεν τις εχω κανει ουτε ως πολιτης. ;D frydia.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου