Προς το περιεχόμενο

Γιατί στην Ελλάδα δεν αγαπάμε LANEY???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά ενισχυτές είναι, κάποτε με κάποιον συγγενή μου που ήθελε να πάρει λαμπάτο διαλέξαμε έναν Laney 60watt compo από τον Νάκα, καθότι είχαμε και ευνοική οικονομική μεταχείριση...και τον ευχαριστήθηκε και μετά από χρόνια τον πούλησε και σε καλή τιμή μάλιστα, τώρα  μοντέλο δεν θυμάμαι.

 

Αυτό που πιστεύω και είναι προσωπική γνώμη, είναι το ''πως'' θα υποστηρίξει ο εκάστοτε αντιπρόσωπος το συγκεκριμένο όνομα(Brand name)  αν γνωρίζει το προιόν καλά... και αν δεν..,

ας πάρει τα κατάλληλα στελέχη για να κάνει την συγκεκριμένη δουλειά που έχουν ένα κόστος βέβαια, τώρα τα υπόλοιπα, εννοούνται, service, after sales support κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας cube 15w κεφαλι που είχα πάντως αν εξαιρέσεις τον ανύπαρκτο headroom (βρωμιζε απο χαμηλα και δη μονοκάναλος..) ήταν πολύ ωραίος για μπλουζιές και τέτοια, για σπίτι και ηχογράφηση. Οχι για λάιβ όχι για πρόβα. Φαντάζομαι ένας πιο δυνατός ενισχυτής, δικάναλος θα είναι μία χαρά. Δεν κολλάω σε μάρκες προσωπικά αρκεί να μου κάνει τη δουλειά μου.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αγαπάω Laney πάντως.

Εσενα και mormonamp να σου δωσουν παλι ηχαρα θα βγαλεις  :D :D :D ;)

 

 

Προσωπικα τρεφω 1 εχθρα απο παλια (2000) λογω μιας "βλακειας" που ειχε κανει ενας φιλος μου μπασιστας (αρχαριος τοτε) και ειχε πληρωσει εναν laney 15αρη 100 χιλ δραχμες (απο γνωστο μαγαζι) και του τον ειχε "πασαρει" για ενισχυτη που θα του κρατησει για αρκετα χρονια.Τελικα ο ενισχυτης αυτος μετα τις 2 εβδομαδες σταματησε να ακουγεται και ακρη δεν βρισκαμε (εμεις χωριο αυτος Αθηνα).Τωρα κοσμει επαξια τα ποδια μου οταν παω σπιτι του  :D

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 χρόνια αργότερα...

εγώ αγαπάω laney, έχω τον irt15 είναι πολύ καλός ενισχυτάκος. Δύσκολα θα τον άλλαζα.

 

Νομίζω δε ότι το μοντέλο που κυκλοφορεί σαν rack είναι τρελό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Dixie είπε

Κάτοχος Laney vc15 (made in UK) για πάνω από 10 χρόνια.

Περίπου όσο είναι κ αυτό το θρεντ δηλαδή..🙂

 

Είχα δύο. Τον tt20 κ τον vc30. Καταπληκτικά καθαρά κ οι δύο. Κάπου ανάμεσα σε βοξ κ φεντερ ο πρώτος, ακόμη πιο Βοξυ ο δεύτερος. Δε περνάν καλά ντραηβ πετάλια . Το μεγάφωνο που φορούσε ο vc30 δε μ'αρεσε καθόλου . Όμως είχαν χαρακτήρα κ ήταν πολύ καλό vfm 

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nekkon είπε

Γενικά έχουν αρκετό βάρος. Ίσως φταίει κ αυτό 

Λαμπατος κόμπο με 12αρι κ σοβαρούς μετασχηματιστές (γενικά μιλάω όχι για τους λανεη συγκεκριμένα) δε νομίζω να μπορεί να έχει πολύ λιγότερο βάρος 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Λαμπατος κόμπο με 12αρι κ σοβαρούς μετασχηματιστές (γενικά μιλάω όχι για τους λανεη συγκεκριμένα) δε νομίζω να μπορεί να έχει πολύ λιγότερο βάρος 

 

Και το 12άρι μόνο του φτάνει.

Άσε που ο cub 12 νομίζω ότι είναι σχετικά πιο ελαφρύς.

Αν ήταν το βάρος τότε οι Mesa θα πήγαιναν στο πυρ το εξώτερον.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου