Προς το περιεχόμενο

2014 - Νέα Keyboards/Synths (NAMM14)


ThS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Aυτο και το Part 2 εβλεπα χτες το βραδυ και παραλιγο να πεσω απ'την καρεκλα απ'τη νυστα. 16-17 λεπτα απιστευτης φλυαριας με μικρα διαλειμματα για την παρουσιαση 5-6 ηχων. Την ιδια τακτικη ακολουθουσαν και με το Jupiter-80, 30 λεπτα βιντεο με μπλα μπλα και 2 λεπτα παιζοντας καμια 10ρια ανεμπνευστους ηχους. Γι αυτο πηγε και απατο...

Δεν τραβαει (ηχητικα) η ομαδα, λυπαμαι που το λεω αλλα... yawn0000.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο που αποφάσισε επιτέλους η Roland να υιοθετήσει το σύστημα Korg για αλλαγή slow/fast στο rotary speaker στα keyboards της. Μία φορά πάνω το joystick, fast speed. Άλλη μία πάνω, low speed. Took ages, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. Τα καλά να τα αντιγράφουμε. Τις βλακείες πάλι, να τις αποφεύγουμε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινω μονο οτι εισαι δογματικος. λες και ξερεις την αληθεια απο τον παπα

Από τον πάπα ή από τον παπά; Και ποιόν παπά

Αυτον τον παπα:

 

papathanasis.png

 

Παραπανω βλεπετε τον παππου μου, τον πατερα του πατερα μου. Ωραιος τυπος ο Παπαθανασης, πολυ γελιο λεμε. Ο ιδιος με ειχε βαφτισει κιολας. Τα "τρελος παπας σε βαφτισε" και "παπα παιδι, διαολου εγγονι" ταιριαζουν γαντι στην περιπτωση μου. Το νου σου Μamonu, στο τσακ ειμαι να σου δαγκωσω κανα αυτι...crazy.giftomato.gif

 

Moog με step sequencer...Αν εχει την καταλληλη cv συνδεσιμότητα, θα κλεισει σπίτια
Δεν ξερω αν κλεισει σπιτια, εγω περιμενω ποτε θα κλεισει αυτη η εταιρεια, η οποια πλεον το εχει ξεφτιλισει το θεμα και το δουλεμα που μας κανει εν ετει 2014 αρχιζει και παιρνει τεραστιες διαστασεις. eyeroll.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ αγενέστατε άσχετε με "σοβαρούς συνθετητές", τολμάς να μιλάς για τη Μουγκ; Εδώ κάναμε μαύρα μάτια να δούμε ένα αναλογικό πολυφων... ουπς, γράψε λάθος, δεν είναι πολυφωνικό, πάλι τριχίλιαρα για μούφες θα δώσουν πάλι ορισμένοι "ειδήμονες του ιδανικού ήχου." ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρετρό είναι της μόδας. Τι να τα κάνεις τα MIDIα και λοιπές μορφές επικοινωνίας όταν μπορείς να παιδευτείς με κολοκοτρωναίικες μεθόδους; Χωρίς κακουχίες και δυσκολίες δε βγαίνει καλός ήχος. Και στο φινάλε είναι τέλειο αφού είναι Μουγκ, και τέλος._ (κατά το "μα αφού έχει αθηναϊκές πινακίδες" ;D ;D ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να ζητησω συγγνωμη ρε παλικαρια, πως την εχετε δει τη φαση;

 

Μπατσοι στα οργανα που θα μας αρεσουν και θα συζηταμε κι ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί πληκτροφόροι φίλοι,

 

 

μήπως δε θα ήταν άσχημη ιδέα να μη καταθέτετε τόσο biased απόψεις; Αποθαρρύνουν τη συμμετοχή και μονοπωλούν τη συζήτηση, χάριν της οποίας υποθέτω ότι είστε μέλη εδώ (αντί να διαβάζετε απλά ως επισκέπτες για παράδειγμα).

Kοντεύετε να γίνετε εντελώς κιθαρίστες.  ;D

 

Ευχαριστώ.  :)

 

Υ.Γ: Δεν απευθύνομαι στον neeq που πρόλαβε και πόσταρε πριν από μένα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου