Προς το περιεχόμενο

Με τι ξυρίζεστε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5λεπτο ? μονο?τουλαχιστον ενα 10-15λεπτο και αυτο οταν βιαζομουν.Θυμαμαι κατι μεσημερια σαββατου μετα τη δουλεια,να ειμαι κλειδωμενος στην τουαλετα ,καυτο μπανιο κανα 20λεπτο και αλλα 25 λεπτα για την ξουρα ,εξαερισμος και αναμμενο τσιγαρο ....απολαυση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε φαει την μιση σας ζωη, με σαπουνάδες, πινελα, σκαρπελα, αφρους και δεν συμμαζευεται.

Και το αποτέλεσμα χμμμμμ.

Ειχα δοκιμασει τα ΠΑΝΤΑ.

Αλλα ποτε δεν ημουνα ευχαριστημένος.Ερεθισμοι, κοκκινιλες, κοψίματα, ένα μαυρο χαλι.

Μεχρι που ανακαλυψα το μπανιο. ;D ;D ;D.

Λούζομαι και ριχνοντας συνεχεια νερο στο προσωπο ξυριζομαι,χωρις αφρους και όλα τα συμπρακαλα.

Μεσα σε 2 λεπτα ετοιμος, με δερματακι σαν κολαρακι μωρου. ;D

Αυτό είναι το μυστικο.

Ολα τα αλλα είναι απλες οδοντόκρεμες.

 

Next.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό! ;D ;D ;D

 

APOTRIXWTIKH-MHXANH-BRAUN-SE7681WD-12-LEFT-550-0691393.jpg

 

"Η αποτριχωτική συσκευή Silk-épil 7 Wet & Dry αφαιρεί ακόμη και τις πιο κοντές, λεπτές τρίχες μήκους έως και 0,5 χιλιοστών. Αυτό είναι το μέγεθος ενός κόκκου άμμου! Οι 40 τσιμπίδες στην τεχνολογία Close-Grip της Braun διασφαλίζουν άριστη απόδοση και πιο βαθιά αποτρίχωση. Καθώς διαθέτει αυτονομία λειτουργίας, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε στεγνό δέρμα ή κάτω από το ντους. Η Silk-épil 7 έχει σχεδιαστεί ειδικά για αποτρίχωση σε ζεστό νερό. Το ζεστό νερό είναι χαλαρωτικό και καταπραϋντικό. Η θερμότητα βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος και αυξάνει την άνεση της εμπειρίας σας ενώ μειώνει την ευαισθησία του δέρματος."  ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό! ;D ;D ;D

 

APOTRIXWTIKH-MHXANH-BRAUN-SE7681WD-12-LEFT-550-0691393.jpg

 

"Η αποτριχωτική συσκευή Silk-épil 7 Wet & Dry αφαιρεί ακόμη και τις πιο κοντές, λεπτές τρίχες μήκους έως και 0,5 χιλιοστών. Αυτό είναι το μέγεθος ενός κόκκου άμμου! Οι 40 τσιμπίδες στην τεχνολογία Close-Grip της Braun διασφαλίζουν άριστη απόδοση και πιο βαθιά αποτρίχωση. Καθώς διαθέτει αυτονομία λειτουργίας, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε στεγνό δέρμα ή κάτω από το ντους. Η Silk-épil 7 έχει σχεδιαστεί ειδικά για αποτρίχωση σε ζεστό νερό. Το ζεστό νερό είναι χαλαρωτικό και καταπραϋντικό. Η θερμότητα βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος και αυξάνει την άνεση της εμπειρίας σας ενώ μειώνει την ευαισθησία του δέρματος."  ;)

 

Ρε φίλως αυτό είναι ολόκληρο Μπυρινικό εργουστάσιο λαίμαι, η τεχνολογία έχει μπάει μπροστά λαίμαι. Κάνε μια ολική με λέιζερε να ησυχάσεις  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό! ;D ;D ;D

 

APOTRIXWTIKH-MHXANH-BRAUN-SE7681WD-12-LEFT-550-0691393.jpg

 

"Η αποτριχωτική συσκευή Silk-épil 7 Wet & Dry αφαιρεί ακόμη και τις πιο κοντές, λεπτές τρίχες μήκους έως και 0,5 χιλιοστών. Αυτό είναι το μέγεθος ενός κόκκου άμμου! Οι 40 τσιμπίδες στην τεχνολογία Close-Grip της Braun διασφαλίζουν άριστη απόδοση και πιο βαθιά αποτρίχωση. Καθώς διαθέτει αυτονομία λειτουργίας, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε στεγνό δέρμα ή κάτω από το ντους. Η Silk-épil 7 έχει σχεδιαστεί ειδικά για αποτρίχωση σε ζεστό νερό. Το ζεστό νερό είναι χαλαρωτικό και καταπραϋντικό. Η θερμότητα βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος και αυξάνει την άνεση της εμπειρίας σας ενώ μειώνει την ευαισθησία του δέρματος."  ;)

 

Σωστος...ο ΑΝΔΡΑΣ εκτος απο ΜΥΩΔΗΣ πρεπει να ειναι και ΛΕΙΟΣ..... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι τόσο αντίθετος με τη φιλοσοφία του wet-shaving που πριν λίγο παρήγγειλα σετάκι safety razor + blades  ::) από ebay ώστε να πολεμήσω αυτή τη μόδα εκ των έσω.  >:(

 

Πριν το επιχειρησεις δες οπωσδηποτε αυτο για να μαθεις τα βασικα

 

 

μετα απο 5-6 ξυρισματα θα εχεις παρει το κολαϊ και οταν διαπιστωσεις ποσο καλυτερα...ξουριζεσαι you will never go back.... ;D

 

επισης προς θεου μη προσπαθησεις να ξυριστεις με de & αφρο κονσερβας...θα γινει...η νυχτα των βρυκολακων... ;D...(ακομα και εγω που μετα απο 10ετιες wet shaving εχω υποτιθεται τελεια τεχνικη δεν τα καταφερνω να μη σφαχτω ή να κανω βαθυ ξυρισμα....οσο και να προσεχω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια το κάνω, να δω πώς ξυρίζονταν οι πρόγονοί μου, θυμάμαι στο σπίτι τα ξυραφάκια αυτά όταν ήμουν πιτσιρίκι

 

ΘΑ το δοκιμάσω με τον αφρό αφού δεν έχω ακόμη τρέξει να βρω πινέλο και κρέμα, αν το πράγμα στραβώσει υπάρχει πάντα το 3πλό ξυραφάκι να καθαρίσει

 

Πάντως σήμερα το πρωί που έριξα ένα γρήγορο χρατς-χρούτς (κόντρα μάλιστα) με το τριπλό ξυραφάκι αισθάνθηκα πως με τίποτε δεν θα μπορούσε ποτέ κανείς να κάνει τόσο γρήγορο ξύρισμα (και χωρίς αναμονή να μαλακώσουν τα γένια) με το DE, κι ας έχει μαλακά γένια όπως εγώ.

 

Αυτές οι ευκολίες έχουν έλθει με τα σύγχρονα ξυραφάκια και ΟΧΙ δεν πρόκειται για marketing και τέτοια, πρόκειται για ξεκάθαρα τεχνολογικά βήματα προόδου. Τόσα και τόσα πράγματα που κάνεις με τα νέα ξυραφάκια σου λένε οι wetshavers "μην τα δοκιμάσεις θα το σκυλομετανιώσεις!!!" και μετά επιμένουν πως η λύση τους είναι ανώτερη, ε μα δεν είναι... Πιο "ενδιαφέρουσα" είναι, πιο "περιπετειώδης" είναι, σίγουρα πιο χλιδάτη/μουράτη είναι, πιο vintage είναι, ως εκεί. Θα εξαιρέσω όσους έχουν ξεκάθαρα προβλήματα με τα νέα ξυραφάκια και η μονή λεπίδα δίνει λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου